• Krátkometrážní

Matilda (1996)

Mne to prišlo ako taká láskavá paródia na CARRIE.

Les Lèvres rouges (1971)

Jeden zo 101 HOROROV, KTORÉ MUSÍTE VIDIEŤ, NEŽ UMRIETE. Zaujímavá variácia na tému Alžbety Báthoryovej, so silným étericko-temným, tiež erotickým podtónom.

V moci ďábla (2005)

Zo začiatku mal Exorcizmus jasný ťah na mocné štyri hviezdičky, zaujímavé a čo je dominantné, pútavé spracovanie danej témy,o atmosféru a šťavnato desivé scény núdza nebola (len démonické vidiny - tváre- počas prechádzania po ulici, začali byť po chvíli nejaké otravné), akurát konečný dojem mne osobne pokazili záverečné scény zo súdu a finálny záver, hrajúci to na poučný "religiózny horor", kvôli čomu dávam "iba" tri zaslúžené pentagramíky. Nedokážem si odpustiť zrovnanie s Exorcistom, na plnej hrubej diabolskej čiare devastujúcejším. Ešte raz zopakujem, ŠKODA toho záveru.

Hostel II (2007) odpad!

Kým som kydal na prvý diel, nevedel som, kam až Eli doputuje s dvojkou. Prekonať toto dielko vo faktore trápnosti musí byť riadna fuška. Zo začiatku sa už-už zdalo, že z HOSTELu bude nakoniec Posledné kupé naľavo (Kde sa asi Roth inšpiroval?) hehe. Jediná svetlá stránka dvojky, okrem Hannibal Lecterovskej/ Dahmerovksje scény, poprípade ešte pasáži á la Báthoryová je, že hádže lepšie svetlo na jednotku. Očakával som, že o nebude nič extra, ale toto bol pád do obzvlášť nezáživnej stoky.

Mazací hlava (1977)

Lynchove šialené výplachy stoja vždy za to, o MAZACEJ HLAVE to platí obzvlášť. Názov hovorí za všetko, výmaz čohokoľvek racionálneho a pochopiteľného. Filmové zachytenie nočnej mory.

Stmívání (2008) odpad!

Po tom, ako všade okolo seba počúvam, čo je to za úžas (patrím do cieľovej skupiny, vymielajúcej sa dobrovoľne takýmito nechutnými sentimentálnosťami) som sa rozhodol si to pozrieť, nech viem čo a ako. Bola to chyba, odporný gýč, ucelene so videl 20 minút, ostatok som iba zbežne preklikal, pri čom som maximálne som narazil na nejakú "poblionovú" scénu. Pozrieť si to celé by bolo nielen nad moje sily, ale aj nechutné strácanie času. TWILIGHT- Zbohom na večné časy a nikdy inak! Koľko krát sa dá k tomuto použiť prívlastok nechutné?

Sauna (2008)

Počasie môže byť hocijako horúce, sauna mrazí a pohlcuje stopercentne. Veľké plus sú u mňa dialógy a ukončenie filmu, tiež hudobná zložka sa drží veľmi vysoko. Exteriéry neskutočne podmanivé, každý záber som si užíval plnými dúškami. Jediné čo by som vytkol...NIČ.

Legenda pekelného domu (1973)

Očarujúca tematizácia strašidelného domu (túto tému doslova zbožňujem), zo začiatku mi máličko pripomínajúca o 10 rokov starší THE HAUNTING - oba filmy sú podľa literárnej predlohy, príbeh zachytáva skupinu odborníkov na paranormálne javy a točia sa okolo ženskej postavy. Toto zdanie sa začalo po chvíli strácať a Legenda... gradovala až ku koncu, ktorý zapôsobil rozpačito. 80%

Neusínej 2 (2012)

Jednotku som síce nevidel, avšak NEUSÍNEJ 2 ma nehorázne prekvapilo...takúto kvalitu a ambicióznosť som naozaj nečakal. Chrumkavý bordový krátky hororový HLASNÝ štek, dynamický a so silnou atmosférou, servírujúci prekvapivý záver. Obskúrna jednohubka od začínajúceho šéfkuchára? Dúfam, že sa čím skôr dočkám hlavného chodu!

Záhada Blair Witch (1999)

Niektoré pôžitky (zážitky) sú skrátka nevykecateľné, nieto opísateľné. To je aj prípad BWP, mnou zbožňovaná mystifikácia, roztrasene vedúca naprieč lesom, chladom, hororom par excellence. viac na http://necrosphere.ic.cz/rectbwp.html