Carlitova cesta (1993)

PRO MUŽE: “Dostal jsem se ze šikmý plochy, trpěl jsem pouze společenskýma chorobama gheta. Po pobytu v nápravném zařízení jsem se uzdravil! Jsem znovuzrozenej, jako ti hoši z Watergate.” Soudce poslouchá a vypadá, že polknul ježka. Ježka, kterej se mu vzpříčil v krku. Dealer legenda je venku. Po 5ti letech. Má sen. Půjčovna aut v ráji. Potřebuje prachy. I kdyby seděl v koutě, průser si ho vždycky najde. Pro ganstera je v podsvětí smysl pro čest stejně užitečná věc, jako pro ochlastu metanol v rumu. Oba můžou zhebnout. “ Přátelská služba tě oddělá rychlejc než kulka.” Uvědomí si to, Carlito? Uvědomí si to včas? Plná palba za scénář, režii, 2 herecké hvězdy - 2 brilantní výkony a celkový výsledek         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Sliboval, že jí nikdy nezlomí srdce. Ale víte, jak to chodí. On temný rytíř z podpalubí společnosti, ona plavovlasý andílek s odzbrojujícím deficitem IQ, kouzelným úsměvem a smutkem v očích. Ten typ, co má chlap potřebu chránit. Ten typ co ochranu potřebuje. Především před tím chlapem a jeho osudem.          UKÁZKA:Nevozte mě do špitálu. Tam nikoho nezachráněj. Nějaký hajzlové tam člověka o půlnoci odprásknou a službu má jen čínskej lapiduch. Na Portorikánce jsem zůstal naživu moc dlouho. Většinu mých lidí už dávno oddělali.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

PRO MUŽE:Máš válku v krvi, smiř se s tím. Nezabíjels pro svou vlast, ale pro sebe. Drsné, chlapské, bez hluchým míst. Kupodivu i bez patosu a velké dávky stupidit. Akční biják s drsňáckým Stallonem jak za starých časů. Brutální, syrové až sýr-realistické Ani mi nevadila okatost sdělení, že utlačovaní krutovládou nepotřebují lásku, knihy, léky a obvazy. Potřebují zbraně. A kur*vsky hodně nábojů.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, tohle není holčičí film. To nejlepší, co můžete udělat je vypadnout a pokud možno zdržet se veškerých keců o přiblblém střílení a nechat svýho chlapa, ať si tu parádu vychutná v klidu. Bez vás a s lahváčem. Hóooši bojováaat. Vypracovaná mužská těla, přírodní scenérie a pro ateistické chlapce krásná ukázka přerodu křesťansko-mírumilovného kreténismu v realismus. Jak praví náš Pán, nastavte několikrát druhou tvář (pozor, tím se nemíní prdel, chlapci) a když vás do ní žluťásek několikrát praští, rozflákejte mu šutrem hlavu na sr*čky až mozek lítá do kamery, neb dobrý pastýř nejen pase své stádo oveček, ale také je chrání a občas musí střílet vlky. Amen.          HLÁŠKA:Když jsi v úzkejch, je zabíjení stejně snadný jako dejchání.

Bílé písky (1992)

PRO MUŽE: Hereckých hvězd jak na obloze, zajímavá zápletka, jen to napětí, to napětí, to chybí. Táhne se to pomalu a líně jak mexická telenovela. Herečku by klidně mohla nahradit i paní Čvachtová z Kačerova, ději a zábavě by to mohlo jedině prospět. Režisér za pomoci tupého scénáře děj zpomaluje tak, až ho skoro zastaví. Kdyby gradoval napětí bylo by to v pořádku. Takhle jen nutí diváky do předem prohrané bitvy s nudou a následným spánkem. A závěrem se dozvíte, že všechny možné americké třípísmenkové organizace, které by měly pomáhat a chránit, mají pracovníky co umí jenom brát a sr*t. Všem a všechny.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: To byl nejvíc sexy chlap, kterého jsem kdy viděla, byl chytrý, nebezpečný a to mě hrozně vzrušovalo. No, madame, obávám se že hned tak nepocítíte to vzrušení při projekci. Leda snad, že by některý z vašich spratků vysypal připínáčky na křeslo, pak možná ano. Na vyprávění je to složité a na koukání slabé.          HLÁŠKA:To není pravda, jsi upřímný i když lžeš! On je jako virus, jak ho jednou chytneš, už se ho nezbavíš. Teď ho máš i ty, ale určitě se nenudíš.

