Do morku kostí (2022)

Já jsem ale ichtyl 😅 Tohle si nechat skoro rok unikat. Ale tak vždycky na daný druh filmu není nálada. Jsem velmi spokojen. Hustokrutopřísná libovka. Navíc, režie se zhostil poeta Luda Guadagnino (Dej mi své jméno, Suspiria) !  Vzít kanibalský námět a udělat z něj romantickou road-movie může proste jen Luca a jeho dvorní scenárista David Kajganich. A tudíž se dostáváme k jádru pudla, tohle není mainstream, ale trochu artovka. A tohle já můžu. Seznamování se sama se sebou, kam vlastně patříme v tomhle světě, a co vše nás může potkat, nehledě na to, jaké má člověk choutky, v tomhle případě touhu po lidském mase. Nahlédneme na okraj společnosti. Samozřejmě se dočkáme i docela nepříjemných a krvavých scén. Mohlo jich být více, osobně jsem je čekal, Luca svuj hororový talent projevil již v předchozí Suspirii, ale nějak mě to tu nerušilo. Co je ovšem highlight je obsazení. Byť na Taylor Russell jsem si zvyknul až skoro po hodině, tak nakonec hrála velmi dobře. Mark Rylance je děsivý a slizký od samého počátku, a ten chlap u táboráku, co vypravi příběh o kanibalském vyvrcholení (Bones and All), fuj ! A po chvíli říkám, hele , to je kopie Robina Williamse - ano, Michael Stuhlbarg ( otec z Dej mi své jméno). Chloë Sevigny je expertka na malá camea. Ale ten nejlepsi je stejně Timothée Chalamet !! Ten má před sebou takovou budoucnost, a já doufám, že mu vyjde, pokud neusne na vavřínech. A finále mi přišlo intenzivní a i v tratolišti krve docela romantické a rozsmutnělé. “Just love me and eat!”  Tohle mi sedlo a již teď se těším na další Guadagninův počin.  P.S. V některých scénách si režisér nebere servítky, vzhledem ke kino distribuci, takže komu přišla broskev v Dej mi své jméno poměrně kontroverzní, tak tady jde ještě o trochu dál.

Vřískot 6 (2023)

Frančíza se dále rozrůstá a snaží se být hodně meta. Ale v tom bych se nepatlal. Na to, že se jedná již o šestý díl série, musím uznat, že kvalitativně se opravdu drží na úrovni. A když vezmeme v potaz, že tu máme plnohodnotné pokračování, které se stihlo během roku, tak klobouk dolů. Je pochopitelné, ze se i série Vřískot musí podrobit době. To narážím na absenci Neve Campbell. Ta se poprvé neobjeví a ani vám to nepřijde. Navíc je zcela funkčně vysvětleno, proč. Ok. Nové postavy jsou super, byť černá dvojčata mě srala již od minulého dílu. Ghostface to kutá jak se dá a klidně i za bílého dne ve večerce. Jakmile se kamera přesune tam, tak začne fajn akce. Snad poprvé jsem pachatele uhodnul již před půlkou filmu. Na konci se mi to potvrdilo, a také to, ze tentokrat je vyústění poměrně absurdní. Ale čert to vem. New York neskutečně pomohl cele atmosféře. Je to určitě fajn oživení. Nejlepší Scream úvod. Sice jsem byl nasrany (Samara Weaving pouze v úvodním cameu, jako to posrali 😃), ale úvod má příjemnou nadstavbu, s kterou se dalo více pracovat. A návrat Kirby ze čtvrtého dílu bylo ne úplně zbytečné, ale řekneme byla tam velmi nevýrazná. Courteney Cox je prakticky doplňující postava, ale má tam parádní scénu, kterou známe z trailerů a konečně ji Ghostface taky zavolá 😃 po 27 letech jsem se dočkal. Gale už jede čistě na nostalgii a zamáčknutí slzy co se týče 90’s. Alespoň na mě to tak funguje. A ke zmíněné brutalitě. Nemyslím si, že by to bylo tak moc. Ano, svým způsobem je to brutální, ale co se týče bodných ran. Gore na muj vkus málo, ale není to rušivý element. U téhle série mi to nepřijde. Jediné, co mě sere, je to, že zde vás mohou bodnout třeba 100krat do břicha a do zad a fungujete, jak kdybyste se škrábli. To bylo fakt do oči bijící. To je velka výtka, ale vcelku se těším na sedmý díl, kde doufám budou pracovat s jinou nastavbou. Ale o té se bez spoilerů nedá bohužel mluvit.

