Whitney (2015) (TV film)

Myslím, že fanoušci Whitney Houston si raději pustí Osobního strážce a dojedou to nějakými DVD. Nelze očekávat, že slavné jméno automaticky znamená velké třežby a uznání filmových znalců. Opak bývá často pravdou. Dle mého soudu nebyl dobrý tah vybrat pouze úsek jejího života. Skuteční fanoušci znají její život mnohem detalněji než běžný divák, takže budou zklamaní. Nevím, jestli film nějak potěší běžné diváky.

Tajnosti a lži (1996)

Ke konci se dost tlačilo na pilu, džímání emocí byo zbytečné, protože příběh sám je dojemný.

Berlínské spiknutí (2006)

I když se George Clooney snaží, tady vede prim Cate Blanchett. Postava osudové ženy jí velice sekla.

Perfektní den (2015)

Nacházíte se ve válečné zóně. Vědro vody za šest dolatů, míč za deset. Provaz k nezaplacení. Pokud se vám ho podaří sehnat, nesmí na jeho konci nic viset. Krávy ležící na silnici raději neobjíždějte zprava. Kraj pověstný svým humorem. Pokud máte stejný druh humoru, můžete se domluvit. Krásné ženy. A předpisy ... Ale nemějte strach, všude kolem jsou přece modré helmy. Film, který jsem si pustila náhodně využívaje nově HBO. A dostal mě. Perfektně vystavěné drama se skvělými dialogy. A navíc jsem se výborně bavila.

Divočina (2014)

Krásná muzika, nádherná příroda. A žába, které bych nejraději naplácala zadek. Nemám ráda lidi, co své problémy řeší drogami, alkoholem nebo promiskuitou. Jen stěží dokážu najít nějaké sympatie k hlavní hrdince. Její počin mi připadá spíš nezodpovědný a bláznivý než hodný úcty. Asi to už nějak tak k Američanům patří. Tak nevím, jestli vlastně hodnotím film nebo svou odvahu dokoukat ho do konce. Ale ta příroda ...! A ty písničky ...!

Obracečka not (2006)

Obracečka není typicky ženským filmem,ale pokud odmítáte proniknout víc pod povrch, nebude to zřejmě pro vás to pravé ořechové. Rozehraná partie nutí zamyslet se nad dalším tahem protihráčů. Pomsta může být velice promyšlená a rafinovaná. Většinou není vůbec sladká a nepřináší úlevu. Jen prodlužuje křivdu. Denis Dercourt nabídnul příběh, na který nezapomenete. Je mi líto, že jeho filmy nejsou dostupnější.

X-Men (2000)

Pardon, mě to připadalo překombinované a hloupé. Sice pěkné na efekty, ale dějově hodně mělké a plné nelogičností, postavy nedodělané. Nic pro mě.

Jasmíniny slzy (2013)

Do nedávna se mi nedařilo dotáhnout nějaký film od Woodyho Allena do konce. V rámci "doplnění vzdělání" se snažím, ale odhaduji, že můj šálek kávy to nebude. Nevím přesně, co k tom napsat. Jako komedie mě to nebavilo, jako drama mě to nudilo.

Diplomacie (2014)

Minimalistické drama postavené převážně na skvělých dialozích. I když se to hlavní odehrává převážně v uzavřeném prostoru generálovi kanceláře, je tu dostatečně napětí k udržení pozornosti a rozvinutí děje. Na své si přijde i kamera, která rozhodně není nudná. Z naší tvorby mi připomíná Daňkův Dialog s doprovodem děl.

Rozhovor (1974)

"Smrti se nebojím. Bojím se vraždy."                                                                                                                                            Ne tak strhující jako Životy těch druhých, ale podobně působivé.