Vraždy podle předlohy (1995)

PRO MUŽE: Slabé až slabomyslné. Ale film i tak přináší alespoň 2 ponaučení. První je, že máš-li na mušce magora, nestřílej do ramene, ani do ruky, prostě mu ustřel makovici. Druhé ponaučení – místo snahy dostat se psychologií do hlavy úchylného psychopatického vraha je dozajista užitečnější mu tu hlavu oddělit od těla, případně prostřelit. Výrazně se tím ušetří náklady a poklesne riziko dalších obětí. Obětí jeho, nebo stejně pošahaných následovníků. Podotýkám, že sledování snímku je možné pouze ve stavu nouze. To jest váš pohyb a výběr filmů je omezen nemocí, manželkou nebo vězeňskou správou.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pro hošíky – kromě sympaticky empatického gaye, který se nedožije konce filmu tu chlapci pro vás nic není. Madame, to musíte vidět. Dvě úžasné a inteligentní ženy, poněkud přeceňující vlastní přitažlivost pro muže i diváky všeobecně, řeší společně i přes vzájemný antagonismus a antipatie nesmírně složitý případ, který pochopíte rychle i Vy. Nemusíte se bát, i přes přítomnost několika sériových vrahů, nebude rušit vaše sledování žádná lekačka. Autoři také tušili, že máte sama svých starostí dost, a rozhodli se proto, že nebudou vaše nervy vystavovat zbytečnému napětí. Prostě příjemná kulisa k šálku čaje o páté a drbárně s děvčaty, co si myslí, že jsou vaše kamarádky.

Kdo s koho (2001)

PRO MUŽE:Jo. Ještě jednu. Jednu poslední. Poslední velkou ránu a pak od toho jdu. Kolik starých pardálů si to stejně, jako zde Nick (R.DeNiro), říkalo v jiných filmech a dojeli na to. K tomu nový, mladý parťák Jack (famózně zahraný E.Nortonem) – tvrdý, inteligentní, schopný. Schopný všeho? Chce mít respekt. Respekt se podmínkou důvěry. Jdou na věc. Musí si věřit. Mohou si vůbec věřit? Kasaři bývali šlechtou mezi kriminálníky. Vidět jejich dnešní následovníky, s pečlivou přípravou, technickýma vychytávkama a na minuty sestaveným plánem... Vidět je přečůrávat nejnamakanější bezpečnostní zařízení. Lahůdka i pro laiky. Jen.. jen to napětí, to opět chybí. Ve srovnání se žánrově obdobným, o dva roky starším filmem Past, tak je to slabota. Scénárista si odskočil od školních dokumentárních filmů o účetnictví a zkusil krimi thriller. A měl to nechat jinému. Tomu, co to umí. Ale přes to všechno, slušný nadpůměr a zasloužené 3*.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Pani, vona mu to řikala. Řikala,že jako esli s ní chce bejt, tak jako že jó, ale musí toho nechat. No a co von? Začal se cukat a že taky jakože jó, ale musí eště jednu fušku a pak bude sekat latinu. Tak se sbalila a šla, ať prej von příde, až bude po tý fušce, a pak se uvidí. No bodejť přece neni ňáká hej nebo počkej a nebude za nim chodit do lochu, dyž ho čapnou. Nó tak von nadšenej z toho nebyl, ale vzal ten melouch skzevá ty těžký love, co z to měly bejt. No a jak to dopadlo se dozvíte z filmu.          HLÁŠKA:Kde je Johny? Schytal to v Istambulu. Rovnou do krku. Takovej bezva kluk. Fajn a je mrtvej. Chceš si povídat, nebo se na to podíváš? Jak dokážeš, že jsi čistá? Mohla bych tě vopíchat. To by šlóo.. To je to, co se mi na tobě líbí, protože TY, rozhodně nejsi jako ostatní.

