Pták na drátě (1990)

Gibsonovi spíš sedí poloha ala Martin Riggs, tady ty rádoby komedie jsou prostě špatně. Hawn netřeba komentovat - nehraje dobře.

Okolo futbola (2013)

Sonda do skupiny hools Spartaku Moskva. Derby s CSKA, výjezd na Zenit. Narozdíl od třeba takového "Gól" jsou prostřihy z reálných zápasů dobře zakomponovány, i atmosféra na stadionu vypadá uvěřitelně. Srovnal bych to s Football factory. Ruské filmy se mi líbí. Nic pro lidi, kteří fotbal vůbec nemusí.

Arytmie (2017)

Konečně film, u kterého neusínám po 10 minutách. Rozpadající se vztah z lékařského prostředí (saniťàk + sestra). Něco mezi 3-4 hvězdami, každopádně se mi to líbilo.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Něco mezi 3-4 hvězdami. Vizuálně všechno super, ale měl jsem problém s některými "nesmyslně" ukončenými závěry, resp. ne moc originálními náměty. Nejvíce se mi líbily epizody : Sonnie's edge, Suits, When the yoghurt took over, Beyond the Aquila rift, The Dump, Lucky 13 a Zima Blue.

Šerifové (1998)

Opakovaný vtip není vtipem aneb když vezmete 75% obsazení z Uprchlíka, nahradíte Forda Snipesem a okopírujete (resp. jedete dle stejného scénáře), můžete si chvíli myslet, že film bude podobně úspěšný. Chyba lávky, ani hovno! Mohl bych jmenovat spoustu věcí, ale třeba jenom ta laciná havárie letadla..ach jo. Nikdy více.

A Walk in the Woods (2015)

Taková oddechovka, Redford je lepší než Nolte. Ale pobavilo.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Obrovské překvapení. Nádherný vizuál, animace, příběh s přesahem. Lenochodi jsou top. Pobavil jsem se víc než u nějaké hrané komedie. Absolutorium nedám jenom proto, že se to nevtíravě snaží říct, že multikulti je ok.

Diego Maradona (2019)

Jsem fanoušek. Hlavně po sportovní stránce teda:) Nikdo nikdy nevytáhl provinční klub ani repre jak Diego. Perfektní je sociální podtext (nuzný Maradonův původ, Neapolská mafie, bitva o Falklandy,..). Neustál to. Vůbec se nedivím, že z něho udělali poloboha, sport a fotbal zvlášť má obrovskou sílu a pokud Neapolští neměli nic jiného než ten nechutný stadion každou neděli, tak museli při prvním titulu zažít stav podobný nirváně. Obrovská vášeň se Italům nedá upřít, ale všeho moc škodí. Shrnu to jedním sloganem ze zdi v Belfastu. Maradona good, Pelé better, George Best! :) Update : Ani po dalším zhlédnutí nemůžu jít pod 5 hvězd. Nádhera. Diego = fotbal.

Stav obležení (1998)

Asi nejzajímavější je vizionářský námět, který předstihl dobu o nějaký ten rok. Po útoku na dvojčata se museli scenáristé klepat strachy, aby je ještě někdo neobvinil. Denzel ve formě. Mně se ale nejvíc líbil Tony Shalhoub. Tomu bych toho Libanonce věřil. Jinak ovšem průměr.

Let (2012)

Napoprvé jsem u toho usnul, protože jsem myslel, že je to nějaké špatné sci-fi s letadlem, co si pomýlilo orientaci směrem k horizontu. A Zemeckis sci-fi točí, nebo ne? Každopádně, když si člověk odmyslí toto faux pas, dostane příběh o vlivu kombinace alko-kokeš na lidskou psýché, a to už se vyplatí - je to takové "blízké" téma. Denzel o5 nezklamal. Závěr ovšem ano - citově diváka ždímat posledních 10-15 minut mi přišlo zbytečně prvoplánové. Neměl se nechat zlomit fotečkou své krásné milenky a zároveň kamarádky z mokré čtvrti. Ale stejně bych tu 4 hvězdu nedal:)