OUTsideři (2014)

Zvláštní snímek. Útěk tří chovanců z ústavu, kteří jsou nahánění doktorkou a otcem jednoho z chovanců (vše uvedeno v synopsi). Dosud jsem s filmem neměl nejmenší problém, ale pojednávaná část na útěku je hrozně plochá, bez jakékoliv aspirace na útok divákovým citům. Pár lehce vtipnějších scén zde je, ale po vážné stránce ani prdlajs. Na závěr se vše strašně zjednoduší s klasickým zakončením, které je nudné až k uzoufání. Nemohu jinak než dát slabší průměr.

Den poté (2004)

Příběh o dění, které by se klidně mohlo stát současným generacím, ne jen v tak krátkém a drastickém měřítku. Lehce mi to připomíná film 2012. Ze všeho nejvíc vyzdvihnu veškeré vizuální efekty, které vzhledem k roku natočení snímku (2004) jsou na velmi vysoké úrovni, tomu také odpovídá rozpočet. Bohužel opět zde máme úplně zbytečné postavy a lidské příběhy, které v katastrofickém filmu jsou spíše na obtíž a nikoho (teda mě) vůbec nezajímají. Hodnotím průměrně.

Trable o Vánocích (2015)

Možná by to mohlo bývalo být dobré, kdyby nějaký inteligent nenarval film miliardou postav s jejich příběhy, které se tak zvláštně propojují, že jsem z toho měl supr čupr guláš se šesti. Nevědět o vzájemných vztazích ani na konci filmu mi přijde smutné a nedoporučuji tento film.

Zpívej (2016)

Animák ve kterém se zpívá, no myslel jsem původně že umřu a budu bouchat hlavou o stůl, co jsem to zas stáhl. Kupodivu jsem dostal naservírován chutný krajíc chleba, kde snad jen chyběla větší nadsázka a humor. Vypíchl bych hlavně zajímavou dějovou linku, která se točí ohledně pěvecké soutěže a mini příběhy každého pořadatele a učinkujících. Lehce doporučím.

Grinch (2018)

Až moc přeslazený Grinch. Chápu, že pro děti to bude trošku zjemněné, nicméně tohle bylo příliš. Animace hezká a i pár vtípků se zde najde, nicméně průměrná podívaná.

Dumbo (2019)

Chujovina s velkým Ch. Nechápu, jak mohl někdo schválit takto zpatlaný scénář do realizace. Vždyť je dějová linka o ničem a ani mizerné herecké výkony tomu výrazně nepomohou. Jediné na co se dá dívat je CGI Dumbo, ale to film nemůže zachránit. Zkrátka a věcně nedoporučuji.

X-Men 2 (2003)

O chloupek lepší jak úvodní film. Místo věčného brblání a řešení nepodstatných věcí, trochu více akce a hned je veseli. Jen tak dále.

Le Mans '66 (2019)

Po delší době jsem viděl další snímek ze světa motorsportu a jsem opět unešen. Ten příběh, který se udál, jak je zde převyprávěn (až na pár detailů, které nejsou zásadní oproti skutečnosti). Dále hudební podklad spolu s výbornými výkony v čele Damon a Bale, až po každého pomocníka z filmového štábu, kteří také přispěli rukou k dílu. Prostě se jim všem povedlo vytřískat z tohoto příběhu super věc, která člověka chytne a vydrží bez koukání na hodinky těch úžasných 152 minut. Rád toto dílko doporučím, za mě nejlepší hodnocení co jde sem uvést.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Každá věc se časem okouká a to platí i u tohoto snímku. První díl byl super neotřelý nápad, který kypěl nadšením, elánem a humorem. Já neříkám, že zde invence, nápaditost a vtip není, ale již to není také překvapení jako v původním Sherlockovi. Navíc nám přibyla atmosféra začátku 20. století, kdy se všude masivně zbrojilo a tudíž nám i akce vystřelila do nebes, což v tomto případě je kontraproduktivní. Nicméně přes mírný kvalitativní progres dolů se jedná nadále o vysokou laťku, kterou drží mocně vzhůru hlavní herci. Doporučuji.

Sherlock Holmes (2009)

Odlišný pohled na Sherlocka než znám. Ale tohle podání je velmi rozumné, vtipné a cool. K tomu zasazení dvojice Downey Jr. a Law je bezkonkurenční. Nemohu jinak než dát plný kopec hvězdiček.