Tropická bouře (2008)

Uvidíte i spoiler k filmu Trulant Jack, příběh mentálně retardovaného čeledína, který mluví řečí zvířat a stal se největším propadákem označovaným kritiky za nejhorší film všech dob. PRO MUŽE: Zparodovat hned na úvod národní tabuizované téma a k tomu i kultovní film chce notnou dávku drzosti a odvahy. Ta tvůrcům sice nechybí, ale vydrží jen krátce. “Zbláznil ses? Oni ho zabijou... A my budeme truchlit v novinách, založíme stipendium s jeho jménem. Nakonec, až to celý vychladne nám zaplatí pojistku. Radši před koncem finančního roku. Ta pojistka přinese víc, než ten film prodělá.....” No, chlapi, není to úžasný zaměstnavatel? Nápad skvělý, rychlý spád, pak zívačka. Sotva lepší průměr, ale dá se... 3*         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: “Povolání herce se neliší od povolání ragbisty nebo stavebního dělníka, mými nástroji jsou mechanismy, co spouštějí lidské emoce” “Já jsem vždycky pouhý povrchový pozorování považoval za rudimetární, musíš hrábnout do emocionální podstaty, identifikovat zdroj bolesti a prožít ji v sobě. Chápeš? Bejt pakoidní imbecil, nejvymaštěnější stupák, co kdy byl. Mladiství yntelechtuánové a madame, takové expresivní dialogové etudy etablované v ethosu hlavních person akcentující jejich etickou edukaci i etogram musí nutně dehonestovat jejich etopatii a to vše realizováno v prope equator exteriérech! Expectuji explicitní explozi eggheads. Česky dokonalá kok*tina s několika hláškami i pro intelektuály, kteří obvykle mají přísně zakázáno vidět tyto filmy.          HLÁŠKA:Hádám, že ty bys teď nenašel beranici, ani kdyby tě nějaká kurva z Ohia držela za kundibála a ukazovala ti cestu..

Vražda na úrovni (1979)

PRO MUŽE: Viktoriánská Anglie, zamračený Londýn ve dne, zlověstně ponurý v noci, mlha v níž se skrývá plíživé zlo. Nebýt toho, že příběh nevyšel z pera A.C.Doyle napsal bych Šerlokovská klasika. Žádná přiblble akční moderní slátanina. Autoři postavili Holme se vzorně oholeného před úkol vyřešit nejznámější nevyřešený případ všech dob. Sherlock Holmes versus Jack the Ripper. A dopadlo to výborně. Mohu jen doporučit. Jen se v duchu bojím, aby nějakého debílka nenapadlo natočit Sherlock Holmes versus Vetřelec, nebo Predátor         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madam, pokud prostitutky vypadají v realitě tak svůdně, jako v tomto filmu, nemusíte se o manželovu mravopočestnost bát a to ani kdybyste vypadala jako Gappa. I takové monstrum vypadá víc sexy než tyhle odpudivé ženštiny. Pokud máte ráda detektivky, kde případ stojí na jednom géniovi, kde se nestřílí a přesto moc hezky vraždí, tak tento snímek určitě neurazí. Hoši moji milí, skončili titulky a já při vzpomínce na šlapky z filmu pochopil, proč se estéti ojíždějí navzájem. Určitě se nepřidám, ale začínám rozumět. Fůůůj ženskáaa.

Lepší už to nebude (1997)

