Smrt na Nilu (2022)

Príbeh:  Ako nám už názov napovedá tak na parníku na Níle sa stane vražda. A je iba na Herculovi Poirotovi aby našiel vraha s možného osadenstva. Herecké obsadenie: Gal Gadot poteší aspoň oko diváka inak je to prechádzka hereckého ansámblu po CGI štúdiách a nie je moc čo hrať. Prevedenie: Príbeh veľmi známi a o to to má ťažšie. Ale ozaj mi vadila prepálená stopáž, kde sa asi iba 20% deja sústreďuje na hlavný príbeh a odhalenie detektívnej zápletky. Zvyšok času sa venuje vykresľovaniu okolia pomocou počítačovej grafiky. Potom finálna smrť na Níle vyznie do stratena a divákovi je celá zápletka maximálne u predele a v polovici som sa už nudil tak, že som zvažoval, že to vypnem. Pocity: Nepáčilo sa mi to. Bola to neuveriteľná nuda na pozadí pekného extravilánu. Viem že tie konce kde sa zázrakom odhalí vrah, ktorý je každému jasný už od polovice filmu sú aj v knihe ale je to neuveriteľne titerné a zastaralé. Pridaná hodnota: Rutinná detektívka v peknom CGI prostredí. 36%

Skleněný (2019)

Príbeh: Na psychiatrickej klinike sa stretne hneď trojica bláznov s nadprirodzenými schopnosťami, ktoré im ich okolie neverí. Čo sa ale stane ak sa dostanú na slobodu, kto bude vlastne hrdina a kto bude zloduch. Herecké obsadenie: Keďže sa Shyamalan opiera o predchádzajúce dva filmy, tak je jasné že herecké obsadenie bude nabité zvučnými menami. Potenciál hercov ale necháva ďaleko za očakávaniami. Prevedenie: Atmosféra predchádzajúcich filmov z ktorej sa dostavovali až zimomriavky je fuč a finále trilógie sa opiera a psychologická hry, ktorým rozumie asi iba ich autor. Finále sa snaží byť akčným lákadlom ale ani to nie je dotiahnutí tak ako by som si predstavoval. Pocity: Ja by som tento film vôbec nehodnotil tak kriticky ale viem čoho je tento režisér schopný a hlavne sa mi nesmierne páčili prvé dve časti a preto nemôžem skrývať sklamanie z odfláknutého finále. Pridaná hodnota: Psychopati sa hrajú na Avengerov a potom to takto dopadne. 70%

Lovci duchů - Muž s hákem (2005) (epizoda)

Príbeh: V malom mestečku sa objaví legendárny muž s hákom a bratia Winchestrovci si s ním musia poradiť. Prevedenie: Atmosféra veľmi dobrá a aj príbeh celkom nezaostával. Akurát ja som sa ocitol v deväťdesiatych rokoch vo vtedy legendárnych Slasheroch a tie mi moc nie sú po chuti. Predom definovaný zloduch, ktorý proste killuje všetko na okolí už dávno nie je v móde a postavám chýba hĺbka ale zas na druhú stranu ako jeden diel seriálu vysoko kvalitný. 80%

Lovci duchů - Druhá kůže (2005) (epizoda)

Príbeh: Winchestrovci natrafia na meňavca, ktorý mení podobu aby mohol zabíjať. Rozhodnú sa pomôcť kráske v ťažkostiach tým, že ho odpravia do ríše pekelnej. Prevedenie:  Mňa nijak tento meňavkový démon neoslovil. musím ale uznať, že detektívna zápletka bola na úrovni ej efekt prevtelenia kože na svoju dobu dosť dobrý. Kráska bola naozaj kráska len mi chýbal nijaký motív démona. Prečo zabíjal? 78%

F1: Touha po vítězství - Zpátky ve hře (2023) (epizoda)

Príbeh: Časť venovaná Mercedesu a špeciálne jeho klenotu v podobe Lewisa Hamiltona. Jeho pasovanie sa s monopostom s výrobnou vadou, ktorú nedokázali odstrániť ani technici a tak Mercedes naplno začal zaberať až v polovici sezóny kedy už mal Max dosť veľký náskok. Prevedenie: Óda na fňukanie mercedesu o tom ako sú k nim všetci z FIA nespravodlivý. To že majú neschopný technický team, ktorý si dva mesiace nechá degenerovať pretekárov o tom ani nebudem hovoriť. V časti je tiež spomenutá veľká nehoda Choua pri ktorej až mrazí. Aj napriek tomu, že sa nestotožňujem s názormi Mercedesu je táto časť natočená pútavo a s citom pre emócie a to je to hlavné.  75%

