Halloween: H20 (1998)

Áno, potvrdené, H40-ka sa môže schovať. Nemá tie gule, ani konflikt v nej nie je taký intenzívny (možno preto, že je tam prepieraný viac, než sa žiadalo) ...a o postavách mimo ústrednej dvojky sa ani nebavme; tu svojmu účelu slúžia ďaleko viac a nemusia zakaždým budiť iba sympatie. Ale hlavne - tu je to ďaleko, ďaleko zábavnejšie (napínavejšie, nepredvídateľnejšie a hravejšie).

Mandy - Kult pomsty (2018)

Iné a skvelé. Po autorskej stránke naviac sakramentsky odvážne, pritom ale bez sprievodného pocitu, že sa tu zase raz niekto preceňuje. Naopak. Takto atmosférické snímky sa dnes už netočia, pretože sa akosi zabudlo, ako na to. Cosmatos junior vie, tak snáď nezabudne a svoj nemalý potenciál ďalej rozvinie.

Halloween (2018)

Plnohodnotné pokračovanie pôvodného Halloweenu malo zostúpiť do najnižších podlaží pekla, nie iba komentovať svoj predobraz a odkazovať na neho. Okrem toho, obrátenie rolí sme tu už raz mali (H20) a zdá sa mi, že tam v ďaleko zábavnejšej podobe - či už čo sa týka postáv, vrážd alebo čo do roviny Michael Myers vs. Laurie. Nerozumejme sa zle - až na chabý (nevýrazný, nepresvedčivý...) casting, kde to zlyháva úplne, je to kvalitný kus práce. Len nie v tej kategórii, v akej by sa patrilo ho odviezť, aby bol odkaz zúročený a naplnený.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Recyklovali dôsledne, ale akosi sa im z toho vytratila hravosť. Okrem až príliš priamočiareho deja tak najviac zamrzí stagnujúci vzťah ústrednej dvojky. O ničom.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Absurdnosť doby, naplno obnaženej situáciou, ktorá po smrti Vodcu nastala + tragická zvrátenosť celého systému, tie boli vystihnuté minimálne na tých 80%. Čo je nie hocijaký výkon a všetko ostatné je teda nepodstatné.

Venom (2018)

...ale len za Hardyho a že to má dobré hlášky. Inak to postráda akýkoľvek zmysel ...a to nepíšem o hlbšom zmysle... v tomto smere je to dokonca na hranici slušnosti... v súvislosti s ratingom na hranici zodpovednosti!

Hanebný pancharti (2009)

Až uverím, že pôvodný plán Basterdov zobrať so sebou na finálnu akciu nacistickú ultra-mega anti-SuperStar Stiglitza je Tarantinovým požmurknutím na podobne nezmyselný moment v Dirty Dozen... tak ani vtedy tomu nenapálim plných 5* (možno 4,5*)... pretože je tu ešte Brad Pitt. Ten síce neprekážal, ale exhibíciou jeho výkon nazvať nemožno a keď si prečítate Tarantinov scenár (vyšiel vtedy dávno knižne aj u nás) ...tak vám nakoniec možno aj prekážať bude. Inak je to ale nad všetky ďalšie pochybnosti kinematografický majstrštyk, libůstka a pošušňaníčko ako vyšité (kde ste vy na tie výrazy bratia prišli?).

Přednosta (2003)

Nič k tomu nepoviem, lebo doteraz si mľaskám jazykom a tak skoro s tým neprestanem. (...a týpek Cannavale je pol chodidla pred topkou)

Hedwig a Angry Inch (2001)

Síce ma po celý čas neopúšťal pocit, že pán výhradný autor nevedel ani presne čo, ani ako... ale nakoniec dobre.