Po odvrátení jednej možnej katastrofy prichádza Valery Legasov s ďalšími zisteniami. Jadro sa prepadá a mohlo by dôjsť k zamoreniu všetkých spodných vôd. Je teda nutné prísť s nápadom, ktorý by mal prepad jadra zastaviť. Medzitým sa Ulan Khomyuk snaží prísť na to, čo sa v Černobyle skutočne stalo. (Aktuality.sk)

Necrotongue

Obě předchozí epizody jsem velmi chválil, třetí díl mi přišel ještě o něco lepší. Znovu musím tvůrce pochválit za naprosto dokonalou atmosféru, která seriál posouvá hodně vysoko, zatímco dnešní horory mi připadají spíše legrační, u Černobylu mě často mrazí kolem páteře. A ať už se v epizodě odehrálo cokoliv, největší dojem na mě zanechal pohřeb s domíchávačem. ()

Lenka.Vilka

Dost drsné na jedné straně poslouchat, co se děje kvůli ozáření, a na druhé to pozorovat. Stejně jako chování lidí na jedné straně ochotných pro svou zem udělat cokoliv a na druhé straně hlavounů, kteří mají svá teplá místa a drží se jich i za oběť právě těch normálních lidí. Nejdřív hasičů, potom potápěčů a teď horníků. Víc je vám špatně z chování lidí než ze samotné katastrofy, přestože ta katastrofa není žádná prdel. ()

Nach

Líbí se mi, jak každá epizoda se orientuje na určité specifické téma. První díl byl o chaosu v elektrárně po výbuchu. Druhý byl o politice a uvědomění si, v jak velkém průseru jsme, a jak vůbec něco takového koordinovat. Třetí díl se zaměřuje už více na postižené z prvního dílu. Naturalisticky zobrazuje postup z ozáření a navíc do toho vstupuje linka v podobě horníků, kteří ve filmovém žánru nemají konkurenci. Jejich nahá scéna mě dostala do kolen svou ironií i depresí zároveň. Prostě se zde tvůrcům daří probouzet protichůdné emoce, které jsem u filmu dlouho nezažil. Všechno přitom nadále zůstává v kulisách věrohodnosti. Tempo je zde pomalejší, nicméně to nevidím ke škodě. Repliky postav jsou bravurně napsané a kamera je nadále pastva pro oko. Minisérie, která úspěšně pokořuje filmovou kinotvorbu o délku Černobylu. Pokud by se uděloval Oscar těmto dílům, Chernobyl by byl jediná a jasná volba v tomto roce. ()

Razz

Samozrejme ďalších 5 hviezd. Trošku ma dráždia komentáre typu "toto nie je úplne presne", "tento človek neexistoval" atď. Ak by som chcel vidieť fakty, pozrel by som si niektorý z dokumentárnych filmov o tejto katastrofe. Tento seriál je dramatizácia na motívy skutočných udalostí a je pochopiteľné, že nie všetko je úplne presné. Podstatné fakty sú však zachované a ukazujú nielen na hrôzu samotnej katastrofy, ale aj systém, ktorý fungoval v ZSSR a ktorý v niektorých detailoch funguje dodnes v dnešnom Rusku. ()

Frajer42

Boj s neporazitelným a neviditelným nepřítelem pokračuje. Radioaktivní peklo s atmosférou dohnanou na samou hranu divácké snesitelnosti. Syrové, naturalistické a nekonečně zajímavé. Boj s časem. Řešení hlavního problému a plánování, jak se vypořádat s následky. Spousta lidí a činů, které nejsou ani tak projevem nějakého hrdinství, jako spíše projevem lidské povinnosti. Nádherné pojetí celé katastrofy, po jejímž zhlédnutí má člověk takřka chuť spáchat sebevraždu. Taková dávka beznaděje a deprese se jen tak nevidí. ()

• Ulana Chomjuk (Emily Watson) byla zavřena do skutečné cely používané KGB. Nachází se v někdejším vilniuském ústředí KGB, z něhož je nyní muzeum. V téže budově během nacistické okupace Litvy roku 1941 sídlilo Gestapo. (mikiqex)
  • Po odvysílání této epizody se Černobyl stal historicky nejlépe hodnoceným seriálem ve filmové databázi IMDb s hodnocením 9,7 z 10, které mu udělilo přes 37 000 uživatelů. Porazil tak dosavadního držitele rekordu, Planetu Zemi II (2016). (hansel97)
  • "Open wide, O Earth" je názov modlitby pri ortodoxných pohreboch na východe. (chesterko)