Hory mají oči (2006)

Docela dobrý - tedy po stránce toho jak by asi měl tento film působit (jinak totálně nesmyslný po dějové a logické stránce) a docela drsný horor o bandě "zapomenutých" zmutovaných lidí, kterým nechtěně zkřížila cestu rodina na dovolené. [6/1O] (The Hills Have Eyes, USA, horror)

Osvícení (1980)

Labyrint psycha, děsu a tísně! [08/1O] Pořád hledám a hledám, co mi tady chybí, či přebývá do hodnocení nejvyššího... (The Shining, USA, horror)

Anděl smrti (2005)

Tajemnou atmosféru film bezesporu má, pointu možná nebude příliš těžké odhalit již daleko před koncem, ovšem tato kriminálka - jistě, tak trochu z druhé, možná i třetí vlny - jistě za nejedno shlédnutí určitě stojí. [6/1O] Takže nenechte se zmást. Řekl bych, že hodnocení 22%, vzhledem k žánru a jeho správného si zařazení, hrubě neodpovídá... (The Lost Angel, CAN, krimithriller)

Předtucha (2004)

Celý film mi přišel v poněkud pomalejším duchu, tedy až na závěrečnou část. Ta zas byla i na mě poněkud zrychlená (jistě pochopíte po shlédnutí). Japonské horory mě jaksi lapou stále víc a víc a tento jest jakousi vzdálenou variací na motýlí efekt... [7/1O] (Yogen, JAP, horror)

Kalifornie (1993)

Takový trošku opomíjený, ovšem vcelku dobrý film. Psychothriller s hereckými výkony obou dvou párů, které rozhodně nejsou k záhozu. [8/1O] (Kalifornia, USA, psychothriller)

Zloději paměti (2004)

Škoda, těmi výjevy mimozemských bytostí (a nemyslím si, že bych tím něco prozrazoval) ztratí poněkud film na atmosféře a "uvěření", mnohem více mě však vadí některé detaily, jako již obligátní stoprocentní nevyčerpání po urputném běhu, či nicsenestání po nárazu a podobně. V tomto snímku to opravdu vadí. Alespoň mně. Jinak ovšem celkově to je poměrně zajímavý thriller, který má především kvalitní příběh a proto mu veškeré neduhy patrně na konci odpustíte... [7/1O] (The Forgotten, USA, mystery-thriller)

Ragtime (1981)

[6/1O] (Ragtime, USA, psychologické drama)

Po stopách krve (1969)

Hon na sadistického vraha dětí se nějak nedaří. Podezřelých je více, ale stopa zoufale falešná. Vynikající stará, ale nestárnoucí kriminálka. Určitě jedna z nejzdařilejších a má oblíbená. [1O/1O] (Po stopách krve, ČSSR, kriminální) Zkuste také: Vrah skrývá tvář(8/10).

Šifra mistra Leonarda (2006)

No každopádně tady hudba předčila film a hraje v tomto filmu prim... Víte, už jen eskamotérský kousek s mini autem mě dostal do kolen (tedy kdybych nebyl líný tomu pokleku dostát)... No, zklamání. Ale možná to není poslední mé setkání s tímto filmem... [4/1O] (The Da vinci Code, USA, žánr podivný)

Dravci (1999)

Tento film mě velmi příjemně překvapil. Výborný historický kanibalský příběh, podkreslený báječnou přírodou, dynamickým dějem a nemohu opomenout zdůraznit ani trefnou hudbu... [9/1O] (Ravenous, GBR+USA, thriller-horror) Ravenous:trailer