Bournův mýtus (2004)

Jason si myslel že po odstavení programu Tretastone bude na odvrátenej strane sveta mať s Mariou konečne pokoj a bude si užívať zaslúžený dôchodok. Moc sa mu to nedarí, hlava mu neustále ponúka Feedbacky z jeho minulosti a navyše si ho nájdu aj starý kamoši z tajnej služby, ktorý prevrátia opäť celý jeho život hore nohami. Keď sa do toho vloží ešte pomsta ako hlavný poháňač zlosti je Agent bez minulosti - Jason Bourne priam nezastaviteľný a hnaný túžbou eliminovať strašiakov svojej minulosti. Asi ide o lepší diel ako je prvý, dynamickejšie akčné scény, prepracovaný príbeh a vážne slizký hlavný záporák. Jednoducho opäť neviem čo by som vytkol. 92%

Agent bez minulosti (2002)

Agent bez minulosti - Jason Bourne, životná úloha Matta Damona, ktorá jeho kariéru katapultovala medzi americké TOP hviezdy. Prepracovaný príbeh, konšpirácie a tajné organizácie, ktoré fungujú na pozadí idylického Amerického štátu. K tomu všetkému svižná akcia a veľmi slušný príbeh hlavnej postavy. Katapultujú tento film medzi klenot akčnej špionážnej tvorby. Projek Treatstone je možno zrušený ale verím že sa na jeho pozadí objaví nový projekt krotkého cieľom bude eliminovať nepriateľské hrozby. Za mňa plné hodnotenie. 90%

Vymazaný kluk (2018)

V poslednej dobe sa mi často stáva, že úplnou náhodou natrafím na film s homosexuálnym podtónom a zistím to až pri pozeraní. Zas na druhú stranu si nepozerám trailery a nečítam obsahy pred zhliadnutím, tak si za to asi môžem sám. V podstate silný príbeh, ktorý má zásah aj do skutočnosti. Na jeho smolu vyrozprávaný nevýrazným hlavným hrdinom a režisérom ktorý sa do námetu nedokáže poriadne obuť a vyzúriť sa na fundamentalistoch, ktorý sú tak zaslepený svojou vierou že obetujú aj životy svojich blízkych len aby bolo bohu učinené zadosť. Ako ale hovorím silný príbeh uchopený zo zlého konca a tak sa stáva jeho vyprávanie nudným a všedným. 49%

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Ja som asi jeden z tých neosvietených, ktorým humor ktorý predvádza Rowan Atkinson jednoducho nič nehovorí. Na druhú stranu ide o veľmi inteligentného herca, ktorý si bohužiaľ vybral životnú rolu absolútneho idiota. Horšie by to asi bolo naopak, ak by idiot hral inteligenta to by sa na to už nedalo ani pozerať. Je to svižná komédia, ktorých však v amerických štúdiách vzniká ako maku a aj preto v mojej pozornosti zapadne prachom priemrného filmu. Niekto v tomto filme vidí hereckého génia a humor sa mu zdá geniálny, pre mňa bol infantilný a detinský a asi som zvyknutý na inteligentný alebo čierny humor, ktorý ma vie dobre naladiť. 55%

Nevyřízený účet (2013)

Jason Statham v najlepšej forme a v úleho ktorá bola ako šitá pre neho. Všetko to funguje a je tam chémia. Postavy majú všetky svoj účel a všetko je úžasne gradované až k veľkolepému finále, ktoré je poctou akčným filmom 90. rokov. Najväčšie prekvapenie ale skrýva vo svojej zápornej postavičke James Frnaco, ktorý to hrá teda bravúrne a všetko som mu zožral aj s navijakom. TAkého psychopata snáĎ normálny nenarušený jedinec ani zahrať nemôže. Jednodzcho sa mi to ako celkom páčilo a svedčí o tom aj moje hodnotenia nakoľko som nenašiel žiaden rušivý element. 90%

