• Krátkometrážní

Červený drak (2002)

Rodiče pozor !!! Takhle to může dopadnout když nebudete rozštěp svého synka řešit včas. To se mu pak párkrát řekne že je zaječí pysk a co se stane??? Inu milej chlapec začne masakrovat nic netušící šťastné rodinky s tím že je proměňuje na záda si nechá vytetovat červenýho dráčka šikuláčka a bude randit se slepou holkou která ráda šahá tygrům na pytlíky. Takže ano pochopili jste že nic dobrého z toho nevzejde. Za to jako film to dobré je a to dost. Agent FBI Will kerej všude byl a všechno ví a zná se nechá ukecat bejvalym kolegou ať helfne s nalezením našeho masáka a i když je mu slíbeno že bude mimo nebezpečí tak samosebou opak je pravdou zvláště když se radí s doktůrkem Hannibalem kterej se mu chce tak trošku pomstít za to že hnije ve vězení. Takže na Willíka mají nakonec spadeno masáci hned dva a ne jen tak ledajací (no uznejte Hannibal a Voldemort to už je na jednoho moc) . Film má své silné scény mně se líbila scéna v domě zmasakrované rodinky kdy Willík nastiňuje co se zde dělo a musím uznat že jeho pohled do duše vraha jest kvalitní. Stejně tak jako celej film.

REC 3: Počátek (2012)

Tak tady bylo špatně skoro všechno a všem je už asi jasné kterej rejža tuhle sérii táhne (pro ty méně chápavé : Paco to není) . Ve filmu je dost krvavých scén ale bez špetky napětí a když v celém filmu nejvíc fandíte chlapíkovi v kostýmu Sponge Johna jelikož na Sponge Boba nemá licenci tak je něco v nepořádku. Každopádně ženich v brnění (kterej mi silně připomínal španělskou verzi Jana Šťastného) a nevěsta s motorovkou to už byla fakt komedie ale bohužel se film snaží brát sám sebe vážně takže se tomu nezasmějete jako například u Smrtelného Zla 2 . Celé dílo jsem tudíž okázale ignoroval a marně hledal atmosféru která se dle všeho zduněla na oslavě během první minuty filmu a nebyla tedy schopná přiložit ruku k dílu. Jediné co se rejžovi dle mého povedlo natočit je finální scéna která člověka trošku chytla u srdce jenže já nekoukal na romantickej film ale na horor. Být to obyčejnej horor a ne pokračování série REC tak bych byl tolerantnější ale po dvou super dílech přijít s tímto to se fakt nepovedlo. PS : Nevěřili by jste kolik trablů zmůže jedno rozbité naslouchátko hluchého dědy.

REC (2007)

Absolutní pecka. Tenhle film má vše co má správný horor mít a jediná věc které lituji je ta že v tom baráku nebyla zavřená naše vláda. Jak každej ví Rec tu byl první a tak položil pevné základy pro americkou verzi a komu se kterej film líbí víc to záleží na tom kterej si dřív pustí. Mně osobně se v obou filmech líbí jak kameraman miluje svou práci. Já na jeho místě bych se s tou těžkou krávou na rameni fakt netahal celou dobu mít za zadkem to co on ale to bychom pak kulové viděli takže palec hore pro hrdinné kameramany kteří u točení dodržují zákon tří Véček...to znamená točit Vždy Všechno Všude. Barák je děsivej ven naši bandu "kámoši" se samopalama nepustí a tak naši hrdinové vlastně můžou jen sedět na zadku a koukat koho z party nakazí běsnící šílenství jako dalšího a onen nebožák pak následně udělá vše pro to aby zbývající členy vášnivě vykousnul a upozorňuji že štípaná je proti tomu čajíček. Takže zbejvá políbit si zadek na rozloučenou a naposledy zamávat do kamery. PS : Co máte všichni se zombíkama? Tohle zombíci nejsou tohle jsou obyčejní lidé..a pro mě osobně je to o to děsivější.

Karanténa (2008)

Tak nebudeme si nic nakecávat dostat se do toho baráku to byl opravdu pešek a přitom večer začínal tak zábavně. Chvilku se naše reportérka projížděla na hasičské tyči pak hasičům vlezla do sprch a mrkla na hadice a pak s nima tradá do akce autíčko houká a naše hrdinka je absolutně spokojená navíc má v kapse 10 babek za vyhrání sázky. No a tím končí to milé pak už se večer tak trošku pokazí zjištěním že barák do kterého se vlezlo je zamořenej od sklepa až po půdu a navíc se z něj nejde dostat jinou cestou než v pytli. Z lidí se díky nové formě vztekliny stávají pěkní vzteklouni a všemožně se reportérku a společenství nevzteklých snaží kousnout aby se přidali do jejich klubíku. A co naše parta? No hasič je pěknej bouchač kameraman vše točí a reportérka pomalu ale jistě začíná histerčit jak se víc a víc lidí vzteká. Barák je krásně ponurej po celej film jste pěkně napnutí herci jsou fakt bezva prostě takhle má vypadat dobrej horor. Pro mě stejná pecka jako REC a i když filmy jsou vlastně stejné žeru je oba.

