• Krátkometrážní

Onibaba (1964)

Já se na Onibabu fakt těšil. Japonsko miluju a horory taky navíc na tento snímek všude samá chvála no není co řešit, říkal jsem si. Tak jsem si ho nadšeně pustil...a zjistil jsem, že je co řešit. Mě prostě ten příběh absolutně nevtáhnul, pár mordů, obě baby na zabití (i když snacha byla kus) a jedinej klad je ta maska a závěr. Chtěl jsem dát dvě, ale nechci plivat na kult až moc, takže jednu za masku, jednu za závěr a jednu, že je to japonský. Možná někdo někdy natočí pokračování s názvem Onidědek a to bude pecka.

Hellraiser (1987)

Halloweeny, Pátky 13, Noční můry a Texaské masakry jsem viděl, ale Hellraiser? Ani nevím proč byl jediná kultovní série, které jsem se vyhýbal. V rámci hororového maratonu jsem se rozhodl jí konečně dát šanci a i když po první čtvrthodince jsem se bál, že jsem se jí vyhýbal díky šestému smyslu, tak opak je nakonec pravdou. Měl jsem se mrknout už dávno. Je to krvavé, je to atmosférické, je to zvrácené, je to prostě fakt povedenej horor, ze kterého si v tu dobu musel divák nadělat do kalhot. Na plnou pálku to pro mě není, ale silné čtyři hvězdy si první díl série s maníkem co má hlavu samej hřebík rozhodně zaslouží. Strýček Frank byl fakt pěknej parchant a ta jedubaba co jí klátil byla od začátku filmu na ránu. Za to hlavní hrdince jsem fandil. Mile překvapen jsem zvědav na další díly. PS : Už vím kde se inspirovali tvůrci hry Residen Evil 3, protože ten jeden dacan z hellparty byl ukázkovej Nemesis.

Jessabelle (2014)

Tak jsem byl letos zvědav která Belle mě dostane více jestli Anna nebo Jessa. Chvilka napětí...Anna. Bezvýhradně. No a teď k Jessabelle. Je to příjemný rodinný film ééé pardon, chci říci horor, s prvkama duchařiny, která neděsí, ale hezky se na ní kouká dokud se to na konci vše nesnaží hrozivě strašit a já se z toho chytal za hlavu. Jessie je holka, která fakt nosí smůlu všem co potká a když zrovna neumírají její bližní, tak alespoň rozvrací jinou rodinu, vidí duchy a celej film nosí tak velké výstřihy, že se hlavní herečka buď chtěla pochlubit tím, že jí příroda obdařila čtyřkama, nebo rejža chtěl zakrýt nedostatky filmu a přesunout pozornost pánské a lesbické části publika na jiné vnady, než hororové. No u mě to nezabralo, nevím jak u ostatních. Každopádně stojím si za tím, že je to horor pro publikum od dvanácti let a pokud to přijmete, bude Vás bavit. Pokud ale čekáte strašidelnou duchařinu pro dospělé, tak budete dle mého zklamáni.

Torment (2013)

Vrahouni v plyšových maskách útočí a nevěřili by jste, jak ouchylně může vypadat plyšová hlava pokud k sobě má tak dvoumetrové tělo a v ruce sekeru, to pak chudák plyšovej králíček, prasátko, nebo třeba myšička najednou budí celkem i hrůzu. Hlavně to prasátko sedlo, páč ta ženská byla fakt svině. No každopádně tato napůl plyšová rodina se rozhodne týrat naše hlavní hrdiny, což je trojčlenná rodina (táta, macecha a syn), která by měla svých starostí dost i bez vraždících magorů (kamarádit se s macechou musí být fuška) ,ale když už máte mít blbej den tak holt ho budete mít blbej se vším všudy, takže naše trojčlenka si potyká se čtyřčlenným plyšbandem a, že spolu nebudou zrovna vycházet, tak na to si můžete klidně vsadit. Napínavé to je, krev tam teče, lekačky se lekly, takže nejsou, ale kolem a okolo je to příjemná home invasion, která díky krátké stopáži ani nestihne nudit a má krásný happy end. Teda s tím happy endem je to věc názoru.

Vlkodlak: zabijácký virus (2013) (TV film)

A je to tady dámy a pánové !! Asylum se vrhlo na další monstra a tak po všech možných žralocích a krokosaurech zde máme vlkodlaky. A to ne jen tak ledajaké, ale takové co se dají ochočit a když na ně hezky mluvíte, změní se zpět do lidské podoby. Ještě aby ne, když je krotí sám exkrotitel duchů Ernie Hudson. Kecám ten je naopak věčně vytáčí :-D Bohužel ne všichni dají na sladké řeči a navíc nám zde běhá spousta maníků se samopalama a ty hodlají vlkouše krotit úplně jinak, ale také účinně. Naši chlupáči, ale i tak hrozí, že zamoří město a osud celého světa (rozumějte USA) tak leží v rukách jednoho majora a mohutné verzi prezidenta Obamy a bývalého protivníka Predátora, Billa Duka. K tomu všemu digitální krev, špatné efekty, ale kolem a kolem legrační chlupárna , co si jí jednou pustíte a za deset let dostanete chuť na repete. Hauuu