Backstage (2018)

Slováci sa idú s mizerným rozpočtom hrať na Ameriku a napodobniť svetový úspech Lets Dance. Paradoxne chalani a baby vo filme vedia niekedy tancovať lepšie ako ich americké alter egá. Príbeh je ale márny. Luknár je asi najmárnejší pseudo-záporák akého som v slovenskej produkcií do dnešného dňa videl. Koniec ,ktorý má mať silný morálny odkaz a ponaučenie a teda nekončí Happy Endom je síce chvályhodný ale nakoľko to celé nebolo vygradované pôsobil ako záchranné lano rýchlo sa potápajúcej lode s názvom BACKSTAGE. 15%

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Strácal som sa v čase a strácal som sa aj v postavách. Teda hra na agentov, dvojitých agentov a podobné veci v mojich očiach strácali význam lebo som to celé asi nepochopil. Obdobie v ktorom sa film odohrával teda 80 roky v Berlíne, kde na každom rohu hral Luft Ballon je veľmi pútavé a iba veľmi málo amreických producentov a scenáristov dá vyniknúť takýmto kulisám. Herecké obsadenie je veľmi pestrá a mená ako Charlize Theron alebo James McAvoy sú predzevťou toho že sa bude jednať o kvalitný film. Podľa hodnotení či už IMdB alebo aj to na ČSFD sa o kvalitný film jedná ale sa som sa v ňom jednoducho stratil a možno ďalšie pozretie mi otvorí širšie obzory a precitnem v perfektný špionážny thriller ale zatiaľ ostanem pri zemi. 28%

Po strništi bos (2017)

Pohľad očami detí na svet dospelých je vždy zaujímavou témou nie iba pre filmové plátna. Jedná sa o pohľad čistý aj napriek chorobe a skazenosti doby. Nie inak je tomu aj v obdobý kedy sú Čechy nemeckým protektorátom. Z mesta sa sťahuje rodina na dedinu za lepším životom, nie pre každého je to ale jednoduché zvyknúť si na dedinský život. Dobré herecké výkony ani som sa vyložene nenudil ale na druhej strane téma bola fádna, chýbala zápletka alebo dejový zvrat a tak bol príbeh jednoliato vyrozprávaný od začiatku do konca. A to je to,m čo ho radí do priemerných vôd českej filmovej klasiky. 57%

BlacKkKlansman (2018)

Nič som neočakával ale toto bola dosť nuda. Kde tu sa objavila hláška alebo akčnejšia scéna, ktorá mi zabránila zaspať ale inak 80% filmu je šedivý priemer a film som o sebe je veľmi zabudnuteľný. Čierneho humoru je tu kopa a celkom som fandil aj hlavnému hrdinovi s tým jeho mega afrom. Však kto by už len fandil tým fanatickým zvieratám. Film, ktorý opäť hovorí, že netreba súdiť ľudí podľa farby kože ale hlavne podľa ich správania a skutkov. Škoda že to bolo podané tak lacne, ak by to malo trocha viac šťavy je to určite zaujímavá téma a do kariet tomu nahráva aj skutočnosť že sa táto bizarnosť skutočne stala. 44%

Špióni odvedle (2016)

Tu je krásne vidieť že ak sa snaží Galifikanakis hrať človeka čo netrpí mentálnou retardáciou je to jednoducho nuda a stráca sa všetok jeho šarm. Priznám sa, že som sa pár krát zasmial ale to na film, ktorého podtitulom je "komédia" jednoducho nestačí. Na druhú stranu Gal Gadot je neuveriteľná samica a dokázala všetku pozornosť strhnúť na seba. Čo je pre mňa síce dobré ale pre film je to veľký mínus. Ak by som sa chcel pozerať na oblé tvary pustil by som si porno. Zrejme ma film nezastihol optimálne naladeného a tak sa mu pokúsim dať v budúcnosti ešte šancu. 31%