Seišun buta jaró wa Bunny Girl-senpai no jume o minai (2018) (seriál)

Od tohoto seriálu jsem od začátku čekal trošku něco jiného, ale nakonec jsem se u něj opravdu bavil a zhlédl jej během pár dní. Nevím proč, ale přijde mi, že čím šílenější název nějaké anime má, tím zajímavější zřejmě bude. Celý seriál se tedy ve výsledku kromě vztahu mezi Sakutou a Mai točí také kolem zvláštních úkazů zvaných "pubertální syndrom", které manipulují s realitou a je jedno jestli jde o časovou smyčku nebo prohození těl. Všechny hlavní postavy jsou velmi dobře napsané a jednotlivá témata jsou divákovi podána tak, aby je pochopil. U seriálu mě trošku mrzelo, že na mě neměl nijak silnější dopad, ale od toho je tu pak film, který je vážně masakr. 80%

Nová generace (2018)

Když Wall-E potká Baymaxe z Velké šestky, dostanete tohle. Next Gen je pěkný sci-fi animák, který má na rozdíl od děl velkých gigantů i něco do sebe. Svět filmu nabízí vcelku realistický pohled na budoucnost, pokud se tedy bude ubírat směrem, jakým se ubírá a oproti jiným dnešním animákům je i o něco drsnější. Záporák mě vcelku bavil a i hlavní postavy dokázaly zaujmout. Osobně bych ale vystřihl zrzku, která tam byla jaksi navíc a pak ještě psa, jenž jako komický prvek zas tak dobře nefungoval. Na animaci si jinak nemůžu stěžovat, oproti jiným menším studiům je opravdu na úrovni a jde vidět, že Asie je s takovými projekty na dobré cestě. Jasně, je to trochu klišé, ale nenudil jsem se a musím říct, že je to vážně lepší než americké projekty z poslední doby. 80%

Co děláme v temnotách (2014)

Ha ha ha, na mě vymazání paměti nefunguje, kreténi! Co děláme v temnotách patří do onoho velmi specifického žánru found footage, kdy se banda kameramanů rozhodně představit divákům něco naprosto bláznivého. V tomhle případě upíry žijící na Novém Zélandu. Dílko samozřejmě pracuje s klasickými upířími klišé a dělá si z nich srandu, ať je to tedy nemožnost vidět se v zrcadle, vstoupit do cizího domu nebo rivalitu s vlkodlaky. Film samozřejmě nemusí sednout úplně každému, ale já takové originální píčoviny žeru. 80%

Klaus (2019)

Kdo zná Zeměplochu, tak mu Klaus z počátku bude připomínat dílo Zaslaná pošta, kdy jeden vychcaný chlápek dostane za úkol, aby zřídil poštu v oblasti, kde byly všechny předešlé pokusy naprosto neúspěšné. Tak je tomu ale fakt jenom řekněme v první třetině. Časem se pak snímek promění v klasický vánoční film, kdy je látka pojata úplně jinak a pracuje se tu s myšlenkou, jak to asi začalo. Animace je opravdu pěkná a připomíná klasické Disneyovky z dob, kdy se ještě s 3D tolik nepracovalo. Stejně tak humor je na úrovni a příběh ve vás dokáže vyvolat i nějaké emoce. Je smutné vidět, že tam kde selhávají velcí giganti, musí uspět nenápadní tvůrci. Ale tak to asi musí být v každém průmyslu. Klause rozhodně zařadím mezi nejlepší vánoční snímky a možná i animáky obecně. Tohle se fakt povedlo. 90%

Nový papež (2020) (seriál)

Nový papež vyniká stejně jako "první" série v tom, že nikdy nevíte, co se stane. Sorrentino dramata psát umí a nebojí se přitom ani (ne)nápadně zkritizovat církev a náboženství obecně. Máme tu silné momenty, vtipné momenty i takové, které vás donutí přemýšlet. Jude Law a Silvio Orlando v rolích opět excelují, ale u Malkoviche jsem měl pocit, že naplno nevyužil svůj potenciál, byť byla jeho postava dobře napsaná. Vizuálně je to samozřejmě geniální a soundtrack vše skvěle podtrhuje. Některé dějové linky bych samozřejmě trošku sesekal a dal větší prostor jiným, ale i tak dávám ve výsledku vysoké hodnocení, protože takových projektů je tu v dnešní době zatraceně málo. 85%

No Game, No Life: Zero (2017)

