Rosemary má děťátko (1968)

Výborné, až na ten námět. Dítě Satana mi nepříjde moc vynikající a smysluplný, natož reálný počin. Rozhodně mě pohltila atmosféra, ta je přímo briliantní, je to samozřejmě zásluha Mii Farrow, jejíž výkon byl opravdu ohromný a nesrovnatelný s herečkami z dnešní doby. Byla přímo dokonalá a vžila se do role, tak jak by to nedokázal nikdo jiný. Není to pro mě úplný vrchol kvůli určitým prvkům, ale i tak na rok 1968 skvělé dílo.

Vegas, Baby! (2011)

Nathan je prostě skvělý! Ať už má jakoukoliv schopnost, hraje kohokoliv, on je prostě ten, kdo umí zaujmout. Jeho "demence" nezná konce. Vysrat králíka by mohl jen on, stejně jako nechat si narůst dost teplý knírek :D nebo si myslet, že je na kostkách no. 7. Chci další film, seriál nebo cokoliv, kde bude on, jelikož budu mít 100% zaručenou zábavu.

Albert Nobbs (2011)

Výborné zinscenování mužské role, kterou hraje žena. Na první pohled by to nikdo nepoznal, jak u jedné, tak u druhé. Vážně vynikající námět, člověk si ani neumí představit jaký život "Albert" musel žít. Připadá mi, že už jsem někdy film takového ražení viděla, ale vůbec si nevybavuji, jak se jmenoval. Atmosféra celého snímku je ponurá, stejně jako situace, a příběhy lidí zde, což je velký klad. Podle mě, jde o to, že "naděje umírá poslední" a tak to je a vždy bude. Opravdu mě tento snímek zaujal. Je úžasné jak Glenn Close zahrála mužskou roli, rozhodně to není nic příjemného pro tak okouzlující herečku, když byla ještě mladá. Nevím zda se Mia Wasikowska nelíbí pouze mě, nebo i ostatním, ale herečka je to dobrá, i když trochu zvláštní a nedokázala by zahrát cokoliv. Ovšem nejvíce mě bavila Janet McTeer, opravdu by se mi víc líbila jako chlap, už jenom díky postavě, kterou jsem mohla porovnat s "Albertem" a vážně nevypadala moc žensky, ani její výraz, ale to je pouze jen dokonalost maskérů, kostymérů a jí samotné.

Tohle je válka! (2012)

Jsem vážně spokojena. Celý film doslova převršil mé očekávání, bavila jsem se víc, než jsem doufala, že budu. Od srdce jsem se smála, což dělám opravdu u menšiny filmů. Rozhodně mě nejvíce dostaly herecké výkony všech 3 hlavních aktérů. Reese byla jako vždy skvělá a plná pozitivní energie, výborně se k ní tato role hodila. A Tom Hardy a Chris Pine ukázali to, že jsou taktéž vynikající herci a i když je každý úplně jiný, zahráli téměř totožnou roli oba naprosto bez chyby. Po dlouhé době konečně komedie na úrovni se vším co bych od ní požadovala, mohu jen doporučit.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Uuuuu vážně zajímavý seriál! Jsem z něho opravdu nadšena, viděla jsem zatím dvě série, ale doslova jsem je žrala. Prostě pecka! Vynikající postavy, děj, "schopnosti", všechno. Nic bych nevytkla. Nejlepší je Robert Sheehan! Ten prostě a jednoduše nemá chybu, je správně ujetý, bláznivý, vtipný, arogantní, charismatický a já nevím co ještě. Druhá nejlepší postava je Lauren Socha, ze začátku jsem ji moc nemusela, přišla mi taková divná, ale postupem času, jsem jí měla pořád více ráda, má svůj osobitý styl, který k ní patří. Každý díl se dělo něco nového, což mě vážně bavilo a postaralo se to o to, abych se nenudila ani minutu. Takhle rychle mě nezaujal snad žádný seriál, jediná škoda je, že moje neoblíbenější postava - Nathan už není ve 3. sérii a proto mě to moc netáhne jí zhlédnout, ale určitě se k ní někdy dostanu. * Nebudu měnit celý komentář, ale už jsem shlédla i 3. sérii. Kdybych jí měla ohodnotit jako ve škole, tak by byla chvalitebná. Měla TOP díly, ale také nic moc díly, což se u předchozích dvou sérií nestalo, že by byl nějaký nic moc. Doufám, že ve 4. bude opět Nathan, Alisha a Simon, jelikož bez nich by to nebylo ono, ale tím samozřejmě nemyslím, že Kelly, Curtis a Rudy jsou ti vedlejší, to rozhodně ne. Chci další díly- co nejrychleji!

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Opravdu pozoruhodné vzhledové zpracování celého snímku. Je zde výborně poukázáno na to, že se na svět nemůžeme dívat pouze černobíle a že má každý emoce a city, které musí projevovat. Tobey Maquire mě vážně velmi potěšil, tato role mu sedla daleko víc než role Spider-mana! A Reese Witherspoon předvedla to, co k ní sedí a že umí zahrát jak namyšlenou, tak i inteligentní a vyspělou dívku. Ovšem nejvíce jsem unešená z vizuální stránky celého filmu, to mě vážně dostalo!! Samozřejmě děj, vtip a celá "retro" atmosféra je senzační.

Jednej správně (1989)

Vynikající!! Téměř celý film, zde hraje pouze jedna písnička- Public Enemy - Fight the power! Mookie? Nejlepší! Obrovské charisma a vtipný vzhled a hlavně komické oblečení. Vážně jsem se bavila celý film, až na smrt "rádiáka", tento snímek je rozhodně výborný na zlepšení nálady, jelikož černoši umí udělat show!

Hotel Paradise (2012) (pořad)

Trapas, takhle se ponížit. Dělají tam ze sebe akorát kurvy a děvkaře a obzvlášť v jejich věku jim to určitě pomůže k hrozné kariéře a k najití normálního vztahu. Ponížení jak Česka tak Slovenska. Výběr dle vzhledu a postavy, jak jinak. Po pár dílech můžu říci, že se opravdu bavím, je to i tak trochu psychologický pořad, hlavně když tam ženský "drbou" a taktizují a chlapi jsou tím pádem za největší blbce. Těším se, jak se to bude vyvíjet dál, jelikož to začíná být celkem zajímavé, i když to tak zprvu nevypadalo.

Obvyklí podezřelí (1995)

No řekla bych, že taková typická americká střílečko-vyšetrovačka. Nic moc extra. Zápletka a námět skvělý, to sice ano, ale ani ten to nezachrání. Jediné co mě vážně zaujalo byl konec, ale ten bohužel neovlivní celý náhled na film, který mám. Řekla bych, že je to spíše film pro chlapy, jelikož já z něho opravdu nejsem tak na větvi. Očekávala jsem o hodně víc a na místo toho se mi dostalo velkého zklamání.

Fontána (2006)

A za to všechno může chtíč po moci a po spasení světa. Na mě až moc přefantazírované a zmatené, člověk se do tohoto snímku musí opravdu vžít, aby pochopil všechny souvislosti. Na druhou stranu téma je velmi zajímavé i zpracování celého filmu. Efekty jsou na jedničku stejně jako kostýmy a "vizáž" herců. O hereckých výkonech netřeba mluvit, Hugh Jackman předvedl, že má i na něco víc a Rachel Weisz jen potvrdila, to co o ní snad každý ví, že je skvělá. Akorát mi nesedí jedna věc a to je proč zrovna název Fontána; doufám, že nejsem jediná, která na to nepřišla, jelikož mě opravdu nic nenapadá.