• Krátkometrážní

Dredd (2012)

Kája Urbanů je zde drsný jako šmirglpapír tudíž si s ním v tomto filmu nikdo nedokáže vytřít zadek i když to hodně lidí zkusí (cca 300). Skoro celej film se odehrává ve velikém mrakodrapu a to je prosím pěkně to co mě štvalo nejvíce...proč nepoužili celé město nepřidali více naháněček a více prostředí? Neee všechno v jednom baráku a souboje jsou následovné : pif paf padouch leží zase pif paf zase padouch leží zase pif...no už určitě chápete. Kájovi navíc během filmu otekla hlava takže si nemohl ani na vteřinu sundat helmu a celej film se v ní musel potit což vysvětluje jeho věčně naštvaný výraz se kterým nic nenadělá ani parťačka médium která pro změnu helmu nenosí vůbec. Buď se fasuje na jeden tým jedna helma nebo nevím. Hlavní záporačka se snažila být také drsná ale šmirgl tu jak jsem již zmínil ztvárnil Kája takže jí jsem to fakt nežral...špatné to nebylo ale nedivím se že pokračování hned tak nebude dalo se z toho vytřískat daleko více a fakt nechápu kam zahučelo těch 50 mega rozpočtu... (že by si někdo namastil kapsu? )

Nepřítel pod ochranou (2012)

Krásná ukázka toho že kdo je vysoce postavenej v nějaké té organizaci ( FBI, CIA, PRD ) dokáže být pěknej parchant aneb film o tom že špatní nemusí být špatní a obráceně. Takže předsudky stranou a nedejte na první dojem. Co se samotného filmu týče tak není nějak co vytknout máme zde přestřelky, souboje muže proti muži, honičky v autech a když se zrovna nic z toho neděje tak se žvatlá ale tak nějak že si ten rozhovor rádi poslechnete. Hlavní hrdina má opravdu pernej den a krásně ukazuje jak si agent musí máknout aby se dočkal zvýšení platu tedy chci říci povýšení. Jenže dopravit těleso z místa A na místo B když ono těleso je všehoschopné a tak trošku mu nešaháte po kolena není dvakrát motivující práce. Avšak R.R. (Ryan Reynolds ne Rychlá Rota) se nevzdává a já mu celej film fandil a postupem času i jeho proti/spolu/kdosevtommávyznat?hráči Denzelovi . PS : Po shlédnutí filmu si můžete zkusit zahrát hru s ručníkem a trumfněte mojich 37 vteřin :)

Krvavé prázdniny (2000)

Asi nejlepší horor z německa co jsem viděl (nechci psát jedinej dobrej za posledních X let :D ) začátek je prostě super a i dále se filmu daří udržet vyšší úroveň. Každopádně rusové musejí mít z tohoto snímku radost na kladivo tu sice nedojde ale srp je v akci skoro pořád a to ne zrovna na sečení obilí. Kdepak tady se kosí nebo spíše sečou úplně jiné suroviny a pro horor jsou jistě mnohem lákavější. Postavy jsou různorodé některým přejete smrt hned a některým až o pět minut později ale jedinej komu jsem fandil byla hlavní hrdinka a to až do konce tolik k mému zvrhlému vkusu. Jinak lekce francouzštiny dávala dvě a dokázala že jazyk opravdu ovládá skvěle u obou takže co více si přát...PS : Po shlédnutí tohoto filmu v německu klesl prodej krytů na bazén ;)

Masakr v Texasu (1994)

Fňuk muselo to přijít...tohle už neokecám ani já. Katastrofa tenhle film ale zase na druhou stranu...super komedie...Jako utíkat před autem po cestě když všude kolem jsou stromy kam se můžu schovat to ještě poberu...ale že René a Meťů po tomto skvostu a výkonu prorazej to by tehdy nečekal asi nikdo avšak možná to je díky jejich rvačce o dálkový ovladač na Matthewovu nohu...to jsem opravdu řval smíchy...Z Leatherface je total žena !!! Blbec co míří na namachrovaného klaďáka ho před sebou žene do domu tím způsobem že mu klaďák ležérně zavře dveře před nosem, nahodí ramena a jde se vyčůrat. V koupelně uvidí mrtvolu a řekne...juj to jsou věci asi bych měl jít radši pryč toto místo jest nějak divné...Nežertuji toto vše a mnohem více ve filmu potkáte...CO TO SAKRA JE? Už vím...MASAKR :D A to totální...

