• Krátkometrážní

Leviathan (1989)

Wow tak to byla jízda !! Film se dá shrnout následovně : děj to má prvního Vetřelce a příšeru alá Věc, ale nebojte tohle není jen tak nějaká vykrádačka slavných filmů, která by jinak neměla co nabídnout. Ono je to totiž na hodně vysoký úrovni. Super herecké obsazení (Weller, Crenna, Stern, Pays atd. ) , na svou dobu hodně dobré masky, atmosféra hustější než u domácí krupicové kaše, interiéry podvodní stanice přímo lákají k tomu, aby za každým rohem číhala příšera a ona tam kolikrát opravdu čeká. Postavy začnou odpadávat jako na běžícím pásu a můžete se jen dohadovat kolik šťastlivců se dožije závěrečných titulků. Lituju, že jsem to neviděl podstatně dřív, ale naštěstí jsem to teď napravil. Kdo neviděl, ať fofrem napraví a jde se bát do hlubin. Hudba je pak pomyslná třešeň na hodně hutném ale skvělém dortu.

Národ upírů (2012)

Jak se mi celkem často stává u filmů v černém, tak i tenhle mi překvapivě sednul. Máme tu lidi, upíry a pak zmagořený upíry, co mají křídla, jsou hnusný, vyšumělo jim IQ, ale narostla jim agresivita a efektivita v trhání všeho kolem na kusy. Lidi na ně nemají a normální upíři taky ne, takže co se stane?? Ááááno právně milé děti, stane se to, že lidé a upíři se spolu spojí proti těm krvežíznivejm poletuchám a někteří jedinci se nám vybarví do červena, někdo do běla a jiní zjistí, že randit s druhou stranou by mohl být odvaz. Občas vtipný, děj na béčko film pohodově béčkovej a já se celkem bavil. Tři pecky a díky tomu pozvednutí filmu ze 26% na 27% no jakej jsem?? :-D

Čekej do tmy (1967)

Tak naše nesvatá trojice do tmy nečeká, ale otravuje den chudákovi slepé hlavní hrdince jménem Susy, ještě za světla. Ta je ze začátku solidně vyplašená, ale pak se pochlapí nebo pobabí nebo jak se to u žen říká. První hodina nemá s hororem společného nic kromě otravné holky co byla na zabití, než se se Susy usmířila div, že jí nedala hudlana a pak jí radostně běžela nakoupit. Jinak je to ale do té doby čistokrevné drama/krimi. Poslední půlhodinu nám atmosféra zhoustne a když Susy rozfláká žárovky a ponoří byt do tmy a chvilku na to jde na férovku s vrahounem, tak to se mi dost líbilo. Potěšila mě jedna z hlavních rolí Richarda Crenny a i ostatní zahráli na vysoké úrovni, takže ani nevadí, že ve filmu hraje většinu času plus mínus šest lidí. V roce 1967 to muselo solidně vyděsit a já byl spokojen.

Pod zemí (2014)

Pojďte se bát u děsivého snímku Pod zemí. Studio Universal uvádí nový FF horor,nabitý napětím a akcí až na prvních 65 minut kdy se nic neděje. Ponořte se s šesticí hrdinů a hrdinek do temnoty Pařížských katakomb kde číhá, kromě jiného, rozbité piano, zvonící telefon, hořící auto, pěvecký sbor či židle. To vše a mnohem více bude naše hrdiny strašit doslova až k smrti. Hlavní hrdinka s pěkným zadkem, tolika tituly, že je ani nevyjmenujete, mluvící živými a mrtvými jazyky a černým páskem z Krav Magy, bude ječet ostošest a bez svého přítele, opraváře chrámových hodin, nesvede vůbec nic. Poznejte muže, který umí krvácet z tepny hodinu a nezemře, odhalte děsivá tajemství kladných hrdinů, kteří budou pykat i za to, že ve druhé třídě ukradli cukroví. To vše a mnohem více Vás čeká v prostředí šutrů, blikajících baterek, klepajících se kamer a stínů tančících na oněch šutrech. Tento horor Vás dostane do kolen...Nebo Vás stejně jako mě zrovna 2x nenadchne. Ale tak většina je koukám nadšená, tak to zkuste a poznáte sami.

