Will a Grace (1998) (seriál)

Will and Grace - 56%, Friends - 89%? Velmi smutnej vtip. První důvod ještě chápu a tim je zkrátka lepší českej dabing Friends, plus hlasy Karen a Jacka jsou zkrátka v originále nepřekonatelný. Druhej důvod - zkrátka Friends jsou především pro heteráky a Will a Grace pro gaye - a heterosexuálních pánů je tu na csfd drtivá většina. A i nemálo homofobních trotlů, že ;-) Nicméně opravdu to sledovat pouze v originále, Karen a Jack jsou jednoznačnym kandidátem na nejlepší seriálovou dvojici ever (update: Edina a Patsy v AbFab asi přece jen o chlup vedou), geniálně napsaný i zahraný, těch památnejch momentů se absolutně nelze dopočítat. Will a Grace hrajou druhý housle a s nima to občas sklouzává k průměru, přesto tu má každej svou důležitou roli. Nedávnej reboot jsem zatím nedokoukal, dojmy takový polovičatý - někdy to funguje výborně, jindy je to spíš křeč; a holt vidět důsledky všech těch plastik (hlavně Sean Hayes) neni úplně veselý... Každopádně srdcovka a můžu jen zopakovat, že je to v originále kvalitativně naprosto na úrovni The Friends :)

Kdo přežije - Ghost Island (2018) (série)

SPOILERY Fakt 85%?? Pro mě zde nepochopitelně přehodnocená sezóna, která zpočátku vypadala hlavně z hlediska castu celkem nadějně, ale hlavně v post-merge se aspoň pro mě proměnila ve velkou nudu. Světlym okamžikem bylo samozřejmě finále, pak taky úvodní (opravdu výtečná) post-merge epizoda, ale jinak... I po hře přetrvává naštvání na Laurel (která hru podělala nejen sobě, ale i hráčům jako Chelsea, Kellyn a Desirée - byť její pokus o flip sice dával smysl, ale provedení zcela příšerný) a Angelu (naprostej idiot). Téma Ghost Islandu nebyla taková tragédie, ale chvílema to přece jenom bylo dost směšný a hru to opět zavalilo přehnanym množstvim výhod... Pro mě celá sezóna stále dost možná někde v nejhorší desítce, ne-li dokonce pětce (ano, takovej San Juan del Sur mě bavil o dost víc a One World nejspíš taky, protože tam furt bylo víc dramat. Tohle bylo s výjimkou pár lidí jako Chris Noble jedna velká gamebot show.)............................................................. Chci opět vidět: Donathan... a dál vlastně moc nevim. Wendell určitě do all-winner sezóny, rozhodně zase uvidíme Michaela, ale vlastně nemůžu říct, že by mě ten kluk přes jeho skvělej výkon vyloženě bavil. Dom hrál samozřejmě skvěle, ale když už člověk jednou viděl Tonyho, tak ho někdo jako Dom prostě tak nevezme. Stephanie a James byly určitě smolný pre-merge boots, obzvlášť Stephanie je určitě kandidát do 2nd Chance. Nechci už v životě vidět: Kevin Hart a jeho !@#$% show.

Vražedná práva - Série 3 (2016) (série)

původně velmi nadějně vypadající a velmi napínavej seriál se kazil už během první série (klasická potřeba být za každou cenu efektní a vždycky hlavně přijít s šokujícím zvratem podobně jako u "Lost" až směšně přerostla tvůrcům přes hlavu), ale teprve v druhý půlce série druhý spadnul do totálního průměru. no a tohle bylo ještě horší... (příměr s růžovkou je bohužel absolutně na místě)

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Jo, celkově velmi solidní - ale zaujal mě komentář @zelvopyr, dle kterýho předloha poněkud utrpěla.

Vražda v hotelu Excelsior (1971)

Náhodně opět po letech zhlédnuto TV - a překvapení, jak fajn detektivka to je a jak překvapivej spád to všechno dostane!

Agatha Christie's Poirot - Pět malých prasátek (2003) (epizoda)

Předloha se občas objevuje ve výčtu Agátinejch top detektivek a byť jsem zatim nečetl, film její kvality hodně naznačuje - podle mě jeden z nejlepších TV Poirotů. Atmosféra, herci, uvěřitelný rozuzlení... jo, tenhle díl fakt vyčnívá.

Případy 1. oddělení - Poslední případ (2016) (epizoda)

Naprostej souhlas s Járou Cimrmanem nebo Hejtmym ("Případy byly v českém televizním světě něčím naprosto nevídaným, ale i v konkurenci zahraničních detektivek patřily k tomu nejlepšímu, co se dá v žánru krimi vidět. O to větší škoda, že seriál nebude pokračovat, i když na druhou stranu je pravda, že končit v nejlepším někdy nemusí být na škodu.")

Případy 1. oddělení - Sladký vyděrač (2014) (epizoda)

spoilery: zatim pro mě nejslabší díl, v kontrastu s výbornou většinou případů je tu pár detailů, který působěj vykonstruovaně (náklaďák) a až trošku zbytečně černobílej kontrast Majera s Polívkou

Případy 1. oddělení - Nenávist (2014) (epizoda)

super, Anna Polívková fakt naprosto bezchybná! tomu řikám fenomenání hereckej výkon (mirra66 to popsal naprosto perfektně)

Girls - Série 6 (2017) (série)

Bohužel si říkám, že tenhle seriál měl snad skončit první řadou. Ta byla skvělá, bořila spoustu klišé a byla super vtipná, originální a dobře napsaná, a člověka BAVILO se na to koukat. Všechny následující řady už mi přišly rozpačitý, pár výbornejch momentů... a spousta tak napůl, nebo dokonce špatnejch. Poetika Leny Dunham byla ohromně čerstvej vítr, jenže jí nějak došly nápady.. Původně fakt dobrej seriál se dostal do průměru, v jehož duchu se neslo i samotný finále.