Dotkni se mých ran (2020) (seriál)

Krásny seriál s perfektným soundtrackom. A pomyselnú čerešničku tomu dal dokonalý záverečný diel. Trochu mi to pripomenulo Hotel Del Luna. Tá jej garderóba bola úchvatná a tá jej povaha... 100 bodov.

Haepiniseu (2021) (seriál)

Už keď ho na začiatku zhodila z tej strechy vedel som, že toto bude dobré. Proste žena podľa môjho gusta. Charakterovo výborné, so skvelou hudbou a bez hluchých miest. Spokojnosť.

Deobeulyu (2016) (seriál)

Niekto bude tvrdiť, že tam bolo až príliš nelogických vecí. No čo už len je logického na tom, že sa ocitnete v komikse? Buď na túto hru pristúpite, alebo to nie je seriál pre vás. Autori si tak otvorili obrovské množstvo možností a myslím, že ich zvládli spracovať so cťou. Seriál aj po pätnástich častiach dokázal prekvapovať. Bolo to zábavné, bolo to hravé a Hyo-joo Han je kočka. Pridajte k tomu ešte skvelo hrajúcu ústrednú trojku a vyjde vám z toho jednoznačná pecka.

Madeo (2018) (seriál)

Seriálový klenot. Bravúrne herecké výkony, krásna hudba a skvelý príbeh podaný s takou láskou a precíznosťou ako to hádam dokážu len Kórejčania. No a nebyť seriálu I Hear Your Voice, v ktorom som si zamiloval práve Bo-yeong Lee, tak by som sa k tomuto skvostu ani nedostal. Čo by teda bola obrovská škoda. 90% viac než zaslúžených. Pre mňa dokonca úplne dokonalé. Odporúčam. Na viki to je aj s celkom dobrými českými titulkami.

Alchymie duše - Epizoda 10 (2023) (epizoda)

Dôstojné zakončenie Alchemy of Souls. U mňa by to síce fungovalo viac s pôvodnou herečkou a bez toho balastu uprostred part 2. Mohli radšej rozšíriť season 1 o nejakých 5 časti a uzavrieť to rovno tam ale ok. Som rád aj za takýto happy ending.

Alchymie duše - Epizoda 5 (2022) (epizoda)

Ach jo, v tejto časti som zistil ako veľmi tu chýba Mu-dok. To bol vážne majstrštyk odstaviť si vo finále predošlej série najzaujímavejší a perfektne zahraný charakter. A nahradiť ho postavou, ktorá sa celý čas len prechádza a sem-tam jej hlavou preblesne nejaká spomienka. Hovoriť o nejakom Naksu charaktere nemá zmysel, keďže nemá pamäť, všakže? Čiže tá strata pamäti seriálu z môjho pohľadu skôr škodí. Nehovoriac o tom, že je to strašné klišé. V predošlých častiach sa aspoň niečo dialo a držala to akási vlna nostalgie, no toto bola čistá výpľňovka, čo je na 10-dielnu sériu naozaj hanba.

Wednesday (2022) (seriál)

Aneb ako by vyzeral Harry Potter keby ho točil Tim Burton.

Ossakhan yeonae (2011)

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Ak by som mal vypichnúť nejaký pocit z tohto filmu, tak je to ľahostajnosť. Akoby som sledoval zhluk scén len tak nejako pozliepaných dokopy. Najskôr ju chce strašne zavolať na spoločnú firemnú večeru, následne majú zopár rande a hneď na to sú do seba zamilovaní. Medzitým sa jeho priateľka sama tak nejako odstráni, ani neviem načo tam vlastne tá postava bola. Do toho zamiešame zopár hororových scén, asi aby sa nepovedalo. No a tie jej dve kamošky to zrejme pán kúzelník vytiahol rovno z klobúka. Najvtipnejšia bola scénka popri bežiacich záverečných titulkoch, kde ani hlavné postavy nefigurovali. To hovorí za všetko.

Piráti (2014)

Taká blbústka, ale na jedno pozretie v pohode. Žralok bol top. :D

Geujeo barabodaga (2009) (seriál)

Úžasný seriál. Jasne, námet trochu pritiahnutý za vlasy, ale Kórejčania to vedia fakt nádherne podať. A od siedmej časti, kde sa to pohlo tým správnym smerom, to bola pre mňa nezabudnuteľná jazda plná čistej pozitívnej energie. Ah-jung Kim je nádherná a Jung-min Hwang to dal na pána. Toto si určite v buducnosti pozriem ešte raz.