Velká španělská loupež (2021)

Žádný masterpiece, ale ani provar. Solidní námět, herecké výkony slabší. Chválím závěrečný track God save the queen od Sex Pistols. Průměr jak když střelí.

Na nože (2019)

Hvězdné obsazení, z kterého asi nejvíce vyčnívá de Armas a Craig. Vraha jsem sice netrefil, ale nějak mi to bylo i jedno. To (ne)prohození léků jsem čekal. Nebylo to špatné, ale že bych si z toho sedl na zadek? Tak to vůbec. Pokračování dám určitě šanci.

Vdovy (2018)

Není McQueen jako McQueen:) Reálně bych dal tak 3 a 1/2. Zlé to určitě nebylo. Vidět Neesona jako zápornou postavu nebývá zvykem. Černé je tu podstatně více než bílé. Holky hrály dobře. Akce je pomálu, ale snímku to sluší. Kdyby mě na místě činu postřelili, měl bych strach z identifikace DNA. Tady se to neřeší. Asi proto, že nikoho nenapadne, že by na to měly ženy. Nějaké díry příběh má, ale zbytečně strávený čas to nebyl.

Mlčení jehňátek (1991)

Vidět to v devadesátkách na VHS byl mor. Hopkinsova kultovní role, dá se to vlastně říct i o Fosterové. Dal jsem si jeho játra s fazolemi a dobrým chianti. Husina.

Vetřelec (1979)

Kultovní sci-fi. Je neskutečné, že je to z roku 1979. Stále relevantní, neuvěřitelný počin, nelze to nemilovat. Skvělý příběh, hudba, vývoj parazita od facehuggera až po dospělého jedince. Tohle potkat nechcete. Ash jako android porušil veškeré robotické zákony. Nejlepší robot je Neviditelný robot:). Ten člověku nikdy neublíží:)

Halo - Season 1 (2022) (série)

Nečekal jsem vůbec nic. Jenom jsem zaslechl haló ohledně druhé série:) Tak jsem se do toho dal. Není to vůbec špatné. Vizuálně povedené, dobrý herecký výkon hl. hrdiny, ale třeba i takové Nataschy McElhone. Marně jsem pátral, kde jsem ji viděl. Trvalo, než mi došlo, že v Truman show. A tam byla taktéž nadprůměrná. Adaptace dle videoher většinou končí neslavně. Tomuhle ale určitě šanci v další sérii dám. 3 a 1/2.

The Lebanese Burger Mafia (2023)

Ach jo. Jediné, co je zajímavé, že to není klasická frenčíza, čili co Burger Baron, to defacto originál. Až na to, že to Libanonci převzali a ani nevymysleli. Ale tu hříbkovou omáčku bych určitě zkusil.

Wanted Man (2024)

Dolph je už opravdu stařeček. Naštěstí se nesnaží předstírat, že ne. Zápletka je jasná hned od začátku. Není co vyzdvihnout. Béčko jak z praku.

Ghost in the Shell (1995)

Tak tenhle kult mě minul. O pár desítek let. Složitě se v příběhu orientuje. Ale pointu jsem myslím pochopil. Matrix jsem v tom viděl, spíš ovšem Trávníkáře. Z animace na větvi nejsem. Dobré byly úvodní titulky i závěrečná hudba. No, muzika se mi snad líbila i víc než celé grafické ztvárnění.