• Krátkometrážní

Te shu shen fen (2013)

Donnie prostě umí a i s padesátkou na krku dokazuje, že si dokáže vytřít zadek stále s cca 99% lidské populace, protože to co předvádí je prostě jedním slovem nářez. UltraMegaHustejNářez abych byl přesnej. Film je plnej akce ať už jde o klasické rubačky, honičku v autech spojenou s rubačkou a nebo střílení. Občas sem tam se objeví scéna co Vám vykouzlí úsměv na tváři, ale nenechte se zmást tím, že je tohle akční komedie...to tedy ne-e tohle je čistokrevnej akční film s charismatickým hlavním hrdinou, sexy parťačkou a cool záporákem, který si s donniem na konci filmu solidně dá po tlamě, takže budou oba dva jíst asi měsíc jen tekutou stravu. PS : Vztah syna s mamkou byl parádní tak to má být.

Frankenstein (2004) (TV film)

Nispel je pro mě záhada, jednou natočí super horor vzdávající poctu legendě (Texaaaas) , jindy bídu vzdávající poctu jiné hororové legendě (chudák Jason) a jestli tohle měla být další pocta další hororové legendě, akorát pojatá jinak, tak za sebe říkám, že je to pojaté fakt mizerně. Frankenstein je kolosální nuda a jedinej kdo mě držel u filmu byl Madsen a ani ten tohle nezachránil. Třeba se dočkáme pocty Drákulovi a to klapne...

Madhouse (2004)

Šílenství má prý mnoho podob a Clarkovi začíná solidně šibat a měl by prášky na uklidnění zobat jak lentilky. Jinak kam tenhle dacan přijde tam je hnedka malér, jeho bych teda za kolegu v práci nechtěl. Film se snaží působit tajemně, ale ruku na srdce...komu to nebylo jasné tak za půl hodinky? No? Takže překvápko se nekonalo, moc to nestraší, ale dobře to odsýpá takže suma sumárum čistej průměr.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indy byl, je a vždy bude nejhustší archeolog v dějinách filmu stejně jako Jack Sparrow je nej pirát. Indy má kouzelnou schopnost dostat se do každého maléru, ale (a to je důležitější) umí z něj najít i cestu ven. Protivníky kosí jak na běžícím pásu a pokud nejste zrovna had, tak to máte spočítané. Ženský jsou z něj paf a bez svého biče a klobouku nedá ani ránu a to doslova. Harrisonovi Fordovi prostě nejde nefandit a spolu s Hanem Solem ze Star Wars obohatil svět filmu a dva týpky, který by nikdo jinej snad takhle luxusně nezahrál. I po letech naprostá pecka.

Žralok útočí (1999) (TV film)

No jo Casper začal bojovat s broukama a teď přesedlal na žraloky co útočí, jelikož jsou nadopovaní chemikáliema. To je originální že jo? Okej fajn tak je to jakože hororové déčko, ale já se opět svým zvráceným způsobem bavil. Mám prostě pro filmy se žralokama slabost a když se neberou vážně, jsem v hodnocení mírný. Takže zlatá střední a další brácha Čelistí je za mnou.

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Slušná porce poctivé filmařiny, ale ani nevím proč, nějak mě to neoslovilo. Nemám přímo co vytknout, ale čekal jsem, jak budu bez dechu hltat, co detektivové našli za kazety a pak jsem se přistihl, že místo toho hltám brambůrky a na film koukám jen jedním okem...(ne)kvalita obrazu u kazet působí reálně a v těch chvílích je ten film opravdu napínavej, ale to je jen kousek libového masa zatímco ta omáčka kolem mi zrovna dvakrát nechutnala a po druhé tento chod už nedám. Nenechte se ale odradit, většina bude spokojena.

Predátor X (2010)

Tak jako bomba to nebyla, ale zas takovej děs jak se zde zdá, také ne. Prostě tu máme asi tak tisící variaci na Čelisti akorát, tentokrát v hlavní roli je krokodýl ee pardon chci říci aligátor a navíc ještě prehistorickej. Odehrává se to v bažinách, kde panuje takovej smutek, že Atrej s Artexem by tam tutově zůstali oba dva a animace prealiho (zkratka pro prehistorického aligátora) vypadá jako z počítačové/konzolové hry. Ze staré počítačové/konzolové hry. Hodně staré. Pamatujete na hry na Atari? No nic popojedu...Takže kromě těchto drobností je to celkem koukatelné. Občas je někdo sežranej, občas se objeví preali a za devadesát minut je konec. Co více si přát. Snad jen o tři hvězdy lepší variaci...Jo a dodatek...Tohle není prehistorickej aligátor, ale úplně jiná obluda...ale tak jako že to je preali...

Vřískot (1996)

Na mě by si dacan v humorné masce nepřišel, já vím o hororech naprosto všechno a mé bezchybné odpovědi by ho uvrhly do takové deprese, že by s brekotem zavěsil a už nikdy mi nezavolal. Avšak ostatní, kterým volá, takovej přehled nemají a tak se stane, že někdo odpoví špatně a pak je náležitě kuchnut. Pan Vřískot má vůbec rád svůj nůž a ve filmu ho používá příjemně často a kolikrát už i bez volání (chápu, že účet za mobil musel být mastnej) . Atmosféra hustá jako krupicová kaše od maminky, krásná Neve Campbell a stylovej zabiják dělají z tohoto hororu dnes už klasiku, která měla vše, co má slasher mít a patří k tomu nejlepšímu v tomto žánru. A ještě mám poslední otázku...U kterého vchodu jsem? :-)

Requiem (2001)

Ponurej klášter a parta magorů co bude nahánět během deštivé noci, kde blesky křižují oblohu, našeho hrdinu a spol...to zní báječně...No tak trochu polevme z nároků a máme tu film o partě magorů co šikanuje hlavního hrdinu. Slovo horor bych vyškrtnul, ale dívat se na to v pohodě dalo, akorát z té hororové stránky totálně nevyužitej potenciál, nemá to gore (jako že brutalitu) , nemá to duchařinu (klášter k tomu přímo lákal) a vlastně to má jen tu partu magorů co mají IQ pokojové teploty s kápem v čele co to dotáhl na IQ napařovací žehličky a tak je tedy vede. Celkem prima thriller, mizerný horor takže kolem a okolo zlatá střední. PS : Ve filmu padne opravdu krásná nadávka to jsem fakt čučel na drát.

Stopař II: Čekám... (2003)

Stopař čekal na auta, které řídí budoucí oběti a já čekal na prima horor a pokračování slavného kousku. Stopař se dočkal no a já ne...Bída a utrpení. Zabiják navíc měl tak šílené koňské zuby, že jsem se díky nim nedokázal soustředit na nic jiného. Jasný vím, že za to nemůže, ale fakt jsem jen čekal, kdy začne řehtat a klusat za autama...PS : Pokud Vás trápí démoni minulosti, je dobrej nápad zvolit směr od nich a ne k nim, možná budete žít o nějaký en pátek déle...Dobrá zpráva je, že na druhý pokus to Morneauovi vyšlo lépe co se týče dálničních hororů ( Joy Ride 2) a vůbec jeho tvorba šla za mě osobně nahoru. Takže nějak se začínat musí, snahu měl, snaha se cení tak teda 2*