• Válečný

Inspektor George Gently (2007) (seriál)

Dobrý krimiseriál (ostatně jako spousta jiných britských seriálů), který ke 4 hvězdám táhne duo Shaw a Ingleby a jejich velice slušně zahraný konflikt mezi zkušeným stářím a dravým mládím. Celkem mně příjemně překvapilo, že Martin Shaw má na stará kolena "charisma víc jak Karel Roden." Další plus je dle mého dobře a bez příkras podaný obraz šedesátých let dvacátého století v Anglii, kdy je zřejmé že nejen za komančů, ale i v kapitalismu si všichni nežili na vysoké noze. Dalším plusem je rozmanitost řešených případů, seriál se proto jen tak neokouká.

Vyproštění (2020)

Pět hvězd, ale ne za uměleckou kvalitu filmu a jeho přínos světové kinematografii, ale za neskutečnou porci zábavy, kterou mně během několikerého sledování poskytl. Ano je to trapný, přestřelený, kýčovitý, patetický a bůhví co ještě, tak vypni mozek, pusť TV a dobře se bav.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Nebyla to taková bída, jak jsem se obával, ale už to není ono. Má to svoje velmi světlý okamžiky (Wuhan flu song), nekorektní/trapný humor Baron Cohena je v dnešní hyperkorektní době stále moc fajn, ale film jako celek už tak dobrý není. Už to nebylo tak kulervoucí jak jednička, někdy mi připadalo, že se Baron Cohen drží zpátky a nerozjíždí to tak, jak by mohl (evil jew kostým). Škoda, že se to moc orientovalo na vztah Borata a jeho dcery, což byla asi nejvíc hluchá místa filmu, když kouzlo Borata je v jeho interakci s "obyčejnými" Američany. Nedávno jsem četl, že by mohla vzniknout extended verze, tak třeba ještě Borat v dobrém překvapí.

The Eight Hundred (2020)

Vizuálně moc hezké, bojové scény taky moc pěkné, ale jako celek mě to moc nechytlo, a když se nebojovalo, tak jsem měl problém udržet pozornost.

Mosul (2019)

Nevím, jak se k tomuto filmu vyjádřit. Neskutečně jsem si to užil, ale vůbec nevím proč (už jsem jej viděl 3x a na hodnocení to nemá vliv). Prostě to není typický válečný film, kterých jsem už viděl neskutečné množství. Jak už se tady psalo, film opravdu není nijak výjimečný, co se příběhu týče, viděl jsem už lepší příběhy, lépe udělané bojové scény, ale už dlouho jsem neviděl válečný film, který by se mně tak zažral pod kůži. Je to jen taková epizodka z boje proti ISIS, kdy divák je, stejně jako hlavní hrdina, do děje vhozen bez jakéhokoli úvodu či souvislostí, neví o co hrdinům jde, postavy umírají dřív než je divák může trochu lépe poznat, akce náhle začíná i končí, žádné heroické zpomalené umírání, ale o to to na mně působilo realističtěji a uvěřitelněji a člověk dokázal pocítit tu tíhu, kterou má válka na její účastníky. Za mně velmi příjemné překvapení. RESPECT NINIVEH SWAT TEAM.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Vizuálně naprostá pecka, říkají to všichni a je to bezpochyby pravda. Ale těšil jsem se na Maxe, šíleného Maxe, ale ten tam hrál v poklidu druhý housle, klidně se to mohlo jmenovat Mad Furiosa, takže o hvězdu míň. Ale i tak to byla velice pěkná letní oddechovka. Jo a Tom Hardy se na Maxe nehodí, není vůbec mad.

Aquarius (2015) (seriál)

Konečně jsem se o dovolené dostal k tomuto seriálu a těšil jsem se, jaký to bude mazec. Ale přišlo zklamání a nuda. Zezačátku jsem si říkal, že se to ještě rozjede, ale od prvního do posledního dílu to mělo ten samý výraz, to samé napětí (nudu) a celkem nic se nestalo. Škoda. Hlavním kladem asi hudba, která k seriálu perfektně sedí, ale to už se nedá vůbec říct o hercích, Duchovny hraje jaksi křečovitě, oproti pohodě v Californication či X Files, ani obsazení ostatních rolí se moc nepovedlo. I ta doba hippíků byla jaksi divně naservírovaná. Stručně a krátce seriál se sice odehrává v sedmdesátých letech, ale sedmdesátky z toho nejdou cítit, je to moc uměle podané.

Gigolové (2011) (seriál)

Srát na to, že je to asi nahrané, srát na to trapné pseudofilosofické vylévání srdéček prostitutů, je mi u prdele, že erotické scény jsou dabované asi úplně stejnými herci, kteří před dvaceti lety dabovali VHS s německým pornem. Podstatný je, že se jedná asi o nejzábavnější reality show, co jsem kdy viděl. Radši si nechám ptáka zamknout do ptačí klece než znovu sledovat sračky typu Hlas, Superstar nebo Talent či Big Brother. Nicméně zábavnost či komediálnost (ať už byla tvůrci plánována nebo ne) je jedinou předností tohoto seriálu, nějakou dokumentární hodnotu či cokoli jiného nějak společensky hodnotného by tam nenašel ani poručík Colombo nebo Sherlock Holmes. Ale jelikož jsem se už dlouho tak dobře nepobavil, dávám 4 hvězdy, aspoň prozatím.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

Wow, čekal jsem sračku typu Grimm a ono se to tak krásně vylouplo. Zatím velmi líbivé, i když po nadupaném pilotu se seriál začíná trošku vléci, hlavně díl, který byl skoro celý věnovaný Frankensteinovi. Ale jinak to má krásnou viktoriánskou atmosféru, hororový nádech, autoři se nebojí ukázat trošku toho hnusu a to herecké obsazení!!! Nemohu se dočkal bližšího seznámení s Dorianem Grayem, ten týpek se zdá býti pěkně perverzní. Zatím dávám čtyři hvězdy, ale má to pětkový potenciál.