Panika (2004) (TV film)

Cožeco...? Tak, dá se to celkem v klidu pustit. Ale maximálně tak z vejšky, nebo z kopce... Tady opravdu o nic nepřijdete... [1/1O]

Přepadení 13. okrsku (2005)

Dymanický, překvapivě dobrý akční film, který má spád, atmosféru, dramatickou šťávu a místy je poměrně hustý (doktorka). Co víc si u tak slušně pohlcujícího filmu přát. Jistě, mohlo to být lepší, několika chybek si člověk všimne již napoprvé, nicméně po dlouhé době akční kousek, který ve mě evokuje pět hvězd. Takže čtyři jsou akorát... [8/1O] (Assault on Precinct 13, USA+FRA, akční thriller-drama)

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Tomuto filmu jsem se dlouhou dobu vyhýbal. Vždy jsem viděl jen kouskovitě různé části a nijak mě to neoslovilo. Když už jedenkrát nebylo zbytí a nic jiného nedávali, začal jsem se na tajemný hrad v Karpatech dívat od začátku a v kuse, a byl jsem sám sebou překvapen, proč jsem jej vlastně odsunoval od sebe. Vždyť není sebemenšího důvodu. Takže nenechte se odradit případnou chvilkovou nejasností, či trochu odlišného způsobu podání, než bývá až tak obvyklé a pusťte se nerušeně do odhalení Tajemství hradu v Karpatech! [8/1O]

Phenomena (1985)

Pěkná, mrazivá podívaná, z důrazem (alespoň dle mého pocitu) hlavně na příběhovou linii, což ovšem vůbec nijak není na škodu. Nechybí zde kravé, oku nelahodící, ale i vizuálně zajímavé okamžiky a celek dotváří výborná, na míru padnoucí hudba, řekl bych ve dvou žánrových provedeních navzájem se v příběhu prolínajících. [8/1O] (Phenomena, ITA, horror]

Vrah přichází v noci (2001)

Tento film bych zdovolením přirovnal tak trošku k zápasu druhé ligy, asi záleží na tom, jakým pohledem se zrovna budete dívat. Protože na jednu stranu je to docela slušný thriller až horor, na stranu druhou by to člověk v několika nemálo momentech snad nejraději vypnul. No ale, i v druhé lize lze vidět zajímavý zápas ze spoustou gólů a tak osobně se přikláním k té benevolentnější části publika a protože není tak docela jasné, který že tým to vyhraje, nebo možná lépe prohraje, bez problému zůstanu až do závěrečného hvizdu... [6/1O] (Non ho sonno [Sleepless], ITA, thriller-horror)

Tichá noc, krvavá noc (1972)

Ano. Je to jasné. V mé filmotéce je od tohoto data založen nový žánrový úsek. Pojmenoval jsem ho "Horror z dob dávno minulých". A tohle je další kousek do rozrůstající se rodinky... Ten popraskaný obraz zachycený na dvd zamrzí, není však takovou zátěží pro tento poutavý tajemný příběh z jednoho malého městečka, kterým nás provede starostova dcera. V opuštěné bývalé léčebně se totiž skrývá jedno dávné tajemství. Atmosféru perfektně podporuje "jednoduchá", ale vyměřená hudba Gershona Kingsleye. [8/1O] (Silent night, Bloody night, USA, horror-thriller)

Expres hrůzy (1972)

Začínám mít ty staré horory nějak stále více rád... Je určitě dobře, že Řitka vydala tento snímek i přes zhoršenou kvalitu obrazu. Bylo by jistě škoda o tento skvělý hororový "sajensfikšn" zážitek přijít. Expres hrůzy je určitě nadmíru dobrý a děsivá jízda v útrobách starých transsibiřských vagónech přerůstá do strhující finální bitvy pasažérů a zla odjinud. Nakonec, ten bídný obraz možná příběh umocňuje ještě víc... [8/1O] (Horror Express, GBR+ESP, horror)

Solange: Teror v dívčí škole (1972)

Kdo a proč vraždí krásné a mladé dívky z katolické školy? Copak mohou být tak zkažená, aby někdo usiloval o jejich životy? Asi ano... Nu, mohu tento film jen vřele doporučit. Pěkná, vnímavá hudba Ennia Morriconeho stylově doprovází tento starý, vcelku podařený temný kriminální příběh. [8/1O] (Cosa avete fatto a Solange?, ITA+GER, krimi-thriller)

Vesnice (2004)

Začal bych tím, co je dle mě příčinou, která nás ponejvíce rozděluje v názoru na líbí a nelíbí. Není to film samotný, ale neuchopitelný žánr. Vesnice určitě není hororem. Nedá se ani dostatečně mluvit o thrilleru. Drama je asi to nejbližší k pravdě. Ikdyž, samotné to není zcela výřečné. A nelze opomenout ani slovo láska... Vesnice je zkrátka mysteriozní příběh, který vás svojí působivou atmosférou zcela odvleče od všeho hektického. Podlehněte tedy na chvíli svéráznému poklidnému podnebí jedné "dokonalé" vesnice, oddělené od tvorů, o kterých se nemluví... Bezesporu k tomu pomůže i báječná hudba J.N.Howarda. [7/1O] (The Village, USA, mystery-drama-thriller)

Děs v prádelně (1995)

Velmi pěkný příběh s několika "nepěknými", poněkud brutálními záběry. Co ale jaksi jiného čekat od vražedníka, jímž je jeden starý, hrůzu nahánějící mandl, že. Ten totiž má chuť drtit a skládat vše jako prostěradlo dokonce i když je vypnutý. A podivného majitele prádelny Gartleye to zdá se ani moc nepřekvapuje... Snad tomu přijde na kloub místní polda. No a více už zmiňovat nebudu, však se již podívejte sami... [8/1O] (The Mangler, USA+AUS+ZAF, horror)