F1: Touha po vítězství - Nová éra (2023) (epizoda)

Príbeh: Pohľad na odštartovanie novej sezóny. Bližší pohľad do stajní Ferrari a Haas. A samozrejme prvý závod a súboj kolesa na koleso Leclerca s Verstaphenom. Frustrácia Mercedesu a čistky v jednotlivých teamoch. Prevedenie: Dramatický prvý závod hrá krásne do kariet produkcií Netflixu na dotiahnutie atmosféry prvého dielu tejto dokumentárnej série. Na prvý diel je to veľmi vysoký nadštandard a dosť ma to bavilo. Uvidíme ďalej. 90%

Vitaj doma, brate! (2022)

Príbeh: Príbeh malej slovenskej komunity v srbskej Vojvodine, ktorá sa musí pasovať s nástrahami každodenného života. Herecké obsadenie: Toto je to jediné, čo som ochotný hodnotiť. Všetci sa snažili o nijaké to herectvo ale ako sa hovorí, z hovna sa nedá upliesť bič. Vyzdvihol by som výkon Maríny Dir, ktorá tu na CSFD nie je uvedená ani v obsadení aj napriek tomu, že sa jedná o jednu z hlavných postáv. Prevedenie a pocity: Príbeh balansuje na hrane komédie a drámy kedy neviete čo máte brať vážne a čo nie. Téma srbskej menšiny je, teda aspoň pre mňa absolútne nezaujímavá a režisér ju nevedel ani zaujímavo podať, tak to je nula bodov. Raz či dva razy som sa pousmial ale inak na mňa film pôsobil ako artová sedlačina. Podobne veci nemusím. Pridaná hodnota: Pohľad na život v srbskej Vojvodine. 20%

Avatar: The Way of Water (2022)

Príbeh: Sully sa so svojou novou rodinkou musí zdekovať z korún stromov a ukryť sa v morskom kráľovstve lebo ľudská rasa si ho opäť vybrala za nepriateľa numero uno. Herecké obsadenie: Asi sa nemá moc cenu tomuto venovať nakoľko 90% obsadenia si zobrala na starosti CGI technológia. Avatar sa v podstate celý odohráva na zelenom plátne a my to Cameronovi po druhý krát akceptujeme. Prevedenie: Prvý diel v mojich očiach vykrádal Pocahontas a druhý pre zmenu vykráda svoju vlastnú predlohu. V podstate ideme to isté cez kopirák akurát trocha zmeníme exteriéry a presunieme sa do extravilánu morských ľudí. Film sa dokáže oprieť o vizuálne efekty aj o dobre časovaný príbeh. Vie kedy má hrať na city a kedy tam napáliť čistokrvnú akciu. Stopáž je trocha prepálená ale atraktivite to nijako neuberá. Pocity: Popri dobrodružnejšie poňatej jednotke sa v pokračovaní scenáristi opierajú skôr o vyvrcholenie rodinnej drámy rodiny Sully. Koniec nebol tak epický ako pri jednotke ale na druhej strane s tato otvoreným koncom na seba trojka nenechá dlho čakať. Pridaná hodnota: Modré  rodinné dobrodružstvo klapka dva. 85%

Lovci duchů - Krvavá Mary (2005) (epizoda)

Príbeh: Ikonická Bloody Mary - ktorej meno dokázal český dabing dokonalo schomoliť - sa postaví proti bratom Winchestrovcom. Otázne je kto bude ťahať sa kratší koniec. Prevedenie: Časti, ktoré sa hrajú na detektívku sú aj podľa mojich hodnotení u mňa dosť cenené. M8 to potom tú správnu atmosféru a dielu potom dokonca prepáčite aj absolútne odfláknutý finalny fight s entitou akou je Krvavá Mary. 90%

Lovci duchů - Démon v letadle (2005) (epizoda)

Príbeh: Démon turista, ktorý sa vám postará o nevídaný letecký zážitok - teda ak ho duo bratov Winchestrových nepošle skôr späť do plameňov pekelných. Prevedenie: Asi je to spôsobené iba mojím absolútnym nezáujmom o tohto letiskového dymiaceho ducha  ale mne sa táto časť až tak nepáčila. Všetko sa dialo v rozmedzí troch mesiacov ale dané to bolo tak dokopy, že divák bol z toho grogy. Ďalej to bude určite lepšie. 58%