Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Strašne sa mi zdá, že keď si film pozriem mimo veľkého plátna a kina tak moje terajšie nadšenie opadne ale ja som mal z tohoto počinu v kine zo slovenským dabingom úplné vizuálne orgie a trúfam si povedať že sa mi to páčilo aj viac ako Avengery. Všetko mi tam dokonale sedelo a nebol tam jediný rušivý element ktorý by mi vadil a tým skazil zážitok z filmu z univeza Marvelu, ktoré tak milujem. Tom Holland ako aj Jake Gyllengaal svoje úlohy zvládli na 100% a podčiarkujú tým kvalitu tohoto snímku, ku ktorému sa v budúcnosti ešte určite neraz vrátim. 93%

Louskáček a čtyři říše (2018)

Trocha moderného šatu do klasickej ruskej rozprávky o Luskáčikovi a Myšom kráľovi. Vďaka tomuto spracovaniu táto zastaralá rozprávka nabrala nový rozmer. Nedrží sa moc predlohy a aj pre to je dej nápaditý a má aj príbehové zvraty ktoré dokážu prekvapiť. Mackenzie Foy, ktorú poznáme zo ságy Twilight tú hrá hlavnú úlohu, mladú zasnívanú dievčinu menom Klára, ktorá sa dostane do čarovného sveta štyroch kráľovstiev a zistí, že tu jej mama zanechala nemalú stopu. V slovenskom dabingu sa mi film páčil viac ako v pôvodnom. 89%

Vražda na jachtě (2019)

Asi to malo byť vtipné ale moc teda nebolo. Ak to mala byť paródia na detektívky minulého storočia tak ide o dosť nepodarený pokus. Popravde nechápem ako sa tam dostala Jennifer Aniston, ktorá má podla mňa na viac. Čo sa ale týka Adama Sandlera ten si svoje najlepšie herecké obdobie odbil pred 10 rokmi a teraz je už iba priemerný komik. Herecké obsadenie bolo teda k filmu veľmi milosrdné ale aj napriek tomu ho nedokázali vytiahnuť z priemeru tohoto žánru. 49%

Prázdniny (2014)

Veľmi sa mi to páčilo. Sympatický herci a k tomu všetkému pesničky ktoré milujem a perfektne sekundovali nastolenému deju aj tempu. Dobre sa to počúvalo a dobre ma to naladilo a to pri muzikáloch vyhľadávam predovšetkým. Niektoré veci tam boli celkom nelogické ale to v týchto pomádoidných muzikáloch jednoducho býva ale ako som už písal jedná sa o jeden t tých naj muzikálov, ktoré som v poslednej dobe mal možnosť vidieť. Možno ma iba zastihol v tej správnej nálade ale nehanbím sa za to že mu dám plné hodnotenie. 96%

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Jednotka sa mi páčila, dobré choreografie a vsadenie pesničiek do deja. To sa už ale nedá povedať o dvojke. Pesničky sú strašne silené a nehodia sa mi tam a pruipadá mi že dej sa ohýba aby sedel na pesničku a nie pesnička vyplýva z deja. Celé to bolo hrané nasilu a tak teda aj herecké výkony stoja za prd. Ponaučenie nulové emócie na bode mrazu a príbeh je vlastne prerozprávaná jednička iba z iného uhla. K tomu všetkému mladý protagonisti pseudo otcov sú tí najnesympatickejší herci akých asi mohli na tejto planéte nájsť. Jednoducho sa mi to nepáčilo ale na odľahčenie letného večera to postačilo dokonale. 55%

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Na návraty Ethana Hunta v podaní Toma Cruisa sa vždy teším lebo tito príbehy majú ako málo akčných filmov hlavu aj pätu a aj po toľkých častiach dokážu divákovi ponúknuť prekvapivé dejové zvraty. Za tie môže hlavne množstvo pogumovaných hláv ktoré spôsobujú množstvo premís a zvratov a množstvo dvojitých ak nie trojitých agentov. Hanry Cavill s tým kubánskym knírkom zahral čo mal a ako pseudo záporák to dal celkom dobre. Samozrejme množstvo porušených fyzikálnych zákonov ako to už v tejto sérií býva ale napätie tam bolo to musím uznať. 78%

Méďa a lumíci (2015) (seriál)

Grizzly, ktorý je nasťahovaný v poľovníckom zrube si nevie poradiť s parazitmi v podobe drobných morčiat. Ja odsudzujem podobné veci k zániku ale môj 5 ročný syn si to neskutočne ide a páči sa mu to a teda ako sa hovorí "účel svätí prostriedky".75%

Narcos - Descenso (2015) (epizoda)

Príbeh: Pablo Escobar a začiatok jeho cesty za dobytím štátu Kolumbia. Prevedenie: Dlho som sa seriálu vyhýbal a dnes nastal ten deň kedy som si ho pustil a neľutujem. Mňa moc tieto Kolumbijské gangsterky neberú ale táto je veľmi pútavo natočená a má skutočne dobrých hercov. Hudba je vynikajúca a fascinuje ma, že všetka vata je odbúraná v prvom diely a teraz to vyzerá že sa pôjde na akčnú vlnu. Prvou časťou sme sa dostali na vrchol Escobarovho impéria. 95%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Veľké finále tak ako sa patrí. Dlhé roky sme všetci čakali a dočkali sme sa naozaj veľkolepého filmového zážitku v 3D. Veľké množstvo známych tvárí z celého univerza sa tu stretlo aby spoločne čelili "Tomu koho netreba menovať". Final battle podchytáva brutálne temná atmosféra a vynikajúca hudba. Jediné čo mi je ľúto že sa jedná skutočne o posledné filmové spracovanie a je to teda aj rozlúčka s týmto čarovným svetom na ktorom som vyrastal od malého fagana až do dnes. Pocta všetkým, ktorý priložili ruku k dielu aby sa tento projekt podaril a zmenil mnoho ľudských životov a vychoval neniekoľko ľudských generácii. 100%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Z môjho pohľadu najslabšia časť z celej série. Ale zrejme je nutné ju takto preťahovať nakoľko sa autori rozhodli siedmi diel rozdeliť na dve samostatné filmy a tak doslova prebrať knihu za scenár a vyrozprávať celý posledný príbeh mladého čarodejníckeho učňa. Roztomilá rozprávka sa nám postupom času zmenila na akčný film a momentálne aj na psychologickú drámu. Pri prvom zhliadnutí sa mi tisli do očí slzy ale momentálne som to videl asi 100x a emócie už sú iba odrazom prvotného vypätia. Aj napriek množstvu dejovej vaty hodnotím kladne, však ide koniec koncov o Harryho. 88%