Signál (2012)

Nějak jsem ten film nepochopil, komedie to možná byla, ale nějak zapoměli tam dát něco vtipného, celým filmem se jenom line myšlenka jakéhosi oblbnutí lidí, ale všechno je moc předvídatelné. Dal bych odpad, ale dávám jednu hvězdu za herecký výkon Karla Rodena ( obzvlášť, když chlapi v zabavených věcech po Dykovi vytáhnou podprsenku jeho manželky ) a taky trochu za Evu.

Všichni moji blízcí (1999)

Celý film má pomalejší tempo a má jednoduchou dějovou linku, takže by člověk u něj mohl usnout, ale na druhou stranu herecké obsazení, respekt k tématu a samotné osobě pana Wintona by tento film posunul ke třem hvězdám, jenže když člověk shlédne posledních pět minut jako vyvrcholení celého filmu musím přidat další dvě hvězdy. Nikdy se mi u filmu nestalo, že bych brečel, ale tady ta míra dojmutí byla absolutní. Nikdy se mnou emocionálně film nezamával tak jako tento. Přitom to celé vystihuje jednoduchý dialog bartošky s wintonem v autě, kdy se ho ptá, proč to vlastně dělá, že zachraňuje děti. A on odpoví: "Protože to je třeba."

Habermannův mlýn (2010)

Docela solidní film, ze kterýho jsem si asi nejvíc vzal to, že jsem nepobral, kde reřizér, který přijde v kocentráku o celou familii, najde v sobě 70 let potom smysl pro objektivní pohled na to, že ne všichni němci byli zrůdama.

Lidice (2011)

Dávám hvězdy jenom za výběr tématu, zpracování řemeslně skvěle ale nějak se nemůžu ubránit dojmu, že když se vražděj lidi v lidicích tak by člověku z té hrůzy mělo být špatně i 10 hodin po odchodu z kina, ale tady ... škoda mluvit.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Nikdy jsem neviděl předchozí díly v době uvedení do kin, protože mi tematicky připadaly stupidní , ale tenhle pohodovej film mne donutil se na ty filmy podívat jinou optikou. Jelikož jsem ve věku hlavních hrdinů podlehl jsem nostalgické vlně vzpomínání na studenstká léta a pak šokový přechod do pracovníhoprocesu :-) . tento díl je nejvtipnější asi po tom předchozím o svatbě, kde těch smíchnavozujících scén bylo víc, ale tady to taky nebylo špatné, ale ten fekální humor typu kadění do kádě s pivem si mohli tvúrci odpustit.

Atentát (1964)

Jeden z nejlepších filmů v české historii, který se snaží zachytit věrně historické události. Až na malé drobnosti, jako že při dobývání kostela hoši neměli samopaly. Je to starší film, takže ty kreace herců při zastřelení z toho dělají trochu parodii, ale přesto závěrečná scéna dobytí kostela je jedna z nejstrhujících v dějinách české kinematografie.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Opravdu jeden z nejlepších filmů co vznikl v posledních letech, škoda, že jen do televize a s tak omezeným rozpočtem, než by si toto téma zasloužilo. Skvělí herci, scénář kamera. Přesto se mi zdá neuctivé, že postava hrdiny bartoše byla vykreslena bohužel jen do scén sukničkaření, ačkoliv pokud si kdo prostuduje jeho zpravodajsou činnost a úspěchy, tak to byl jeden z největších vojenských hrdinů naší země. Pokud se na film podívá někdo, kdo má ponětí o historii tohoto tématu, tak ocení jako já že všichni hrdinové byli vykresleni jako lidé i se svými nešvary, ale pokud se na to podívá člověk s omezenými znalostmi, tak spadne někam do pocitu, že ti hrdinové ze Západního světa opravdu pasují do pozice, které je dehonestovala komunistická propaganda. PS: Pro mne je tento film více vypovídající o dané době než velkofilm Lidice ... PS2 po pěti letech - dávám pět hvězd, protože díky tomuto filmu jsem se začal zajímat o historii paraskupin a přečetl od té doby asi dvacet knih na toto téma.

Kamarád do deště (1988)

Excelentní film, svižný děj, vtipné zápletky, pestrá muzika, zřejmě jeden z "nejakčnějších" českých filmů v historii . Po letech oceňuji velice vypovídací hodnotu o dané době, ačkoliv to zřejmě nebyl záměr autorů, ústřední dvojice hrdinů Vaculík a Tofi podávají herecké výkony, které od nich diváci očekávají. Stejně jako je spousta kritiků Michala Davida, protože se jmenuje Michal David, tak i podobní odborníci patří k tomuto filmu. Jak v bonusech k DVD říká Sagvan Tofi: Zkuste natočit tři filmy, aby o vás lidi věděli i za 20 let. Smekám. :-) PS: Grázl jste vy a ten váš zeťák

Drž hubu! (2003)

Námětem fádní a hloupé, ale když film skončil, uvědomil jsem si, že jsem se nasmál tak jako dlouho u žádné komedie.