Green Street 3: Rváči nikdy nezlomení (2013)

Zabít bráchu Scottu "Boykovi" Adkinsovi asi nebyl nejlepší nápad, co se kdy v hlavě jednoho padoucha zrodil. Každopádně tím vyvolal řetězovou reakci, kdy se Scott silně namotivovanej vrací do prostředí Hooligans a po zjištění, že nic není jak bývávalo, zjistí ještě jednu věc a to, že i když je vše jinak, tak pořád jde o to nakopat konkurenci až do bezvědomí a to stále umí dokonale. Pro mě ze všech Hooligansů nej filmek i když asi proto, že je to tady vše tak trochu jinak a to mi sedlo. Prostě bitky 5 na 5 se mi líbily víc než 50 na 50, kde se na choreografii ani nehrálo. Je to sice napůl sci-fi páč v reálu to takhle fakt nechodí, ale kašlu na to, hlavní je že se na to pěkně dívá. Hlavní bad guy taky dost narostl a finální souboj tak měl doslova koule no a Kacey je stále hezčí a hezčí. A tak i když smysl reálných hooligans šel vždy mimo mě, tak ve filmu se na ně podívám rád obzvláště když tam je šrotovací mašina Scott Adkins.

Babadook (2014)

Ťuk Ťuk Ťuk jsem strašlivej BabaĎůk. Každou kterou celou noc, Tě budu prudit děsně moc. No a mě strašák prudil taky, prudilo mě to dítě, prudila mě ta jeho máma, prudilo mě naprosto všechno a to celou první hodinu. Pak se chvilku něco i děje a pak zazvoní zvonec a pohádky bude konec. Chápu, že někomu tenhle bubák, připomínající psychoverzi Kloboučníka z Alenky v říši divů, strach nažene, ale mně to fakt nebralo. Možná proto, že nemám rád, když jsou všechny hlavní postavy pošahaný a tak jsem fandil bubákovi, kterej ale měl téhle rodinky asi taky dost, takže v zájmu zachování svého duševního zdraví skoro nevylez.

Píseční žraloci (2011) (TV film)

Stojí takhle banda mladých na pláži a najednou CHRAMST !! z písku vyskočí asi pětimetrovej žralok a sežere jednoho z nich. Ostatní čumí co se děje a už to jede : Heeej viděli jste to? On ho / jí sežral...blbost přece žralok nemůže vylézt z pís...CHRAMST...jéééé viděli jste jak ho...CHRAMST...pomoooooc CHRAMST...tak to je plus mínus příběh. Že to zní jako totální blbost? Je to totální blbost. Nejlépe se tam kouká na holky a to je tak vše...takže světe div se, ale Čelisti opět zůstávají nepřekonané...CHRAMST

Toxický mstitel 2 (1989)

Michael Jai White VS Toxický mstitel? Tak to jsem musel vidět za každou cenu. No co k tomuto filmu napsat. Je to docela zábavný béčko, který neurazí ale ani nenadchne pokud nepočítám ten epickej battle :-D Oproti jedničce je to delší, ale i slabší. Počet vylitýho kečupu je stále slušnej, ale je to taková ta jednohubka, kterou už podruhý vidět nemusím a za pár dní nebudu vědět o čem to bylo...kromě toho souboje, na ten nezapomenu nikdy :-D

Návrat muže z bažin (1989)

Našel jsem doma starou VHS originálku a z obalu na mě zíral tenhle zelenej řízek a bloncka. Tak jsem použil video (znáte to ještě někdo ne :-D ) a jal se sledovat celkem zábavnou starou školu. Bažiňák vypadá na tu dobu solidně a blondýna doslova vykvete do krásy. Horor to zrovna není, ale sranda jo, já byl spokojenej.

Ed Gein: The Butcher of Plainfield (2007)

Tak, že Edíka, kterej měl asi metr šedesát a padesát kilo i s postelí, bude hrát dvoumetrovej cca 120 kg těžkej pořez a bejvalej Jason k tomu, Kane Hodder, celkem naznačovalo, že tvůrci si s autentičností makovičky moc lámat nebudou...a taky, že ne. Jediný co se s realitou sedí bude Edovo jméno a asi dvě scény, zbytek je fantasy jak vyšitý. Ale je to nuda, navíc když už teda Eda hraje kráčející golem, tak by se mohl alespoň měl umět trochu řezat. No asi by mu naložila i ta holka...celkem zklamání a závěrečná scéna s flaškou...ach jo Sherlock Holmes hadr ten polda...tak a teď plusy - hraje tam Kane "Jason" Hodder tak co víc chcete, krev a řezničinu totiž dostanete v poměru nula, nula nic...