Camino (2008)

Jedním slovem: emoce ! Vážně skvělý snímek, od začátku do konce jsem byla napnutá, jak to všechno vlastně dopadne, zvlášť, když je to celé propojené s Bohem. Mladá Nerea Camacho zvládla svoji roli naprosto skvěle, přímo excelovala. Nic bych jí nevytkla. Na konci, kdy umírá, se mi vážně chtělo brečet a musela jsem film na chvíli přerušit a uklidnit se. Režisér, herci a celý příběh má můj obdiv!

Bůh masakru (2011)

Zábava!! Jinak nejde popsat to, co jsem zažívala při sledování tohoto snímku. Vážně skvělé. Opravdu jsem se bavila, doslova jsem se smála, je fakt, že takhle to chodí všude v manželství, ale když to vidíte u druhých a zde v podání tak skvělých herců, tak je to i vtipné. Kate Winslet a Christoph Waltz jsou excelentí herci!! Jodie Foster a John C. Reilly tomu dodali šmrnc usedlejších jedinců. Je zajímavé, že se celý děj odehrává v bytě a na chodbě. Myslím, že shlédnutí toho filmu si s radostí zopakuji, jen škoda, že je tak krátký.

Životy těch druhých (2006)

Zajímavý a nejspíše i pravdivý film. Zaujme, ale nenadchne. Celé je to pořád dokola o odposlouchávání, sledování a nedůvěře. I ti, kteří si myslí, že si věří, se zradí. Pouze samá politika a minimální dávka herectví. Očekávala jsem více, ani herecké výkony nebyly převratné. Zachránila to pouze délka celého snímku a zajímavý děj.

Ďáblova dílna (2007)

Jsem vážně velmi potěšena, myslela jsem si, že už téma druhé světové války, nelze podat nějak zajímavě, je na ní příliš mnoho filmů. Ale zmýlila jsem se. Skvělý snímek, kde vše závisí na důvěře, zásluhách, štěstí a padělatelství- umu. Herecké výkony skvělé, prostředí taktéž. Doprovodná hudba kvalitní. Dlouho jsem se rozhodovala mezi 4* a 5*, nakonec dávám 5*, jelikož jsem po celou dobu přemýšlela, jak to dopadne a bála se, co se stane. Byla jsem překvapena a potěšena, protože hlavní rozuzlení není vůbec takové jak si člověk celou dobu myslí.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Hrozně "nadupanej" film. Nechápu, jak v roce 1975 mohl být natočen tak skvělý snímek, asi to bude režisérem a vynikajícími herci. Po celou dobu jsem se bavila a byla jsem vtažena velmi silně do děje, jen škoda, že to skončilo celkem špatně. Nejde to jinak, než dát plný počet hvězd. Poklona Miloši Formanovi a všem zúčastněným.

Crash (2004)

Výborný film, sice je trochu rasistický, ale vtipným způsobem, kde jsou černoši samy proti sobě. Emoce zde hrají hlavní roli, často se mi tajil dech a byla jsem zaseknutá a nedočkavá, co se stane. Bohužel se všechno špatné, co je zde popsané děje i v reálném světě a o to více je dopad na diváka, po shlédnutí toho snímku, větší. Nejvíc mě bavil Ludacris, poučoval svého parťáka o životě a sám kradl auta a nic pořádného nedělal a celkově měl zajímavou roli a jeho "ukecanost" neznala meze. Všichni herci zde podávají naprosto vynikající výkony a celý děj a prostředí LA je také skvěle zvolené. Velká část filmu je ztvárněna retrospektivně, čehož si člověk všimne až ke konci, nebo jsem si toho aspoň já všimla až po delší době. Velkou radost jsem měla i z doprovodné hudby, je vážně na jedničku!

Den před krizí (2011)

Povedený snímek, s vynikajícím hereckým obsazením!! Přišlo mi, že pro někoho by to mohlo být sci-fi, ovšem taková situace v ekonomice v reálném světě na sebe nenechá dlouho čekat. Vážně skvěle propracované i tak "nudné" téma pro většinu lidí, kteří se v této oblasti v ničem nevyznají. Zachary Quinto to dotáhne ještě hodně daleko, začíná mě opravdu bavit. Jediné co mě nepříjemně překvapilo byla Demi Moore, už není to co bývala, ani krásou už tolik neoplývá.

Gangsteři (2010)

Bezvadný film, nechápu, jak jsem vůbec mohla zapomenout, že už jsem ho viděla. Každopádně mi vůbec nevadilo ho vidět podruhé, klidně bych se na něj podívala i potřetí. Napětí by se dalo krájet a akce je zde taky brutální. Vážně jsem se bavila po celou dobu filmu. Pro mě nadprůměrný snímek.

Pokání (2007)

Skvělý film! Dostatečná dávka emocí, napětí, problémů, smůly, štěstí, lásky no naprosto všeho! Keira byla jako vždy úchvatná a dokonale vše zahrála. Ovšem více než ona mě překvapila Romola Garai, vážně famózní výkon! Záběry z válečného prostředí byly téměř reálné. Jsem nadšena.

Kronika (2012)

Očekávat od něčeho velký zážitek, se vážně nevyplácí. Pro mě celkem zklamání. Měla jsem záseky, kdy mě to vážně bavilo a byla jsem do toho doslova "zažraná", ale převažovala spíš nuda a "americká okoukanost". Je to 50:50 ... takže 2,5 hvězdy, ale ve škole nás učili zaokrouhlovat, takže za 3. I když musím uznat, že efekty a herecké výkony tak mladých kluků byly výborné. Bylo by super, mít takové schopnosti jako měli oni, například umět létat a zaletět se kouknout do Tibetu :D.