Odstřelovač (2007)

Tomuto "drsnému", vyslúžilému reperovy densflóru neverím ani ruku v rozkroku. Krčenie ramien pri vybuchujúcich spomalovačkách v pozadí zvládal lepšie už aj Lungren. Tento kvázi herec tlačí na pílu a v každej, ale fakt v každej scéne vidieť že mal zostať pri rozpažovaní rúk, chytania sa za gule a občas niečo šteknúť do mikrofónu.

Sedm statečných (2016)

Vynikajúco, moderne a originálne poňatý remejk. Obsadenie- dobré, akcia - fajn, úmrtnosť - vysoká.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Je to presne čo jednotka s trochou omáčky. Neprekvapí, neurazí, ako výplach po práci môže byť.

Příchozí (2016)

Veľké nadšenie vystriedalo väčšie sklamanie. Herecky fantastická Ejmy však nevyvážila plochý a nezáživný dej, ktorý sa točil a točí v kruhu a nebyť citlivých strihov s jej dcérou, bolo by to za 1 zvezdu.

Sebevražedný oddíl (2016)

Béčko aneb jak sprasiť komixovku. Nápad fajn, poňatie o hubu. Plochý, nezáživný dej bez vtipu, hlášok či čistej akcie. Každý sa hrá na drsňáka, no divák neverí ani prd.Džoker sa škľabí a pôsobí skôr humorne ako psychicky labilne . Najsilnejší pyroman sa hrá na slušňáka aby v posledných 10 minútach ukázal, že všetko mohlo ísť ako po masle a nemusel zarvať jediný nevinný, chrabrý americký vlastenec s flintou a plembákom padajúcim hlboko do očí. Títo trapáci by neobstáli ani proti Betmenovy v plavkách. A to som si robil nádeje.

Jason Bourne (2016)

Klasická Búrnofka. Džejson ani rokmi nestráca na agilite a svoje fyzické a počítačové znalosti si zvyšuje niekde na hranici Grécka s Albánskom. Tempo je ako vždy svižné a niekoho, kto v zábere netrénuje rýchlostnú chôdzu ala Matej Tóth, určite neuvidíte. Vincent potešil, žaba agentka nič neukázala (doslova). Ďalšia časť sa bude volať, Jason Bourne: Kým si po mňa príde.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Žiadne prekvapenie a ani sklamanie sa nekonalo. Kirk sa akčne číni ako za mladi, hoc od poslednej časti zostárol tak o 20 rokov. Warpom to určite nebude, skôr chlastom. Rýchlo natočit ďalšiu časť, inak bude už len posedávať vo veliteľskom kresle. Poručik Uhura je iná káva. Tá zrejme prešla pri výsadku cez nejaké "omladzujúce" silové pole, ktoré jej rokmi pridáva na kráse i charizme. Teším sa na jej ďalší výsadok na Pandore v 3 dieloch. No tak šup. šup, rýchlo šikovní čínski majstri pozvárať tanier, motory a trupík a hurá do ďalšieho neznáma.

Kosti a skalp (2015)

Kovboji a votrelci sú späť. Drsnejší, reálnejší a krvavejší. V rámci žánru nemám čo vytknúť, snáď len zbytočnú "posteľovú" scénu a kvázi vtipnú komunikáciu medzi Patrikom a Lili, ktoré však potlačil bravúrny výkon Kurta.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Nezaujalo. Pár liánových scén a vyrysovaný Alexander nepresvedčil ako Pán džungle. Na to aby som uveril, by sa musela zmeniť polovica akcie na súžitie s opicami. Tarzan nie je akčný príbeh, ale dobrodružný. Kľudne to mohol zahrať "The Rock".

Hardcore Henry (2015)

Je to hóódne dávno čo som hral nejakú FPS hru. Naposledy Far Cry tuším. Skončil som po pol hodke, nie je to moja "šálka kávy". Tento Gameplay je však z iného súdka. Stále som si opakoval, "toto nie je na Youtube a nie je to uputávka na najnovšiu hru". Fantasticky gradujúci dej i akcia ma pohltila a pristihol som sa ako naprázdno klikám pravý ukazovákom a v hlave mi znie "hed šot". Super námet, fajn kamera, pekná žena, telekinézny padouch, rôznorodá akcia a hlavne originalita robí z tejto FPSky viac ako 90 minutový trailer na novú hru.