• Krátkometrážní

Šílenství Debory Loganové (2014)

Rozhodně jeden z těch vydařenějších FF. Skoro neustále se něco děje a napětí nám krásně graduje. Nejdříve se postavy pohybují jen po domě, jeho půdě a okolním lese, později zavítají i do nemocnice a dalších míst, které mají lepší a lepší psychoatmosféru. Smekám před herečkou Jill Larson na jejímž výkonu bylo jasné, že bude film stát či padat. A ona tuto výzvu zvládla dokonale, člověk se až divil jak dokáže stará křehká důchodkyně diváka silně znepokojit. Maskéři odvedli také dobrou práci a výraz, který se milé Deboře začne během filmu stále častěji usazovat na obličeji je opravdu psycho. Díky uživateli malylada za doporučení povedeného hororu. Hadí scéna pecka !

At the Devil's Door (2014)

Pro mě film plnej překvapení ať už dobrých nebo špatných (konec jsem absolutně nepobral) . Každopádně se mi na tom líbilo, že se nejede podle zajeté šablony, ale rejža a scénárista v jedné osobě se to rozhodl udělat po svém a vcelku povedeně. Největší kámen úrazu je v lekačkách, které jsou neuvěřitelně předvídatelné a díky tomu bohužel nefungují, ale u rozhovoru Very s kamarádkou dívky v červené pláštěnce mě příjemně zamrazilo v zádech. Lepší průměr.

The Devil's Hand (2014)

Nečekal jsem nic a byl jsem mile překvapen, vraždy sice hodně mimo záběr, ale napětí nechybí. Hlavní hrdinka mi byla sympatická a Rufus jako vždy hrál (za mě) dobře. Vrah se dá uhodnout celkem v pohodě, ale konec může pro někoho být hodně velké překvápko. Každopádně jeden z těch vydařenějších hororů z podivných silně náboženských a uzavřených komunit. PS : Jennifer Carpenter zahrála nesympatickou náboženskou fanatičku až znepokojivě přesvědčivě :-D

Mělčiny (2016)

Krásná ukázka toho, že pro natočení filmu stačí někdy fakt málo. Pár vedlejších herců, jedna blondýna, která se chová více než logicky, jeden racek a extrémně svinskej žralok, kterému zachutnala člověčina. Máme tu tak souboj dvou vůlí - Blondýna dělá co může, aby přežila než přijde pomoc a žralok dělá co může, aby si šmáknul. Napětí krásně graduje a finále s bójkou se povedlo tak, až jsem byl přistižen, že čumím doslova se zatajeným dechem a otevřenou pusou, jak tohle dopadne. Jeden z nejlepších survival filmů co jsem viděl.

Očista: Volební rok (2016)

Očistu hodnotím čistě jako akční film, protože hororového na tom není opravdu nic. Není tu pocit strachu, gore, houstnoucí atmosféra...prostě "horor" pro 13leté, ale po akční stránce jsem spokojen, skoro pořád se něco děje, Frank opět kosí co jde spolu s novejma kámošema a jelikož jsem po dvojce ani nic jinýho nečekal tak to beru. Všechny tři Očisty tak u mě dostávaj 4* což je u filmů, co maj více pokračování většinou malej zázrak. Nicméně jednička by zasloužila 4,5* tak jí možná zvednu na pět, přeci jen je z trilogie pro mě nejlepší a nejhororovější.

100 Tears (2007)

Fakt nechápu co na tomhle kdo vidí. Dokoukat to je fakt horor, ale to z důvodu absolutní nudy. Po celou dobu filmu mi bylo totálně volný, kdo a jestli vůbec někdo přežije. Vrahoun je tlustej cca šedesátiletej klaun v kostýmu ve kterém místo strachu budí buď lítost nebo posměch. Vražd je požehnaně a gore je opravdu perfektní pokud někoho děsí kečup, umělé hlavy a vinná klobása místo střev. Ruce a nohy, co se zde taky odsekávají, vypadají reálně asi jako drak v Bajajovi a všemu dominují "herecké" výkony obětí. Já teda ještě neumíral zmasakrováním, ale jestli má jediná reakce při vytahování mojich střev z břicha má být - juuuuuj - no tak se nemám čeho bát. U sekání nohou se zas ozývá ouuu ouuu...podobně jsem reagoval když jsem se nakopl do palce u nohy o roh skříně. Atmosféra si vzala dovolenou, napětí mělo chřipku a hudba je neuvěřitelně otravná. Každopádně scéna, kdy lilipután zdrhá před naší slavnou dvojicí novinářů, kteří jsou od něj asi metr a běží za ním dva kiláky načež ho nedohoněj, se rozhodně zapíše do historie kinematografie. Z milosti 1*

