Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Konečně něco aspoň o malinko jiného než Pán prstenů a to jeho chození celou trilogií. Tady aspoň nechyběla trocha ''srandy a zábavy okolo'', kterou jsem v dílech Pána prstenů trochu postrádal. Na závěr hodně oceňuji snahu režiséra pustit se do dílů s příběhem, který se odehrával před zmiňovaným Pánem prstenů. / režie 95% / scénář 95% / hudba 95% / herecké výkony 95% / napětí 45% / akce -% / // celkové hodnocení 95% // (viděno: int. - stažený)

Můj přítel delfín (2011)

Až na český dabing těch dětí se mi film líbil. / režie 90% / scénář 90% / hudba 100% / herecké výkony 80% / napětí 35% / akce -% / // celkové hodnocení 90% // (viděno: Tv)

Zlodějka knih (2013)

K tomuhle filmu nemám ani moc co říct, takový klasický válečný film bez zbytečných potoků krve a násilí - což jsem uvítal. / režie 90% / scénář 90% / hudba 85% / herecké výkony 80% / napětí 20% / akce -% / // celkové hodnocení 85% // (viděno: internet)

Bídníci (2012)

Na muzikály tedy moc nekoukám, vlastně skoro vůbec, tenhle film jsem si pusti jen z nudy a zvědavosti jaký film nám rok 2012 vůbec přinesl. A můžu řici, že prvních pár minut mě do děje úplně vtáhlo a vydržel jsem koukat až do úplného konce. Byl jsem i dost překvapený z toho, že tovární dělnice Fantine (Anne Hathaway) umřela už někdy v první třetině tohoto filmu. A hlavně jsem byl překvapený z toho, že si Anne Hathaway nechala ustříhnout vlasy na nějakých pár desítek minut tohoto filmu a k tomu ještě zhubla ohromných 10 kilo, tomu říkám obětovat se pro film. / režie 95% / scénář 95% / hudba 99% / herecké výkony 100% / napětí 50% / akce 15% / // celkové hodnocení 95% // (viděno: internet - EN, CZ titulky)

Odsun (2010)

Je strašné, že se vůbec někdy něco podobného v dějinách stalo, ale s tím už nic neuděláme. Je dobře, že se lidé aspoň nějakým způsobem dozvídají něco o tom co se tehdy vůbec stalo. Jediné co mě asi v tomto filmu nejvíce překvapilo bylo herecké obsazení, skoro vůbec jsem v tomto filmu neočekával herce Jeana Renoa, ve filmech mi tedy vůbec nevadí, ale v tomto filmu mě prostě překvapil. Jinak podle mě je film hodně detailní, ale přesto zajímaví, určitě doporučuji. / režie 70% / scénář 70% / hudba 50% / herecké výkony 50% / napětí 65% / akce 15% / // celkové hodnocení 80% // (viděno: internet)

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Zajímavé zpracování ''mírumilovné'' pohádky. Trochu krvelačné, ale na dobu dnešních filmů docela vystihující. Pár hlášek z filmu - ''No to si snad děláte prd*l?!'' (01:16:10), ''Nerada ti to říkám, ale tohle už make-up nezpraví'' (01:21:05). / režie 85% / scénář 85% / hudba 70% / herecké výkony 98% / napětí 85% / akce 90% / // celkové hodnocení 90% // (viděno: internet)

Pád Bílého domu (2013)

Tento film mě na rozdíl od filmu Útok na Bílý dům (http://www.csfd.cz/film/317521-utok-na-bily-dum/), oslovil méně. Jinak si ale myslím, že dva filmy na podobné téma (teroristický útok na Bílý dům) publikovat v ten samý rok i když od jiných režisérů je docela divné. / režie 85% / scénář 85% / hudba 70% / herecké výkony 80% / napětí 70% / akce 65% / // celkové hodnocení 85% // (viděno: internet)

Útok na Bílý dům (2013)

Na rozdíl od filmu Pád Bílého domu (http://www.csfd.cz/film/318722-pad-bileho-domu/), který mě tedy oslovil méně než tento film, měl tento film v ději aspoň zajímavé hlášky jako třeba: ,,Měl jsem strach, že mu tam už začíná být horko‘‘ (00:16:40), ,,Viceprezident právě poblil Air Force One‘‘ (00:45:40), ,,Bezva tak můžete udělat sandwich‘‘ (00:57:45), ,,Si dělaj prd*l?!‘‘ (01:04:30) nebo ,,Slyšely jste ho, konec prohlídky‘‘ (01:45:10). Jinak si ale myslím, že dva filmy na podobné téma (teroristický útok na Bílý dům) publikovat v ten samý rok i když od jiných režisérů je docela divné. / režie 90% / scénář 90% / hudba 80% / herecké výkony 95% / napětí 90% / akce 90% / // celkové hodnocení 90% // (viděno: internet)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Tento díl je ve většině věcí určitě lepší než první. Lepší efekty, scénář, herecké obsazení (Philip Seymour Hoffman, Jena Malone). Je také vidět, že se herci lépe orientují v celém příběhu. Škoda jen, že samotným bojům je ve filmu dáno málo prostoru. Každopádně na další pokračování Hunger Games se těším. / režie 100% / scénář 100% / hudba 80% / herecké výkony 100% / napětí 95% / akce 85% / // celkové hodnocení 95% // (viděno: kino - EN, CZ titulky)

Kolonie (2013)

Hm, moc očekávání od tohoto filmu jsem neměl a taky žádné nepřišlo. Výlet tří odvážných hrdinů z bodu A do bodu B, kde se náhle objeví skupina psychopatických lidožroutů, návrat do bodu A a bitva na život a na smrt? Pokud hledáte film ve spojení Sci-Fi / Akční / Thriller, sáhněte radši po něčem jiném. / režie 30% / scénář 15% / hudba 15% / herecké výkony 20% / napětí 70% / akce 30% / // celkové hodnocení 20% // (viděno: int. - stažený)