Hluboce lidský a dokonale komediální film. Doporučuji. PRO MUŽE: Hulákat na černocha”Nechám tě zavřít až zčernáš, je jeden z mnoha projevů kreténismu, kterým Udall trpí. Chlápek jedovatej natolik, že dát zmiji pusu, tak se natáhne jak špagát. Ta zmije. Vmísí se i do hovoru cizích lidí v restauraci.. A víš, co jsem mu řekla? Miluješ mě jako dálkovej ovladač..... Udall: Ty co se vyjadřujou v metaforách mi můžou políbit prdel!! Budete ještě něco jíst? Frňáky máte větší než apetit. Majitele restaurace ubezpečí: Já nejsem blb. Vy jó. Nic proti tomu, jsem váš štamgast. Pánové, přes těžký závan romantiky, tohle vás bude bavit.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Kdo by řekl, madame, že sobecké a homofobní hovado trpící obsedantní neurotickou poruchou, začnou pomalinku měnit dialogy se servírkou a nechtěné soužití s psiskem, které vypadá jak štětka na záchod? Spisovatel obludné červené knihovny, který na dotaz fanynky: Jak to děláte, že popíšete ženu tak dokonale? je schopen odpovědět: Představím si chlapa, vynechám rozum a zodpovědnost. Je arogantní, nelidská, bezcitná svině, jak o něm praví soused, schopná metamorfózy na člověka a dokonce filantropa? Vše ve filmu.          UKÁZKA:Pane Udalle!! Bouchání na dveře. Krucinál, fagot! Buzerant zatracenej!! Uvědomujete si, že pracuju doma? Ne, to....Já pracuju neustále. Takže mě nikdy, nikdy nevyrušujte, jasný? Ani kdyby hořelo. Dokonce ani když uslyšíte z mého bytu žuchnutí a týden poté se rozline po chodbě zápach rozkládající se mrtvoly a vy si budete muset dát k nosu kapesník, abyste nevomdlel, tak strašnej to bude smrad. A ani potom na mě nechoďte klepat. Anebo třeba když skončí volby a vy budete chtít oslavit, že se ten hošan, co s ním chodíte stal prvním teploušským prezidentem Spojených států a má v plánu vzít si vás sebou do Camp Davidu a vy byste se o to štěstí chtěl s někým podělit, ani potom neklepejte. Ne na tyhle dveře!! Nikdy, za nic na světě! Rozumíme si zlato?          HLÁŠKA:Život není těžkej, protože byl na nás zlej, ale protože jsme nasraný, že ty ostatní jsou šťastný.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

PRO MUŽE: Nezdolný, nezničitelný a neprůstřelný Indy opět zasahuje. Po 20 letech. Po 27 od prvního dílu. Nestárnoucí Harrison Ford. Milý golfisto a další kritikové, Dr. Jones neztratil vůbec nic ze svého kouzla, to jenom my jsme zestárli a nejsme schopni si plně vychutnat dobrodružnou koninu, tak jako před čtvrt stoletím. Dříve se rval s Němci, nyní s Rusáky. Trochu jako Akta X? No, a? Nemám problém s tím, když bude nesmrtelný a příště si to rozdá s Usámovým klonem o Aladinovu lampu na létajícím koberci. Doporučuji.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Čtvrtý díl ságy o potrhlém archeologovi si v ničem nezadá s předchozími díly, ale ani je ničím nezastíní. Přibylo pár počítačových triků, pár vrásek Fordovi a to je vše. Pokud se vám, madame, líbil dřív, bude se líbit i nyní. A pokud ne, táhněte ke všem yntelechtuánům!          HLÁŠKA: Jejich bohatstvím nebylo zlato, ale vědomosti.

Hřmění divadla Sklep (2000) (divadelní záznam)

PRO MUŽE: Možná už labutí píseň televizních představení z divadla Sklep. Pokud to bylo rozloučení, pak bylo důstojné. Důstojné a doprovázené hurónským smíchem při nadčasové parodii a geniálním rozboru Bible. I kdyby nevytvořili nic jiného, tak za tuto scénku stejně všichni přijdou do hereckého nebe komiků. 5* a všechny se lesknou!         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Budeme vostřejší? Můžeme bejt vostřejší, může to bejt i vyhrocený, ale pak zklidnit a věcně.... Já bych si docela skákal do řeči. I tak může vypadat džentlmenská dohoda yntelechtuánů před tím, než se do sebe pustí. Slova neslova. Pro dámičky i hošíky, tohle je lahůdka, co mají mazlíčci rádi. Doporučuji.          HLÁŠKA:ZVUKAŘ!!! Tohle není pořad pro neslyšící.. a pak Džek Džak řekl fuck a řídí náaklaďáaak