Ochránci (2017)

Celé to je paródia...

Život (2017)

Z neoriginálneho námetu sa vykľubala solídna scifi pecka. Cítil som sa akoby som prvýkrát videl Votrelca 1. Atmosféra by sa dala krájať, kozmonauti rýchlo ubúdajú a finále žiadna klišoidná sračka. Doslova z hovna sa podarilo upliesť bič.

Mimoni (2015)

Nebola to až taká hrôza pozerať sa hodinu a pol na tiktaky. Dokonca som sa aj párkrát zasmial. Tak teda Banana :)

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Dobrá kamera robí zázraky. Neokukaný herci a reálna, nepropagandistická akcia bez zbytočných kecov. Pekne nalinkované, priamočiare.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Je to celé na hovno. Bez poriadneho scenára a bez štipky originality, či len jediného záblesku nového nápadu. Porád dokola...strašné strihy, cez kopírak akcia a nehrajúce živé tvory (wahlberg a spol.) Celé to je strašne dlhé a priznávam, asi v polke som začal maľovať obývačku a pustil som si Robka Kazíka. No na 7 a 8 ma už nenahovorí ani usmiaty politik z bilbórdu, možno tak za úsmev her Merkelovej teda.

Válka o planetu opic (2017)

Pekne zmáknuté. Trochu dlhá stopáž, dej sa síce často zadrháva, asi si niekto myslí, že opice sú neviditeľné, no celkovo nadštandard. Slušne naviazané na prvé diely. Akčné, drsné, citlivé.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Tak to už je fakt moc. Brutálnosť preklopená na ľudkosť a nezištnú pomoc. Strašný miš maš akcie a blbých kecov. Prežitie pešiaka v boji je 5 minút a bez zbrane asi 20 sekúnd. Toto americký divák (možno aj iný) nevie a propaganda robí svoje. To fakt nestačí natočiť vojnový film plný akcie a nepliesť do toho blbečka, hrdinu, z ktorého sa idú všetci pototo? Absolútne nereálne, klišoidné a založené doslova na brutálnosti záberov.

Zúčtování (2016)

Hoc nehercovi Eflekovy rola mlčanlivého zabijáka, autistu sadla na mieru. Originálny, strhujúci scenár a dokonalá akcia ma zaborila do fotelky a musím uznať, hoc nedobrovoľne, že Eflek je herec. S malým H ale je. Na toho zmrveného Dardevila začínam pomaly zabúdať :)

Bitva o Moskvu (2016)

Celé je to strašne tvrdé a neprirodzené. Silené dialógy, trápne plané tliachanie a neustále tlačenie na pílu. Efekt je nuda, nuda a trochu akcie. Tvrdá až nechutná ruská propaganda je hnusná rovnako ako tá americká.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Popravde neveril som, že dvojka môže dorovnať a vonkoncom nie prekonať jednotku. Vtipné, ale naozaj vtipné akčné fantasy s vyváženými hercami, originál akčnými scénami a pútavým, originálnym a nezadrhávajúcim dejom, zaujme určite každého. I divákov súdnej siene alebo farmy, myslím teda.