Geissenovi: Těžký život milionářů (2011) (pořad)

Brilantní komenty Michala Hudáka dodávají této “show” patřičný drive a já nemůžu jinak. Tohle je těžká pipkovina, ale na zasmání více než ucházející, stejně jako Mama, ožeň ma! a Farmar hľadá ženu s degešama a Kleopatrou z Turca. A to vše v komentech Hudáka. To normální člověk nevymyslí. :D

Marilyn Manson: Sweet Dreams (Are Made of This) (1995) (hudební videoklip)

Jediná z mála písní, která se mi od Mansona líbí. Asi tím, že si vzal pod křídla cover mých milovaných Eurythmics. Klip je dost fajn a myslím, že dodal kultovní písni Sweet Dreams docela tvrdý šmrnc. I tak ale zůstávám radši příznivce originálu.

Halloween končí (2022)

Epický závěr ? WTF ? Ne, bohužel jsem dostal naservírováno rodinné drama, kde se také snažíme pomoci člověku, který evidentně není v pořádku. A ne, není to Michael Myers. Už úvodní titulky ve mně vzbuzovaly dojem, že nebude vše tak jak má být. A bohužel jsem se nemýlil. Sice ze začátku přijde fajn twist, který se bude dal rozebírat, ale upozadění Myerse někam do kanálu mi přišlo absolutně nevhodné. Nový hrdina, Corey, jako cože ? Ale dobře, snažilo se to o hlubší smysl. Ale horor má být tak, jak ho známe. A ne se snažit o nějakou moderní variaci na psychologické drama s prvky hororu. Allyson má nějaký komplex a chová se jak piča, Michael vyleze až cca po hodině stopaze, kdy už si řeknete, že by mohla být nějaká jatka. Aspoň Jamie Lee Curtis není na ránu, jak v předchozím díle. Green se až moc snažil o trochu moderní variaci.  Ale zase nemůžu upřít fajn mordy, není jich tolik jako v předchozím filmu, ale občas jsou fajn. Závěrečné zúčtování je na mě nevyužité, neepické a krátké, odehrávající se v jedné místnosti. Likvidace Michaela konečně přijatelná, byť jsem čekal jiný konec.  Sečteno a podtrženo: Jedna se o průměrnou tečku za Greenovým rebootem, který mohl být mnohem lepší. Ta třetí hvězda je vydřená, ale jako prase. Spis prameni z mě lásce k Myersovi a k Laurie. Ale kina nelituji. Tohle muselo být viděno na velkém plátně. ⭐️⭐️⭐️

Predátor: Kořist (2022)

Tak jsme se dočkali a je to super, spíše takový dobrodružný survival thriller, než klasický sci-fi horor. Trochu mě děsilo prostředí Komančů a dobové zasazení do roku 1719, ale hned to přešlo. Velký dík za to patří určitě Trachtenbergovi a velice sympatické hlavní hrdince, Amber Midthunder, velice se s rolí sžila. Predator se vylodí již po 10 minutách a pomalu si připravuje půdu pro svůj lov. Chvílemi je to příjemné krvavé, byť někdy to není přímo v detailu kamery, chápu, ale nerušilo. Film nepůsobí vyloženě blbě, tak tady i z důvodu hlavní postavy nahodnocuji na plný počet. Výjimečně se má skepse po oznámení nového filmu nevyplnila. Tohle klidně mohlo do kin. Ta akce si to zasloužila. Ale na jednu stranu jsem rad, ze jsem si to mohl v klidu pustit a přenést se do světa lovce pěkně v klidu. Já se skvěle na 100 minut zabavil.  ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Vražedné stíny (2022) (TV film)

Tak, jak jsem se těšil, tak jsem docela zklamaný. Ondra Vetchý pouze standard, a to vždy hrává na 200%. Hofová mi nevadí, ale tady děsně na po tlamě. První díl navnadil, ze by to mohlo být fajn krimi, což upřímně od Svobody očekávám. A druhy díl se nějak motal v kruhu a rychle se to uzavřelo. Škoda. Potenciál jsem čekal větší, už z důvodu k Vetchému, Fingerovi a Donutilovi. A ty postsynchrony, jako co ? WTF 🤦‍♂️ Trochu lipsync by to chtělo, vážení. A brutálně nevkusné předabování Jany Krausové nechápu již vůbec. Její hlas známe všichni docela dost, takže to působilo velmi komicky a trapně. Druhy díl to shodil na průměr. 55% - 3*

Kód 355 (2022)

Promarneny potencial. Strasna skoda 😔

Jackie Brown (1997)

Kamenujte mě, ale je mi to jedno.. Za mě nejucelenější a nejlepší Tarantino a to včetně obsazení a Pam Grier v hlavní roli je naprosto přesná. Super krimi. 100%

Thelma a Louise (1991)

Tady není co řešit ! Moje TOPka. Celý život přemýšlím proč?.. Síla opravdověho přátelství.. Tím to bude. Velmi silný snímek, výborný scénář, brilantní herecké výkony obou hlavních představitelek, pevná Scottova režie a jeden nejlepších a nejikoničtějších konců v celé světové kinematografii..  100%