No Game, No Life je skvělé anime, které se točí kolem naprosto geniální dvojice nevlastních sourozenců. S těmi se v tomto filmu setkáme však až na samotném konci, jelikož film je prequelem popisujícím válku mezi jednotlivými rasami a dobu, kdy se Bůh her teprve ujal moci. Nové postavy jsou hrdinům seriálů více než podobné, až člověka napadá myšlenka, jestli se náhodou potom nereinkarnovali. Lidé jsou oproti jiným rasám samozřejmě jako obvykle strašně vychcaní, za což může fakt, že nemají žádné magické schopnosti a musí se tak spoléhat na něco úplně jiného. Film svět seriálu naprosto skvěle doplňuje a já teď musím jen doufat, že po letech nakonec opravdu vznikne druhá série. 85%

Silicon Valley (2014) (seriál)

Silicon Valley je možná nejgeniálnějším seriálem z IT prostředí, kdy máme možnost sledovat vývoj společnosti od startupu až po spuštění finálního produktu v hodnotě několika miliard. Hrdiny provází řada neúspěchů a záchrana přichází vždycky ve chvíli, kdy je nejhůř a přitom jde vždycky o něco neotřelého. Postavy jsou navíc naprosto skvěle napsané a humor se nebojí strefovat se do nekorektních věcí, aniž by museli tvůrci okecávat, že je tu něco špatně. Ve výsledku je možná škoda, že jsme v průběhu přišli o postavu Ericha, ale stejně smutné je i to, že před druhou sérií zemřel představitel Petera Gregoryho, jedné z nejlepších postav v celém seriálu. Závěr samotného Siliconu je pak velmi originální a přináší několik zvratů, které diváci zřejmě nečekali. Je to Happy End? Možné ne, ale jde vidět, že když HBO chce, dokáže seriál uzavřít s plnou parádou. 85%

Angry Birds ve filmu 2 (2019) odpad!

Druhý díl Nasraných ptáků patří k těm špatným filmům, k nimž nelze cítit negativní emoce. Celou dobu se totiž jen mlátíte do čela, jak je to blbé a nakonec vás film překvapí ještě větší blbostí. Dílo budu tentokrát hodnotit velmi zvláštním způsobem a jednotlivé minusové body tak krásně osvětlím. Každé zvíře, které není pták nebo prase jsou body dolů, tedy -25, čímž se snažím zachovat ducha herní předlohy. Nadměrné užívání slavných písníček bez většího smyslu -5, hipster prase a další nové a zbytečné postavy -40 a extrémně stupidní zápletka s trapným koncem pak vezme dalších 20. Tím se dostáváme na krásné číslo jako je počet prstů na rukách normálního lidského jedince a já jen doufám, že podobně blbých animáků bude brzy konec a studia si uvědomí, že děcka nejsou jenom vypatlaní dementi. 10%

Život brouka (1998)

Pixar rozhodně patří mezi mistry animovaného filmu, ale Život brouka, tedy jejich druhý film, není vůbec ničím výjimečným. Příběh je jedno velké klišé, postavy nezajímavé, záporák nudný a závěrečný souboj se koná samozřejmě v noci. Oproti takovým Příběhům hraček, Ratatouille nebo Vzhůru do oblak je to šílený průměr, ale i tak musím uznat, že animace i na to, jak je stará, tak vypadá pořád dobře. Vtip k zasmání je tu možná jeden a konec záporáka je navýsost krutý. Film jsem viděl znovu asi po 15 letech a vidět jej nepotřebuji zřejmě stejně dlouhou dobu. Ve výsledku tak dávám broukům 60%

Nekopara (2020) (seriál)

Po úspěšných hrách a zadaptovaných dvou titulech se fanoušci Nekopary nakonec dočkali i seriálu, který nás opět zavádí do kavárny plné kočičích slečen. Byť by se po dvou OVÁch mohlo zdát, že seriál bude adaptovat další Volume, není tomu zcela tak. V jednu chvíli tu sice máme kousíček třetí hry, ale bohužel jej seriál nedojede do konce. Oproti již zmíněným snímkům, které seriálu předchází, je tu navíc docela upozaděný Kashou a kromě vztahu zaměstnanec/zaměstnavatel tu mezi ním a kočkami není vlastně vůbec nic, což je docela špatně. Ne všechny díly navíc stojí za zkouknutí, jelikož i na dvanáctidílný seriál tu tvůrci procpali takové blbosti, které se už ani nedají nazývat fillery. Nová postava Cacao je jinak vcelku fajn a svět nám ukazuje zase z jiné stránky. Oproti prvním dvěma adaptacím tohle moc dobře nedopadlo a tak tomu dávám 60%