Bohemian Rhapsody (2018)

Veľmi vkusne natočený životopisný film, ktorý mal šťavu a chytí za srdce nie iba oddaných fanúšíkov skupiny Queen ale ľudí, ktorým táto hudba moc nevonia. Život Freddieho Mercuryho bol tak pestrý a plný zvratov, že je radosť o ňom natočiť podobný film, ktorý nechce ani obhajovať ani velebiť jeho životné rozhodnutia ako aj smerovanie skupiny Queen. Čo sa týka hereckého obsadenia Malek pre mňa nebol až tak oslňujúcou hviezdou ako pre filmovú akadémiu, nakoľko si za toto stvárnenie odniesol sošku ale vedel som to prežiť. Odzneli všetky známe hity a finále vo Wambley bolo jednoducho fenomenálne. Jeden z top životopisných filmov poslednej doby. 90%

Avengers: Endgame (2019)

Nedá sa nič iné iba hodnotiť maximálne kladne. Grandiózne finále obrovskej série. Samozrejme so zadnými vrátkami pre novú generáciu ale aj tak. S týmito machrami som vyrastal a to čo príde po nich môže byť iba chabá náhrada. Film je po všetkých stránkach dokonalý. Pridáva tam kde má pridať, berie tam kde má ubrať. Dokáže dostať veľmi silné emócie hneď v niekoľkých častiach a nie iba na konci ako už býva zvykom. Od začiatku mi bolo jasné že to zhruba takto nijako musí skončiť lebo príbeh sa až moc sústreďoval na rodinné životy jednotlivých superhrdinov a nie ja ich tajnú životnú podstatu a keď už ste ich videli v tom rodinnom prostredí nie je až tak ťažké dostať z vás emócie. Veľmi dobre. 99%

Rallye smrti (2008)

Až pri tomto filme som zistil, že Statham má naozaj dobrý slovenský dabing. Film som videl prvý raz v TV a neľutujem. Aj napriek nekonečným reklamám sa oplatilo ho vidieť. Tempo, ktoré je vysoké sa mi tým síce kúskovalo ale zvykol som si. Film má od začiatku čo ponúknuť a predstava väzňov, ktorý nasadzujú svoje životy s smrteľných pretekoch za vidinou slobody tu predsa ešte nebola a je to dosť inovatívne. Na pozadí akcie sa odohráva celkom dobrá krimi zápletka čo pridáva jednu hviezdu k už aj tak dobrému hodnoteniu. 84%

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Ak nič nečakáte tak potom vás film môže už iba prekvapiť. Pôvodné Jumanji som videl ako malý a už vtedy sa mi páčila predstava hry ktorú si môžete zažiť. Bolo to v tej dobe veľmi realistické, lebo som mal veľmi bujnú fantáziu a pre to som podobné veci žral aj s navijakom. Od remaqu som veľa nečakal, veril som tomu že oprášia overenú značku pridajú do nej trocha viac grafických prvkov a skasnú niečo za kinové efekty. Veľmi milo ma film prekvapil, dynamika a dejové napredovanie veľmi je veľmi svižné. Vtipy nie sú nútené a dá sa na nich vcelku dobre pobaviť. Vyslúžili komici na čele s Blackom, ktorému sekunduje Hart s Rockom. Aby sa bolo aj na čo pozerať svoju úlohu si odvedie aj Karen Gillan ktorá je tu aby sa mužské divácke osadanstvo malo na čo pozerať. Ako som hovoril, pre mňa veľké prekvapenie a kľudne tomu dám väčšiu šancu ako jednote a pozriem si to kľudne znova. 80%

Teorie velkého třesku - Efekt světélkující rybky (2007) (epizoda)

Sheldon si uťahuje z profesora Gaybelhousera, ktorý je bohužiaľ jeho nadriadený a tak dostáva výpoveď. Nevie bez práce fyzika žiť a tak skúša rôzne neduhy normálneho života v ktorých ale evidentne nevie chodiť- Z tejto letargie ho vytrhne jeho matka, ktorej sa neodváži protirečiť. Po ospravedlnení dostáva späť svoju prácu. Najlepšia hláška: "Mami bude dr. Gaybelhouser môj nový ocko?"95%

