• Krátkometrážní

La La Land (2016)

Úžasný zážitok; nepamätám sa, kedy ma niečo v kine tak dojalo. La la land a City of Stars dnes večer získajú ceny akadémie, zaslúžene; Damien Chazelle je nový ..... Vlastne nie, nikoho takého tu nemáme. A už roky chýba.

In the Blood (2014)

Pol boda navrch za Ginu. Má to obsah aj formu klasickej segalovky, ale ona to ťahá hore. Za všetkými tými svalmi a kopancami je nejaká zvláštna roztomilosť a ja jej to žerem. Ale do postele by som s ňou zas asi nešiel, to už je moc :)

Santa je pořád úchyl (2016)

Klasické pravidlo dvojek: všetkého viac. Teda nie všetkého, len perverzností, vulgarizmov a fekálneho humoru. Všetko čo na jednotke pôsobilo originálne a svojou nechutnosťou prekvapivo, je tu už vlastne len z povinnosti. Thruman Merman je tu z povinnosti. Kathy Bates je natoľko zle obsadená a odpudivá, že každá scéna s ňou evokuje pohľad na bezdomovca onanujúceho nad párením tchorov. A cez to všetko som sa nasmial. Hanbím sa za to

Assassin’s Creed (2016)

Obsahuje SPOILERY! S týmto filmom je to strašne ťažké. Čo znamená napríklad orol, ktorý neustále lieta okolo, mi vysvetlil kamarát, ale to je len jedna z mnoha vecí; a film podľa hry by teda aspoň podľa mňa, nemal byť zrozumiteľný len pre hráčov. Niečo je zas doslova podriadené hernému svetu a v tom filmovom to proste inak ako nelogicky pôsobiť nemôže. Ako sa asasíni dokázali infiltrovať na schôdzu templárov? Prečo stráže potláčajú vzburu obuškami, keď mali predtým uspávacie šípky, a prečo nemajú pištole? Kto je Fassbenderova spoluasasínka v 15.tom storočí a aký je medzi nimi vzťah? Kto je Moussa? Kto sú 99 percent väzňov a prečo ich tam vlastne držia? Ako sa dokázal Fasbender spojiť so svojim stredovekým Ja aj po odpojení od Animusu, atď atď. Paradoxom je, že záverečná pointa je zase jasná - alebo lepšie - prezradená, hneď v úvode. Na druhú stranu, Fassbenderovi a Marion tie úlohy sadli. Vizuál doslova dych vyrážajúci, rovnako ako kamera, a akčné scény patria ku špičke. Som ohúrený, pokiaľ nad tým nerozmýšľam. Najradšej by som si to dal okamžite znovu. A to neni málo

Špióni odvedle (2016)

poznámka: Isla Fisher je viac sexi jak Wonder Woman

Rozpolcený (2016)

Shyamalan natočil jeden vyslovene zlý film, dva alebo tri (pod)priemerné a inak samé pecky. Split je prvýkrát niečo medzi. Ako thriller nič proti ničomu, toho nadprirodzena je tam buď veľa alebo málo, ale hlavne - a nech mi nikto netvrdí, že nie je sklamaný - načo, vole, vymyslí príbeh o 23och rôznych identitách a vo filme potom ukáže možno šesť? Pri väčšine sa neunúval vysloviť ani ich mená. Ešte aj ten McAvoy je nevyužitý a to sa fakt snažil. Takže neni zle, mohlo byť lepšie, a okrem spomínaného ústredného herca u mňa dilemu z nerozhodnosti ohľadom hodnotenia smerom nahor zaokrúhlila ešte Anya Taylor-Joy (v tej babe niečo je a funguje to v súčasnom USA rovnako perfektne ako medzi čarodejnicami anglického vidieka 19.teho storočia) a tá maximálne wtf posledná scéna s odkazom na Shyamalanov najlepší film, ktorý sa dočká pokračovania? Spin offu? Prosím, nech to neni len prvoplánová cameoidná geek haluška! 70%

Sherlock - Série 4 (2017) (série)

Je to preč. A môžete si zato sami, páni Moffat a Gatiss. Keby každá časť nemusela byť apokalyptická, že to nerozdýcha ani Nolanov Batman, možno by ste sa po pár sezónach nedostali do situácie, kedy musíte crossoverovať so sci-fičkom, aby ste ustáli divácke očakávania. Milujem tento seriál, je to závislosť a stále stále je dostatočne vynaliezavý a zábavný, bohužiaľ už v levele Now You See Me. Na dve časti som dal štyri hviezdy (zrovna na tie najujetejšie) a to pretože Toby Jones, pretože SPOILER! Moriarty a pretože pani Sestra. Koniec SPOILERu. Ostatné dve tak 50%. Ďalšie rady už len zo zotrvačnosti

Star Wars: Klonové války (2008)

Guilty pleasure štvrtá hviezda, pretože Star Wars. Hlavný zápor je teda značne odporná animácia ľudských charakterov, prístupnosť (žiadni mŕtvi) a agresívne tempo (v podstate každá scéna je akčná), čo tak nejak bráni tomu, brať ten príbeh vážne. Pričom nie je vôbec zlý. A hovorím, je to ten náš vesmír plný droidov, huttov, stormtrooperov, je tam ženský jedi, ženský sith... Na seriál sa nakoniec asi pozrem