Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Je to zase dál než epizoda 1, Anakin nám trochu vyspěl a mlátí s ním puberta. Co se triků a všeho okolo týče, tak to se také zlepšilo. Nejvíc jsou klonovači z planety Kamino. Konečně víme, kdo v senátu tahá za nitky. Jedi business, go back to your drinks.

The Mandalorian - Kapitola 6: Vězeň (2019) (epizoda)

Tak se nám to zase zvedlo. Dobrý díl. Bohužel, pořád mi nějak uniká hlavní linka, jsem zvědavý, co s tím stihnou udělat za poslední 2 epizody. Mandalorian konečně ukáže, proč je obávaným lovcem.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Za mě nejslabší díl SW. Je sice hezké, že R2-D2 potká poprvé C-3PO, Obi-Wan Anakina a má to moc hezký vizuální háv. Nejlepší je asi Darth Maul a Qui-Gon. Já si z děje pamatuji nejvíce závody na Tatooine. Strašně moc to shazuje nejméně oblíbená postava v historii - Jar Jar Binks. Na to se prostě nedá dívat. Zaplaťpánbůh se kvalita od dalšího dílu opět zvedá.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Za mě jednoznačně nejslabší díl původní trilogie. Některé postavy (hlavně na začátku v Jabbově paláci) si mohli odpustit. Skywalker vypadá jak po víkendovém flámu. Ani Ewoci nejsou moc zajímaví. Teď přemýšlím, jestli se ještě někde objeví Boba Fett nebo vážně skončil v útrobách Sarlacca napořád.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Klasika klasik, tady nemůžu jinak než za plný počet. Parádní je taky backstory, kdy byl Lucas skoro švorc a vsadil všechno na jednu kartu. Studio mu dokonce nechalo práva na merchandising. Fenomén.

The Mandalorian - Kapitola 5: Pistolník (2019) (epizoda)

Proti minulému dílu se to zase trochu zvedlo. Úvodní manévr z Top gunu, Mos Eisley, Tuskeni, Tatooine. Nemám rád akce ve tmě - jde vážně hovno vidět. Baby Yoda bude hitem letošních Vánoc:)

The Mandalorian - Kapitola 4: Útočiště (2019) (epizoda)

Tak bohužel, zatím opravdu nejslabší díl. Konečně se objevuje Gina Carano je zbytečně oplácaná, měla by shodit. Scénář je prostě strašný. Hudební motiv se mi dostává pod kůži. Sentiment ani vtípky tomu nesluší. AT-ST to trochu zachraňuje. Snad se v dalším díle vrátíme k hlavní dějové lince..

The Mandalorian - Kapitola 2: Dítě (2019) (epizoda)

Ještě o chlup lepší než první epizoda. Ukázalo se, že Jawové jsou nejenom zloději, ale i solidní magoři. Baby Yoda vystrkuje poprvé drápky. Dobrý podmaz. I have spoken.

The Mandalorian - Kapitola 1: Mandalorian (2019) (epizoda)

Uvidíme, jaké to bude - parádní scéna je s nájemným droidem a taky Mandalorianská kovárna:) Jsem zvědav, jak to do celého universa zapadne..