• Krátkometrážní

Věřící (2007)

Co si budeme nalhávat, kdyby mě unesla banda pošahanců, postřelili mi kámoše a navíc mě drželi zamčenýho na záchodě, tak jim taky zrovna 2x věřit nebudu. Takže jsem Davidovo posílání Učitele do onoho splachovacího zařízení, na němž po čas věznění seděl, plně chápal. Jenže Učitel je kádr. Oživí mrtvou, mluví skrze ní a navíc ví co David s Vicem dělali od kolébky po současnost. To člověka nahlodá. Jak to tedy celé dopadne? Naprosto předvídatelně...Teda pokud předvídáte, jako jsem předvídal já...

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon (2006)

Lesliemu prostě nešlo nefandit :-D Chlápek, co doma tejrá své dvě želvy, má dokonale nabiflovanou veškerou látku ohledně toho, jak se stát legendárním killerem a udržuje se v kondici, se nám v první hodině filmu představí v dokumentu tří studentů (2x on 1x ona) a provede nás pravidlama slashere. Dozvíme se tak, jak si zabiják vybírá své oběti, že první setkání není zdaleka náhodné, co všechno si killer musí připravit - dějovou linku, místo, pasti, nalákání do nich, předvídat co kdo udělá...jako to by bylo těžší než vystudovat vysokou a Leslie to všechno dává a ještě počítá s plány v plánech plánů jiných plánů...chápete ne? Zbylá půlhodinka brilantně přepne do klasického slasheru se všema chybama obětí, na které Leslie poukazoval a úplný závěr (titulky) tomu nasazuje pomyslnou tečku. I když tu možná nasazuje dokonalá písnička Psycho killer, to nechám na Vás. Dal bych plnou palbu, ale bohužel první hodinka má pár nudnějších částí a vraždám se nedopřálo pozornosti, kterou si zasloužili. I tak silné 4* PS: Englund a Hodder mohli (a měli) být využitější, už vzhledem k tomu, že Leslie měl kámoše, starého vrahouna v důchodu, od kterého bral rady. No a jelikož v tomto filmu byli vrazi Freddy, Jason a Michael skuteční, tak kdo jiný by mu měl radit než odpočívající Jason či Freddy, když je oba ve filmu máme? Opravdu škoda a celkem se divím, že to tvůrce nenapadlo :-)

Old 37 (2015)

A to ten začátek vypadal tak šťavnatě...jenže co je to platný, když pak koukáme na, plus mínus, 40 minut lovestory a saniťáci jsou nevyužití jako vánoční stromek v srpnu. Aby toho nebylo málo tak se začnou prolínat přítomnost a minulost až máte pocit, že sami nevíte co se děje kdy a komu. Vraždy jsou tak brutální, že nejsou radši ani vidět, aby to s náma náhodou nešlehlo. Takže nápad se saniťákama, kteří dávají první a zároveň poslední pomoc byl prima, dvojice Kane-Bill jsou legendy, ale když jim nedáte prostor spatříte jediné - Promrhanej potenciál.

Hvozd (2015)

Tento film jsem měl v merku kvůli jediné avšak veledůležité věci - líbil se mi plakát. Tak proč to nezkusit. A sakra dobře jsem udělal. Les vypadá krásně pochmurně i ve dne, natož v noci. Manželský pár mi sednul a osazenstvo lesa bylo opravdu hezky udělané. Nejvíce se mi líbila proměna hlavního hrdiny, kterému jsem prostě nemohl nefandit obzvláště potom, co tak hezky vytunil kosu. Příšer si užije divák více než dost, atmosféra je hustá jak ranní mlha a tak jediným velkým mínusem zůstává, že po zhlédnutí snímku Asia Power prohlásila, že na dnešní výlet do lesa se*e, a pro její stromek mám jít sám :-D

UFC 194: Aldo vs. McGregor (2015) (pořad)

Akce krásná, zápasy pěkné. Dávám plnou palbu, ale vzhledem k tomu, že z oblíbenců a srdcovek vyhrál jen jeden a to ještě v předzápasech, tak zůstává hodně hořká pachuť...

Temný bojovník (2014)

Jestli někomu přijde nízkorozpočtový film snímek, který stál 25 mega tak fajn, já s tím nesouhlasím, ale je fakt, že mě udivuje co na tom stálo tolik. Každopádně film sám o sobě mě příjemně překvapil. Hayden se prostě hodí na hraní věčně podmračených týpků co mají v jedné ruce jakoukoli verzi meče a prosekávají se masou jakýchkoli těl. Tentokrát tedy dělá sushi z asijců a jde mu to více než dobře. Cage a jeho proměna během filmu se mi hodně líbil. Že z něj bude solidní psycho dacan, to jsem nečekal a kosil to taky více než slušně. Prostě až zase nějaký čínský princátko sejme taťku a bude se snažit sejmout i mladšího brášku, kterej ho předběhnul v následovnictví, tak by neměl naštvat křižáky. Jinak hrozí, že si panování moc neužije.

Jak Olin o oko přišel (2013)

Co mě osobně na Damiánovi dostává, že dokáže své kraťasy točit pěkně po svém - černobílé, bez mluvení, s mrazivou atmosférou, znepokojivou hudbou a znepokojujícím bubákem. Už by si zasloužil, aby mu někdo dal šanci na celovečerák. PS : Čumět do děr se nevyplácí.

Never Ever Open It (2011)

Atmosféra dobrá, zvuky a hudba znepokojivé, strašák povedenej...ale tentokrát mi to přišlo zbytečně natahované. Každopádně stále pěkná práce.

Nakonec zemře (2010) (amatérský film)

Absolutní paráda a jasnej důkaz, že i na strašně malém prostoru s jediným hercem se dá udělat atmosférická pecka jako hrom !! McCarthy míří do mého hledáčku a to tak, že jdu pátrat hned teď co nám chlapec ještě naservíroval za dobroty, které mě, k mé neskonalé potupě, minuly.

Kill Bill (2003)

Uma jako ženská verze Bruce (alespoň overalem) kosí jednoho padoucha za druhým. Všude lítají ruce, nohy, hlavy, tečou tu potoky krve a já měl co dělat, abych tomu dal nakonec alespoň ty 3* jelikož na rozdíl od drtivé většiny mě tento výplach mozku zrovna neoslovil a vše tak za mě zachraňovala Lucy Liu.