• Romantický

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

S knihou to má společného pramálo, divím se, že se Piper Kerman k filmu hlásí. Pátá série je totálně divná. Po propuštění Judy King nebyl žádný důvod, aby se to celé tak zbytečně natahovalo a komplikovalo flashbacky.

Rapl - Oheň (2016) (epizoda)

Neumím si představit, že by lyžařský výcvik pokračoval jakoby nic, když na něm uhoří učitelka.

Harry a Heimir (2014)

Kdy od toho filmu něco čeká, bude zklamán. A ten, kdo nečeká, tak ten možná taky. Mně to ale přišlo příjemně potrhlé. Islandská komedie, která se Islanďanům líbí je ovšem v našich končinách potencionální propadák.

Tak i na zemi (2015)

Pokračování filmu Tak jako v nebi. Alespoň byly ukončeny dohady, zda náhodou hlavní hrdina konec prvního filmu nepřežil. Nepřežil! Jinak proti jedničce obrovský sešup.

Struggle for Life (2014) (seriál)

Autorem scénáře, kromě jiných, Erlend Loe.

Porodní bába (2015)

Film mi byl doporučen lidmi, co znají knihu. Prý finský Stoletý stařík, prý se i zasměju. Tak to tedy vážně ne. Prostě válečné drama.

Zde Harold (2014)

Pád nebes je můj oblíbený film. Takže jsem byla na nový film Gunnara Vikene zvědavá. Zklamání. Bohužel.

Vlna (2015)

Norsko se posledních pár zaměřuje na velkorozpočtové filmy. To není ten důvod, proč mám severskou kinematografii ráda.

Hubená Sussie (2003)

Občas se mi zvedal žaludek. Klobása Pölsa je fakt nechutná postava.

Divočina (2014)

Dobře se u toho vzpomínalo, i když jsem nikdy neušla tolik...