Sebemilenec (2013) (TV film)

Zřejmě se s Českou televizí neshodneme na tom, co je silné psychologické drama. Bohužel ani s Filipem Renčem.

České kořeny ve Vídni (2013) (TV film)

Tento dokument už jsem viděla v době premiéry, ale jak už to bývá, nestíhám hodnotit všechno. K Vídně mám velmi vřelý vztah a zajímá mě všechno kolem ní. Takdy je více zaostřeno na rodiny českých přistěhovalců.

Priehrada (1950)

Uf!! No nic, jdeme na to - i agitka může mít příběh a být něčím zajímavá. U Frony to byla postava hlavní hrdinky a přes veškerou okatou propadanu šlo o slušně zpracované drama. Anděl (ať už na dovolené nebo na horách) si všechny získal díky hereckému obsazení i humorně naděnému příběhu, byť agitoval hodně okatě, je v oblibě dodnes. U Priehrady vidím nesourodé obrazy propojené hudbou, která na mě působí spíš rušivě. Soudruzi jsou náležitě uvědomělí, úkol veliký, příběh bohužel nezábavný. Je mi to líto, ale tohle si Paľo Bielik neuhlídal.

Absolvent (1967)

Film, který bych bez přípravy asi jen stěží vstřebávala. Rozhodně jsem ho nevnímala jako komedii. Podle mě je to mnohem víc sonda do americké společnosti, vykořeněné, zvrácené, zoufalé a vyprahlé. Ženská rafinovanost a žádostivst! Která z nás by někdy nezatoužila rozbalit to na studentíka, který se ještě umí rdít a kochat se jeho rozpaky? Tahle svádivá hra by mohla snad pouťouchle bavit, kdyby se nezvrhla v cosi jiného, obludného. Paní Robinsonová možná chtěla jen rozptýlení a zábavu, protože se odcizila manželovi. Zatoužila tato cynická žena snad po něze? Nebo jen chtěla ukojit svou touhu? Třeba si chtěla jen trochu posílit sebevědomí. A snad se jí to na chvíli i povedlo. Ale zřejmě trvale ztratila svou dceru. A mnohem víc ... Kdepak, to nemá s komedií nic společného, to je smutné. Moc smutné. A výstižné.

Mission London (2010)

Evropský humor je mi prostě bližší. Pěkné momenty, občas hluchá místa, ale bavila jsem se.

Marťan (2015)

Marťan je především podívaná určená pro Američany a amerikofilní publikum. Profesně zvládnutý snímek, který zaujme, ale neobejde se bez prvků tak typických pro americkou komerční tvorbu. Scénář je předvídatelný, přesně víte v kterém okamžiku do hry vstoupí nějaký problém, pouze nevíte, jakého rázu bude. Pro ty, kdo se chtějí pochat a dávají si rádi stále to stejné menu, to může být výhodou. Ostatně Scottův Mars je podmanivý a pokud zrovna nejste alergičtí na disco 80. let, snímek si patřičně vychutnáte. Sice nevím, co by na to řekli astrofyzikové, možná si rvou zbytky vlasů na hlavně nebo cuchají šediny, netuším, jak se na Marťana tváří pracovníci NASA nebo chemici a je to vcelku jedno. Nejsem ani chemik, ani astrofyzik natož pracovník NASA, jsem divák. Film je příjemným rozpýlením pro domácí pohodu a fanoušci si určitě přijdou na své.

Nevada Smith (1966)

Tak jsem si zase nabila dr... ústa! Koukám Steve McQueen navíc jeden ze 100 nejlepších westernů, říkám si dám tomu šanci. Ale popravdě to žádný velký zážitek nebyl. Steve McQueen hrál retarda navíc nadabovaný Ondrou Vetchým, děj ani figury neuchvátily. Na tomhle místě se snažím pochválit aspoň dobrou muziku a krásnou krajinu, jenže ... tak nějak ... Dvě a půl bych to viděla.

Tam, kde bijí srdce (2005) (TV film)

Bohužel čsfd nezná žánr Heimatfilm. Všechny filmy s Hansi Hinterseerem spadají do tého kategorie - odehrávají se vysoko v horách, je v nich líbivá muzika a jednoduchý romantický příběh. A v hlavních rolích jsou sympatičtí a pohlední herci. Hansi Hinterseer je prostě legenda, asi něco jako kdyby Roman Šebrle ukončil sportovní kariéru, natočil několik popových DVD, začal účinkovat v talk show a hrát ve filmech. Pro generaci babiček a starších maminek je Hansi prostě miláček bez kterého si neumí představit vaření nedělního oběda. Jak se objevují na obrazovce, usedají do křesel a vytahují kapesníčky. A když náhodou nejde v televizi ani v rádiu, pustí si ho ze záznamu ... Prostě kdyby tu hlasovalo aslespon 10 rakouských žen kolem padesátky, tato selanka by se rázem ocitla v červených číslech. Žánrově jde o čistý produkt, který přesně odpovídá zadání a cílové skupině.

Písnička za groš (1952)

Nebylo to bohviečo, ale dalo se to dokoukat. Jedna hvězda za Soňu Červenou, za mlada byla kočka a je pořád.