Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Nádherný, opravdu nádherný film, na kterém mi vadila jediná věc: proč se to všechno dělo dvanáctiletým dětem? Proč jim nebylo o 5 let víc? Nemusela by se kvůli tomu měnit jediná scéna..?

John Wick 3 (2019)

Je to ten případ, kdy jdu proti proudu. Ten tomu momentálně dává 82 procent. Já jsem na pomyslné polovině. Proč? Předně mě to nebavilo, nemohl jsem se dočkat konce. Ideálně překvapivého, když už se v průběhu žádné překvapení nekonalo a John Wick vyhrával jeden souboj za druhým. Stala se z toho nudná rutina, přestal jsem se těšit i na to, na čem John Wick stojí a co má být jeho největší předností- na souboje. Chtěl jsem jen konec, konec téhle uměle natahované břečky, která je tak špatná, že se nestydí vyrukovat i se čtvrtým dílem. A ano, vadí mi, když například lidé na nádraží přestanou reagovat na šarvátku s noži, při které zahynou dva a více lidí. Takhle by svět neměl nefungovat ani ve špatných filmech. Po skvělé dvojce studená sprcha. Čtyřku si nenechám ujít, teď už ne, ale daleko víc by mě potěšili, kdyby už tuhle řídkou kaši dál nenastavovali.

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Není to bůhvíjak zábavné, protože hodně odborné, nebo minimálně odborně se tvářící. Při troše dobré vůle je to ale srozumitelné a to, že podobnou katastrofu mohl tehdy zavinit jeden jediný, vidinou strmé kariéry zaslepený člověk, pochopí i malé dítě. Bylo to dostatečně opisné a výmluvné, prequel umožnil další akci tam, kde by při chronologickém výkladu událostí žádná nebyla. Lehce mi vadily ty nekonečně dlouhé závěrečné titulky.

Černobyl - The Happiness of All Mankind (2019) (epizoda)

Dnes tomu poprvé jednu sundám. A sice za to, jak málo mi to evokuje Sověty a Sovětský svaz. Musel bych se na to znovu podívar, ale v jedničce si s tím podle mě vyhráli podstatně víc. Jinak spousta zajímavostí, zjišťuju, že se z celé naší rodiny stávají odborníci na jadernou energii.

Děti přírody (1991)

Racionálně to mám za 50 procent- tvůrci si zjevně ani nepřáli, abychom to my diváci brali nějak obzvlášť vážně. Emocionálně to ale mám za 70 a tahle složka dnes převážila. Byla to záměrná a vědomá ždímačka na city, nepřekročilo to ale únosnou mez.

Odchod (2018)

Visí to na jedné z prvních pozic HBO GO filmů, neni to už ani novinka a přesto budu snad první, kdo to tady hodnotí. Důvod je podle mě úplně jasnej: na tohle se nedá dívat. Vylhanej, nereálnej, nudnej příběh natočenej na 10 nekonečných, totálně prázdných záběrů. Co na tom mám hodnotit? Co se mi na tom má líbit?

Pátrání (2018)

Hodnocení jsem postupně podvědomě zvyšoval, protože ta preciznost neochabovala a naopak sílil můj pocit, že s tímhle filmem si někdo opravdu neskutečně vyhrál. A ten někdo si dal práci i s gradací příběhu a happy end pro mě byl přijatelný, uvěřitelný a vítaný.

Černobyl - Open Wide, O Earth (2019) (epizoda)

Rozšafní havíři se opatrnému sovětskému člověku moc nepodobali, tohle byli havíři úplně odjinud, ale jinak tomu nemám co vytknout. Naopak. Je to dechberoucí.

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Dostatečně výmluvný výsledek experimentu, jehož průběh mě ale nepřekvapil a věřím, že s podobným scénářem dopředu kalkuloval i doktor Zimbardo- eskalace šikany a brutality. Film není špatný, ale že by mě nějak ohromil..?

Černobyl - Please Remain Calm (2019) (epizoda)

Narozdíl od prvního dílu nás v tom druhém nechali aspoň chvílemi trochu vydechnout. Neberu to jako chybu, ale jako úlitbu sledováním zmoženému divákovi. Skutečná realita ale musela být výrazně děsivější. Třeba jen proto, že nejhorším momentem nařízené evakuace x tisíc lidí jistě nebyl jeden odložený pes. Navzdory nemožnosti zachytit všechnu tu hrůzu jsem rád, že se tohoto tématu někdo zhostil. Velice zajímavé je pro mě například zjištění, že mohl být rozsah katastrofy mnohem ničivější.