Avengers: Endgame (2019)

Totální provar. Cestování v čase úplně zbytečné a odpravili mého nejoblíbenějšího superhrdinu z Marvel universa. Díky moc!

Město lží (2018)

Jsem Biggieho fanoušek, takže mě to zajímalo. Je to spíše taková poklidná detektivka, která nakonec nabídne pohled, o kterém všichni vědí, ale nikdo to nikdy nevyřeší. Depp i Whitaker klasicky dobrý výkon. Pro lidi, které nezajímá East vs West coast war asi nezáživná věc. Pro zbytek stojí za shlédnutí.

Chuckyho kult (2017) odpad!

Prvních 5 minut je to ok. Absolutně nesmyslný děj, víc panenek, 2 jakési příběhové linky, no hrozný shit.

Přísně tajné prázdniny (1991)

Kdysi se mi to celkem líbilo, ale dnes to už opravdu není ono. Pár vtipných hlášek a hustá je hlavně ta malá mrdka s bičem v náhrdelníku. Grieco patří navždy do Jump street 21, nic víc nikdy nedokázal a nedokáže. Obstojný soundtrack.

Hitler a vyslanci pekla (2016) (TV film)

Dobrý dokument, ale člověk jakžtakž zběhlý v historii se žádné nové šokující informace nedozví.

Stillwater (2018)

Takže - katastrofální slovenské titulky, dějový twist, který není twistem a defacto od začátku jasný vrah, protože filmů na tento způsob tu bylo opravdu hodně. A všechny byly lepší. Nějak jsem nepobral motiv vraha. Ale je to úplně jedno. Ztracený čas. Hvězda za Carlenu Britch.

Hříšný tanec (1987)

Klasika 80. let. Ještě teď vidím, jak byli všichni hotoví z plakátu v Bravíčku. No, Swayze má za sebou i lepší filmy narozdíl od "bejby". Fotbalista z něho ale nebude, protože ten špalek ze země, když potřeboval zabouchnuté klíčky, vykopl takovým stylem, že se bojím, že si rozdrtil patu. Dobrý soundtrack, tristní děj. Ale jako skousnout se to dá.

Hra o trůny - Série 2 (2012) (série)

Mám za sebou 2.sérii a co se knih týče - cca polovina 3.knihy - Bouře mečů. Tady už se dej trochu rozchází. Maličkost je přejmenování Ashy na Yaru z Železných Ostrovů. Jak se dalo předpokládat - děj v seriálu je více "zhuštěný", určitě příběhové linky prostě nejdou na plátně vměstnat do omezené délky. Na druhou stranu to člověku pomůže utřídit si myšlenky a více se zorientovat v opravdu košatém a rozsáhlém světě. Kniha vítězí, ale seriál je také luxusní.

Heavy Trip (2018)

Finové komedie umí a nejinak je to tady. Chvílemi to trochu zaskřípe, ale je to velmi povedené. Metal nebyl nikdy větší zábava.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Je to samozřejmě obrovská klasika. Stejně mám ale radši Vesmírnou odysseu nebo Star wars (cca stejné období). Bohužel si ale také musím přiznat, že podobných výborných sci-fi se dnes točí jen málo. Jak si vysvětlit, že 70. léta byla tak nabitá kultovními filmy v tomto žánru - Alien, Stalker, SW, Star trek, Solaris (a Kubrickova odyssea ještě o něco dříve)?