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Jo vím jsem zaujatej a je mi to úplně fuk protože tenhle film žeru. Velmi pěkně ukázané co to udělá když jedné milé hodné rodince zavřete jatka. Otevře si vlastní. Akorát roztomilá prasátka nahradí živočich zvaný člověk který sice nemá tak roztomilej rypáček ale zase krásně řve a dává hezky nahlas najevo co se mu nelíbí a občas se zkusí i bránit. Jinak zjistíte spoustu zajímavých věcí...jak Leatherface svou první (myslím masku) udělal. Jak krásně spojil motorovku s motorkářem aby je zase následně oddělil a dokonce zjistíme že umí zručně operovat dědu v křesle. Jeho bráška šerif je tu také krásně úchylnej a našim klaďasům opravdu zatápí plus má eso v rukávu...chvilka napětí...prozradí jak přišel o zuby. Nádherný a poučný prolog jest tento film.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

V tomto filmu jsem ocenil dvě věci a to atmosféru (do cca půlky filmu byla hustá jako krupicová kaše) a úžasného zabijáka Leatherface (do doby než se převlékne). Zbytek pošahané rodinky je mi spíše k smíchu a jak všichni nadšeně vzpomínají na úžasnou scénu při večeři tak naopak já se modlil ať tahle konkrétní blbá scéna skončí a u zvolání "dědo bouchni" jsem doufal že děda místo aby bouchnul hlavní hrdinku tak mi udělá radost a vybouchne. Bohužel neudělal. Však i milej Leatherface na konci vypadá jako tlustá babka a jeho roztáčení pilky při sluníčku mě tak dostalo že jsem se zhroutil....SMÍCHY...jinak dodatek : absolutně nic proti vozíčkářům ale tenhle byl fakt na zabití takže děkuju Kožeňákovi že měl stejný názor. Ony vůbec postavy klaďáků jsou snad ještě otravnější než buranští ňamňamové. Přes to všechno uznávám je to kult a právem už díky našemu kámošovi s motorovkou jen bez mučení říkám že pozdější remake se mi líbil více a nestydím se za to.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Když vynechám božského Michaela Myerse tak Leatherface je můj nejoblíbenější killerman takže ano hádáte správně že jsem se na tento film těšil. Milej Leatherface nezklame a pila v jeho ruce vrčí tak často až jsem se bál kolik asi utratí měsíčně za benzín. No banda v autě měla jet na ten koncert a měli by se lépe jenže to oni nee. Radši zastaví na pohled šílené blondýně která si z pouzdra...vlastně z pochvy...vytáhne kvér a zcela sobecky si prostřelí hlavu nestarajíc se o to že bandě zasvinila auto a tak trochu zkazila den. Dá se říci že od této chvíle to s našimi hrdiny jde tak trošku z kopečka a kromě mrzutosti z propadlých lístků a čerstvé mrtvolky budou muset řešit problém s již zmiňovaným Kožeňákem a jeho i na poměry USA pošahanou rodinkou. Brutalita, napětí a atmosféra se rozhodly zůstat s náma pro jednou až do závěřečných titulků takže o zábavu je postaráno. Pro mě parádní nářez kdyby takhle dopadl každý remake tak se každý originál může třást že bude mladším bráškou překonaný

Nezastavitelný (2010)

Zpívejte se mnou : Jede jede mašinka kouří se jí z komínka jede jede do dáli veze samej toxickej odpad a to je prosím pěkně docela malér vezmeme-li v úvahu že má vykolejit na tom nejblbějším možném místě a v zalidněné oblasti. Už vám do zpěvu není cooo? Aneb film o tom jak to dopadne když jeden obtloustlej krapet blbej strojvedoucí začne myslet místo toho aby jen mechanicky konal co má a prostě vystoupí z vlaku za jízdy. Inu soudruh udělal velikou chybu a nikomu nevadí že nebyl z NDR ale místo toho z USA. Však je to taky na tři no ne? Naštěstí je tu správná dvojka co to nenechá jen tak a vláček se rozhodne zastavit. Že to nezní nic moc? Ale překvapivě se na to dá absolutně v pohodě koukat tak to zkuste na nedělní večer ideální film.

Mask Maker (2010)

U všech killerů jak tohle může mít pod 50% to mi hlava nebere ani kdybych si každou chvíli nasazoval jinou jako tenhle dacan co tu všechny likviduje. Ok dle všeho je to mladší brácha Leatherface a má asi nějakej ten problém se zvládáním vzteku ale no a že není óžiginální když to funguje? Jak tam kráčel s obličejem tý holky a v ruce sekeru sakra to byl hnus. Celej film má dobrou hutnou atmosféru scény jsou krvavé až až a pár postav sympatických takže se dá komu fandit. Prostě Griff má na tohle dle všeho grif a já mu to žral od začátku do konce. Parádní horor nenechte se odradit nízkým hodnocením a mrkněte na to pěkně o půlnoci od tohodle filmu jsem nečekal nic a už po prvním shlédnutím patří mezi mé nej oblíbence. PONAUČENÍ : Starejte se pečlivě o svůj obličej nikdy nevíte komu se nakonec může hodit :)

Superžralok (2011)

Já tyhle žetka žeru...No kde jinde si to dá na férovku chodící tank s chodícím žralokem? Žralok je vůbec boreček chodí po pláži lítá vzduchem nemá rád rádio a potápí ropné věže...k tomu se snaží dbát na svůj jídelníček a šikanuje ponorky no prostě frajer ale na frajera co k tomuhle psal scénář nemá. Ten chlap co to stvořil musí na něčem frčet jinak to prostě není možný každopádně těch 80 minut uteče pohodově rychle a na odreagování je to bomba protože tohle lidi nemůžete brát vážně a pokud to někdo hodnotí jako normální film tak před ním smekám že to svede. Jinak zde na čsfd nacházím jeden klenot vedle druhého v černém rámečku. No tááák...lidi...berte tyhle filmy s humorem no ne? :)