Dokonalá loupež (2018)

Konečne po veľmi dlhej dobe sa mi dostal na obrazovku televízie veľmi dobrý akčný film. Veľmi dobré herecké obsadenie. V celom filme krásne vidieť Jing a Jang. Dobro v podobe policajných jednotiek a zlo v podobe profesionálnych zlodejov, ktorý si vyhliadli jeden z najproblématickejších cieľov a to síce národnú banku. Policajti ale nie vždy hrajú čistú hru podľa pravidiel a na druhej strane zlodejíčkov k ich činu nútia silné morálne pohnútky a vôľa zabezpečiť finančne rodinu. Do poslednej chvíle som nevedel komu mám fandiť a kto je vlastne zlý a kto je ten dobrý. Množstvo dejových zvratov a perfektná dejová dynamika. 85%

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Poznáte ten pocit, keď od filmu nič moc neočakávate a potom vás prekvapí ako blesk z čistého neba? Toto je presne jeden z tých filmov. Nikdy v živote by ma nenapadlo, že Will Smith zo mňa dokáže dostať také silné emócie ako sa mu to podarilo práve v tomto filme. Herecké esá, ktoré sa vo filme mihli alebo sa veľkou mierou zapojili do deja predvádzajú tiež obdivuhodné výkony. Krásne je, že do poslednej chvíle je pred vami pozadie tragédie zahalené rúškou tajomna a o to silnejší emočný zážitok to vo vás vo finále vyvolá. 92%

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Od tohto filmu som veľmi veľa očakával. Veď keď sa iba letmo pozriete na herecké obsadenie alebo režiséra musí vám byť jasné, že film nemôže byť priemerný. Ani nebol. Veľmi dynamický a mal aj dejovo čo ponúknuť. Akcia striedala drámu, dráma zas humor a tak ďalej. Nemal som ani na sekundu pocit že sa nudím čo ja hodnotím mimoriadne kladne. Možno kratšia stopáž by tomu tiež prospela ale ja som dostal to čo som chcel. V podstate je to film, ktorý má ukázať, že ak nemáte v hlave úplne nasrané dá sa veľmi rýchlo prísť k peniazom. To že vás za to cez 50 štátov budú naháňať federáli to už je iba vedľajší produkt vašej produkcie. 80%

Soumrak templářů - And Certainly Not The Cripple (2018) (epizoda)

(SPOILER) Hádanka za hádankou vedie až k Landryho matke, ktorá je poslednou strážkyňou svätého Grálu. Percival na vlastnú päsť odnesie Rolanda z hradu a vypočúva ho až kým ho nezabije ale získa informácie ktoré potrebuje a odhaľuje strašné tajomstvo, ktoré ho v konečnom dôsledku bude stáť život. Královná Jana sa aj napriek Kráľovmu zákazu vydáva brániť svoje rodisko pred napadnutím jej Katalánkej sesternice. Nogaret si poskladá dieliky skladačky a príde na to, že dieťa v Janinom lone je Landryho, je iba na ňom ako s touto informáciou naloží. 50%

Soumrak templářů - The Pilgrimage of Chains (2018) (epizoda)

(SPOILER) Opäť sa vraciame do priemerných vôd kedy sa deje množstvo nepochopiteľných situácií. Nechápem to mučenie Landryho Saracémni, keď celý čas tvrdia že Godfrei bol jeden z nich a nazývajú sa bratstvom svetla, ligou, ktorá chráni Grál. Nogaretovi trocha nevyšli plány a princezná vyniesla na svetlo sveta nejdeno jeho tajomstvo, samozrejme o tom, že je jeho komplicom pri vražde princa Lukasa sa akosi zabudla zmieniť. 59%