Nikdy to nevzdávej 3 (2016)

Hodnotím hlavně po stránce soubojů a tady není absolutně co vytknout. MJW jasně dokazuje že spolu se Scottem Adkinsem patří k tomu nejlepšímu co může západ nabídnout. Nádherné techniky, žádný šílený střihy, pohyby v podání MJW s jeho maskulaturou jsou takové, že nad nima zůstává rozum stát (stejně jako u Adkinse) a choreografie na vysoké úrovni. Příběh sám o sobě v cajku, nic nového pod sluncem , ale ani nic co by člověka štvalo. Pro fandy MMA povinnost a pro ostatní pohodová oddychovka. Jestli vyjde i čtyřka budu rád a úplně nejspokojenější bych byl kdyby se MJW a Scott Adkins potkali znovu třeba zrovna jako Case a Boyka, ale to je zbožné přání :-D

ClownTown (2016)

Příjemný překvápko. Nagel jako režisér by mohl mít lepší budoucnost než jako herec. Zápletka jednoduchá, ale koho to štve u slasheru? Mě tedy rozhodně ne. Atmosféru se daří budovat, vlasatej klaun je vážně dost creepy a některým postavám člověk dokáže i fandit. Krve je tak akorát, mordů mohlo být víc, ale zase lepší méně vražd a napínavá hra na očku a na myš než tuna kečupu bez atmosféry. Scéna v domě s psychobábou a klaunem doslova za dveřma se mi líbila stejně tak jako schovávačka na vrakáči. Kdo čeká, že Lauren Elise se svlíkne bude zklamanej, ale nebojte - fotila pro Playboy tak můžete slintat u strejdy googlu :-)

Uneseni (2010)

Asi to má něco do sebe, ale holt já nepatřím k těm hystericky uječeným lidem co dělaj vše proto, aby své únosce opravdu vytočili na maximum a tak to nedovedu tolik ocenit. Ne jasně nebyl jsem unesen, ale po deseti letech jako šéf ochranky na diskotéce jsem už proti sobě měl víc než jednou týpka s nožem a i do hlavně pistole jsem se nedobrovolně díval, takže vím jak bych se asi tak plus mínus choval já a tak jako postavy ve filmu tedy rozhodně ne. Je ale pravdou, že drtivá většina lidí asi ano (nedivím se) a u něžnějšího pohlaví to reálné bylo, takže tleskám že jednou film kde se z každé šikanované hrdinky nestane během chvilky Rambo. Konec filmu taky asi nejednoho člověka překvapí za to palec hore, ale celkově mi bohužel film kde se 3/4 vříská a ječí moc nesedl navíc v závěru ta logika dostala fatálně na tlamu což je škoda, když jinak celou dobu fungovala. Rozhodně ale snímek kde pochopím jakékoli hodnocení od odpadu po plnou palbu.

Chraň nás od zlého (2014)

Dvě hodiny mrazivé atmosféry, která člověka čapne hned v úvodních minutách a nepustí až závěrečných titulků. Depresivní, temný, špinavý film který člověku ukáže odvrácenou tvář lidské existence a divák se nemůže divit zhnusení hlavního hrdiny světem kolem něho ani jeho uzavírání se do sebe. Ke všemu hnusu, kterému každý den čelí se však přidá něco, co předčí vše co dosud znal. Něco, co se nedá logicky vysvětlit. Něco temného, děsivého a smrtelně nebezpečného. Chraň nás od zlého je film, jaký tu už dlouho nebyl a asi ani dlouho nebude. Ralph Sarchie, skvěle zahrán Ericem Banou si musel doslova projít peklem a já jdu shánět jeho knihu, jelikož něco takto děsivého nepotkáte každý den. Pokud chcete dvě hodiny mrazení po celém těle, směle do tohoto snímku.