Anomálie (2014)

Není to špatnej film, jen ty věčný restarty mě štvaly ještě víc, než hlavního hrdinu, ale na druhou stranu takovej restart z momentu, kdy mě dacan škrtí, do momentu kdy skotačím s holkou v posteli...hmmm tomu říkám změna k lepšímu :-D hlavní hrdina, to ale moc neocenil a i když mu Ian "Damon" Somerhalder věčně zachraňuje krk místo, aby se do něj zakousnul jak jsme zvyklí, tak se ho Ryan snaží mermomocí zbavit. Jestli je Ryan magor nebo Ian padouch slizkej ještě víc než jeho účes, nad tím můžete dumat třeba během rubaček, kterých je dost a fanoušky MMA jistě potěší přítomnost UltraMegaKrutěPřísněHustého anglického bijce a lamače kostí Michaela Bispinga, který zde kromě souboje jasně dokáže svůj smysl pro humor, páč jinak si to píchnutí do očí vysvětlit nedovedu, Jako jednohubka dobrá volba.

Albino Farm (2009)

Vlastně skoro to samé jako Wrong turn takže pokud máte rádi vidlácké mutanty, tak Vás to neurazí. WWE super a star k tomu Chris Jericho ve filmu kdoví jak zásadní roli nemá, ale jako fandu mě jeho přítomnost potěšila. Ze scén mě dostala rozhodně ta, kde je dacan přivázanej k židli a před ním si promastí pekáč mutantka, co ho balí :-D to sem snad ještě nikde neviděl a chvilku jsem čekal, jestli se dacan nenechá sbalit. Jinak mutanti agresivní, nadrbaný a zruční v sejmutí všech dvounožců, co jsou hezčí než oni (to byli všichni) . Je tam krev, je tam násilí, je tam všechno co má bé až céčkovej horor mít, takže celkem i spokojenost sice to nestraší, ale zvráceně mě to pobavilo.

Annabelle (2014)

Nemůžu si pomoct, ale mě prostě hnusná panenka posedlá démonem děsí víc než parta mutantů v kanálu nebo maník se sekyrou, takže jsem byl připraven, že pokud to rejža nepodělá, tak budu spokojen. Leonetti sice jako rejža toho zatím moc nepředvedl, ale hodně lidí zapomíná, že tenhle týpek byl kameraman u hororů Insidious 1,2, V zajetí démonů a Zlovětného ticha, takže s mistrem hororu Wanem už nějakej ten pátek dělá a i když to Wan není, tak rozhodně si ostudu neudělal a dost od Wana pochytil. A to i zlaté pravidlo - ZA MÁLO PENĚZ, HODNĚ MUZIKY. A co mě teda čekalo? Poctivá duchařina s dobrou muzikou, hutnou atmosférou a do poslední chvíle nejistým koncem. Scén u kterých zamrazí je dost a za mě osobně vede noční návštěva od sousedů a ta malá dívenka co proběhla dveřma a....no TFUJTAJBL...Absolutní spokojenost.

Doupě vlků (2014)

Fakt nechápu zdejší nenávist k tomuhle snímku protože aby to nemělo ani 30% to je docela k smíchu, ale tak každej podle svého a já se bavil a to dobře. Že to nebude krvavá řežba to bylo jasné už z traileru, ale že by to mohla být zábava to bylo z traileru jasné taky a ona to zábava byla. Postavy mi sedly hlavně Wild Joe a samo Momoa, přítelkyně hlavního hrdiny byly sexy (obě dvě) a děj v malém městečku prolezlém vlkodlaky mě chytnul. Film si na nic nehraje a ani chvilku nenudí takže bych tomu napálil čtyři hvězdy, ale když to tady každej splachuje do odpadu a navíc mám k smrti rád vlkodlaky tak nadhodnotím a dám plnej počet a komu se to nelíbí, toho pokoušu hauuuuuuu !!

Raze (2013)

Myslím že tímto hláška : Pereš se jako holka, navždy končí protože tady si holky dávají po hubě opravdu drsně a soupeřky dobíjejí jakýmkoli způsobem ať už uškrcením, rozšlápnutím hlavy, rozmlácením držky pěstma do beztvarého masa nebo udušením pískem či mé nejoblíbenější rozmáznutí hlavy o kameny. Taaak a za to jsou ti hvězdy protože to mohlo být podstatně brutálnější (výše uvedené dobíjení zní drsně, ale je natočené tak, že toho moc nevidíme) a prostřihy kdy místo bitky sleduje divák holky co sledujou bitku to člověka naštve. Každopádně druhej díl by mohl být vydařenější stačí do toho šoupnout trochu z milého wrestingu Ultimate Surrender a hned tu bude nejlepší slasher porno všech dob :-D