• Thriller

Legendy z Dogtownu (2005)

Tady není moc co dodat, jen se zcela ztotožňuji s tím, co napsal už claudel. Na začátku jsem váhala stejně jako on a pak mi to chytlo...........no zkrátka nostalgie a to mně je skateboard na hony vzdálený, jen párkrát jsem to na něm zkusila a byla jsem ráda, že jsem to přežila bez újmy na zdraví.

Sakra, kluku! (2012)

Tak to byl snímek, který se nejen strefil zrovna do mojí nálady, ale navíc se mně líbil svým zpracováním v černobílém provedení, které skvěle dotvořilo atmosféru Nikova bezútěšného života a originálním scénářem. Jako komedie mně to až tak moc neoslovilo i když tady byla jasně patrná snaha vložit trochu komediálních prvků do postav, které se s Nikem během dne setkaly, ale které ho rozhodně nepovzbudily ke smysluplnějšímu životu. Bylo vidět, že si s každým momentem do detailů pohráli, každé setkání s nějakou postavou, ať šlo o souseda, babičku Marcela, atd., bylo jasně ohraničené a mělo své dané místo v Nikově dni. A asi jako ostatní uživatelé i já jsem čekala, kdy už konečně Niko to kafe dostane. Na režijní debut výborné a já se jen ptám, sakra kluku, co s tebou bude dál..........jo a hudba, ač by se mohlo zdát, že sem nepatří, tak to byl moc povedený tah.

Srdce je osamělý lovec (1968)

Možná ten příběh nebyl dokonalý podle dnešních kritérií, ale dotknul se nejcitlivější struny mého srdce a necítím potřebu k tomu víc dodávat.

Medúzy (2007)

On to není nijak extra vyjimečný film, snad jen tím, že se ničím nepodbízí, netlačil ze mě mermomocí slzy a přesto byl svým způsobem zajímavý. Prolínají se tady životní a řekla bych i zlomové situace pár lidiček, jako je mladičká Batya, servírka na svatbách, jedni manželé na líbánkách (z novomanželky jsem byla na prášky) a nebo Filipínka, která má čistou dušičku, ale smůla se jí lepí na paty. Ještě je tam víc osob, které to celé dokreslují a ne malou úlohu tam má i malá okatá holčina. Taková menší studie lidských charakterů, která ve mně zanechala trochu smutku, hořkosti, ale i naděje. Nahoru bych připsala i mysteriózní, protože v tomhle případě je to určitě namístě.

Øen i Fuglegaden (1997)

Byť by byla jen z části pravdivá tahle událost, tak si Alex zaslouží můj hluboký obdiv. Nedovedu si představit podmínky, v kterých musel přežít tak dlouhou dobu i když se nám to tvůrci snažili co nejvíc přiblížit. Celý film jsem sledovala s jakou urputilostí a odhodláním dělal všechno proto, aby mohl v těch sutinách počkat na svého tátu. A Snížka jsem si zamilovala od první chvilky, co jsem ho spatřila až do momentu, kdy se mi zamlžily oči smutkem. Škoda, že nahoře není vypsaný Jordan Kiziuk, který se z obrazovky prakticky vůbec nehnul a byl hlavní postavou, který hrál Alexe naprosto přesvědčivě. Doufám, že to časem někdo napraví.

Krajkářka (1977)

"Prošel by kolem ní bez povšimnutí, jelikož byla jednou z těch duší, které nedávají nic najevo. Ale u těch je nutné trpělivě se ptát.....a musíte vědět, jak se na ně dívat. Malíř by z ní udělal předmět obdivu. Mohla být pradlenou, lodní dopravce nebo krajkářkou." Velmi křehký a dojemný příběh, který se mě na mnoha místech citelně dotknul, protože některé povahové rysy Beatrice jsem dokázala pochopit a soucítit s ní, tak mně byly blízké. To jsou ty filmy, které jsou jako skryté perly a když je náhodou objevím, tak jsem z nich nadšená. Procházky a šeptání na pláži, kde není ani noha, patřily mezi ty kouzelně příjemné momentky. Ale život se neskládá jen z těch příjemných chvilek, které bychom si přály stále, ale i z těch smutných, kde nám rozčarováním z tvrdé reality mnohdy téměř puká srdce. Isabelle Huppert byla maximálně přesvědčivá v té osamělé, introvertní až submisivní postavě a já se ani trochu nedivím, že po téhle roli se jí dostalo takové pozornosti, jak se o ní tady už jeden uživatel zmiňuje. Rozhodně bych chtěla podtrhnout i hudební doprovod, který byl jedním z velmi vhodně zvolených komponentů.

Městečko (1997)

Od Nuriho jsem viděla například Tenkrát v Anatolii a ani v tomhle jeho o čtrnáct let starším filmu nezapřel svůj rukopis. Je to silně bezútěšný a depresivní film, který stavěl hlavně na všeříkajících záběrech kamery. Nebylo zapotřebí moc mluvit, proto mě možná ta střední část moc nezaujala a připadala hluchá. Po celou dobu jsem asi nejvíc byla zvědavá na osud jednoho tvorečka a nedočkala jsem se. V případě Kasaby bych vzala nohy na ramena a mazala pryč co nejrychleji. Strašný život v strašných podmínkách. Nicméně momenty s pírkem nebo pohled na padající kapky z mokrých ponožek na horká kamna a mnoho jiných záběrů byly nezapomenutelné.

První Píseň (2014)

Na Aničku s jejima kukadlama se dívá vždycky hezky a muzika Johnnyho Flynna je přesně můj šálek kávy. A protože já dávám jako romantička lásce vždycky šanci, tak musím jít nahoru, to je přece jasné:-)

Kebab Connection (2004)

Střet dvou kultur, střet dvou osobností. Mírně ulítlá romantická komedie, která možná každého neosloví, ale mě pobavila v mnoha směrech i když některé momenty byly opravdu na hraně. Ibo, když myslel urputně na fotbal při stupni zemětřesení pomalu víc než 7 (kdo viděl, tak ví), šílené, ale úsměvné reklamy na jídlo ve stylu kung fu a celkově mám slabost pro Faitha Akina, tak jsem s ním a celým sympatickým hereckým obsazením hodila relax v příjemné atmosféře moc ráda.

Hon za ledem (2012)

Úvodní fotografie byly naprosto úžasné. James má můj velký obdiv a jeho časosběrné záběry z mnoha ledovcových oblastí byly strhující, nádherné a současně to bylo mrazivé svědectví pro nás, kteří možná ani netušíme, co se na takových místech děje. Přiznávám, že ač jsem byla v teple svého domova, místy mně mrazilo v zádech. Je to jeden z těch dokumentů, který by se měl promítat povinně, protože důsledky jsou a zřejmě budou velmi katastrofální pro všechny lidi na světě.