• Romantický

My jsme nejlepší! (2013)

Pořád jsem čekala, co stane. A nestalo se vůbec nic. Matně se vybavuju, že mě to bavilo sledovat. Ale po čase mám problém si z toho filmu cokoli vybavit.

Whiplash (2014)

Vůbec si nejsem jistá, zda by měl být talent odhalován takovými sadistickými metodami. Navíc kvůli jazzu. Snažila jsem se, ale ta hudba mě fakt nebere.

Birdman (2014)

Švédské Puss po americku. Ale Puss je nesrovnatelně svižnější. A že je to taky pěkně pomalý film.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Těším se na i na indickou verzi s Hrithikem Roshanem. :-) Cruise a Roshan? To jsem to dopracovala :-)

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Asi nemá cenu moc komentovat, o to se postarali jiní, jen by mě zajímalo, zda veslování v pražské Slavii je nějaký product placement, protože u vody je sice hezky, ale když veslovat, tak na Veslařském ostrově v Podolí. Tatrovákům a slávistům jsme za mých časů říkali "popelničáři". Dle prostředí, ve kterém se jejich loděnice nacházely. :-) Jednotlivé soudní případy mě až tak nezaujaly, vnitřní hlasy občas ruší, ale zatím mě zajímá, co bude s hlavním hrdinou dál.

Boj sněžného pluhu s mafií (2014)

Zklamání. Když před časem manžel chystal článek o premiérách v Norsku a narazil na tenhle film, říkal, že to je titul i do české distribuce. A nespletl se. Stellan Skarsgård býval Bezva chlap, ale stal se z něj Mimořádný idiot (přesný překlad norského názvu). Možná to měla být nějaká kontinuita, která se ztratila v českém překladu. Stejný režisér, stejný herec v hlavní roli. Molandovy filmy pro mě mají sestupnou tendenci. Za jeho nejpovedenější díla zatím stále považuji Aberdeen a epizodu Nejlepší půjdou první z filmu Nejvíce lidí žije v Číně. Jeho poslední dva filmy mají asi u většiny diváků úspěch, ale já si v kině zdřímla. Pål Sverre Valheim Hagen, coby hlavní padouch, se zatoulal z nějakého filmu pro děti? Komediální role mu dle mého názoru prostě nesedí.

Vyšší moc (2014)

Občas dostávám otázku, jaký mám názor na Rubena Östlunda. A já se moc snažím si ten názor udělat. Ale zatím jsem nebyla schopná dosledovat žádný jeho film. I když Vyšší moc už jsem skoro dala.

Třídní sraz 2 - pohřeb (2014)

Komu se líbila jednička, tomu se bude líbit i dvojka. Film, který vede v Dánsku žebříčky návštěvnosti. Asi takový dánský Revival, ale humor o něco drsnější. „Co je horší než smrt přítele? Tvoje vlastní smrt. Potřebuje zážitek blízké smrti, aby se vzpamatoval.“ Nebo tak nějak podobně. :-))) Nejsem objektivní a dávám pět hvězd. Ale hodnocení filmů dle mého názoru objektivní není a být nemá. :-)

Domek z karet (2013) (seriál)

Pročítání superlativních komentářů vzbudilo větší očekávání.