C.H.U.D. (1984)

Pro hodně lidí mladší generace (tím nechci říct že já jsem starej) neznámej film a to je veliká škoda protože tento horor není vůbec špatný. Skupinka zmutovaných bezdomovců vesele papká každého kdo se jim dostane do drápů a film je každou minutou lepší. Marv tentokrát nechal Harryho doma a místo do baráku leze do stok kde se to milejma kanibálkama jen hemží. I když zde nehraje tu úplně nejhlavnější roli tak sázím boty že právě jemu budete držet pěsti nejvíc. Atmosféra je více než slušná a masky na tu dobu dost zdařilé. Kanibezďáci se k vaší radosti postupně čím dál tím více osmělují a zatímco zezačátku max nadzvedli poklop kanálu tak ke konci vám vlezou rovnou do bytu navíc bez zaklepání a tak trošku vám překazí plány na večer. Takže pokud nejste potkan kanálům se vyhněte jelikož tam na vás nic extra pozitivního nečeká a radši si pusťte tento film.

Van Helsing (2004)

Pro mě film kterej můžu vidět 50x a stále mě bude bavit. Váňa Helsingů po maléru s panem Hydem odjíždí s kámošem mnichem co není mnich ale jen bratr takže může klejt a souložit do Transylvánie zmařit život jednoho upíra co čirou náhodou Váňu už celkem dlouho zná. Milej upír křestním jménem Drácula ale kromě nesmrtelnosti má každou noc v posteli tři sexbomby a vytrvale se snaží zplodit už nějakej ten pátek potomstvo které mu vždy bohužel do dne pochcípá. Každopádně se nevzdává a tudíž se všemožně brání tomu aby skončil ještě studenější než je s jablkem..teda česnekem v tlamě a propíchlej kůlem. K tomu má kámoše Igora a kolem se motaj vlkodlak s Frankensteinem. Jo a Váňa potkává sexbombu číslo 4 kterou chce i Drácula jenže ten jí vymlátil famílii takže na jejím seznamu možných ženichů figuruje docela nízko. Tak se to tam vše tak krásně rube a celej film je na co koukat já se bavil od začátku do konce masky jsou super hudba parádní a vše okolo jakbysmet...PS : Hrobník zde potvrdí pravidlo kdo jinému jámu kopá...

Exterminátor 2 (1994)

Ještě že jsem byl ve škole hodný a pilný chlapec protože naštvat Sashu bych teda nechtěl. On takovej přátelsky vhozenej odjištěnej granát do auta ve kterém sedí vaše maličkost asi nepotěší. Každopádně Sasha dle mého prokazoval službu veřejnosti protože verbež kterou tam tak úspěšně likvidoval nemohla chybět nikomu. Akorát nakonec to krapet přepískl ale tak znáte to člověk se občas nechá strhnout když už je v plném nasazení. Konec byl jakej byl na 100% díky rozpočtu ale mně to bylo tak nějak šumák protože tenhle filmek je pohodová odreagovačka a pokud máte děcka co ve škole nedávaj pozor tak jim pusťte úvodních cca 15 minut třeba to zabere.

Maso pro zámeckou paní (1996) odpad!

Tak tohle byl masakr :D Já se musím fakt jen smát protože takhle naletět to snad můžu fakt jen já a pár vyvolených co mělo také smůlu a a tenhle horůrek se jim dostal do rukou. Jenže mé ruce místo aby ho zahodily do koše tak film vsunuly do DVD a ještě navíc zmáčkly na ovladači tlačítko play. Takže za hrůzy které se mi staly si mohu sám každopádně větší blbost jsem snad neviděl (i když Smrt přichází v bílém tomu těžce konkuruje) . Rád bych vám k tomu "filmu" něco napsal ale to fakt nejde. Pokud se vám tento film dostane do rukou tak se rozpřáhněte a v zájmu osobní ochrany hoďte co možná nejdál od sebe.

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

No nebudu kecat ta čtvrtá hvězda je díky tomu že jsem fanda Koženáče. Ale upřímně čekal jsem podstatně větší malér takže jsem s filmem celkem i spokojenej. Máme tu skupinku ze které smrt nepřejete jen hlavní hrdince ale zbytek to byl děs. Zajímalo by mě jestli rejža schválně vybral postavy jako totální malamuty kterým přejete plastickou operaci motorovkou. Pokud ano tak se mu to povedlo na jedničku. Příběh je naprosto běžnej ale koho u tohodle nějak zvlášť zajímá příběh to netuším takže to hlavní u tohodle díla jsou mordy a ty se celkem povedly. Koženáč nám opět dokáže že je zručná švadlena a když jsem ho viděl jak umí masky napadlo mě jestli by mi neupletl třeba nějakej fajn svetr. Jinak u něj nic nového není stále toho moc nenakecá a pořád má problémy se zvládáním hněvu (asi je na čase zkusit jiné prášky) plus účet za benzín do motorovky byl tentokrát snad mastnější než kdy jindy. A ty jeho morální hodnoty? ...Ehm :D

Kvílení vlkodlaků V (1989)

Asi jsem vlkodlak protože u tohodle jsem kvílel taky a to dost žalostně a nahlas. Film o tom jak jsou lidi nebojácní..no scéna kde frajer prohodí..jééé hele...mrtvola...hmmm...asi všichni umřeme...ach jo...konec scény. To je prostě moc i na mě já mám rád když jsou postavy prima a cool k tomu ale jako když budu na zámku plným mrtvol s vlkodláčkem v zádech tak mi kapka potu steče z čela. Tady ale ne všichni cajk jak když jdou na procházku. A pak když jsem viděl pořádně vlkodlaka jsem pochopil...té plyšové krysy se fakt nedalo bát. Jedna hvězdička za první horor s plyšovou krysou v historii kinematografie.