• Thriller

Kluk spolkne vesmír (2024) (seriál)

Vyprávění očima dítěte,které to nemá opravdu jednoduché. Přesto je to milé a chvílemi něžné. Pochopíme,že je to velmi silná osobnost,kterou krušné chvíle nezlomily.

Alexandr Veliký: Zrození boha (2024) (seriál)

Náhled do počátku slávy velkého vojevůdce. Mám tyto hrané dokumenty ráda,protože jak je známo díky Komenskému,který věděl,že každý člověk si do paměti uloží fakta lépe má -li je s emočním zážitkem.

Zlý americký sen (2024) (seriál)

Chvílemi trochu zdlouhavé a to se pak stává,že mě to přestane dojímat a postavy kterých mi bylo upřímně líto jsou najednou nesympatické. Asi se nic nemá přehánět. Popravdě je těžké být v roli oběti,které nikdo nevěří a je vláčena bulvárním tiskem. Navíc si myslím,že amíkům hodně záleží na veřejném mínění,ale s tím asi oběť nic nenadělá.

Griselda (2024) (seriál)

Film o nelehkém postavení ženy ve světě drogového byznysu. Obdivuhodná vytrvalost v odhodlání se prosadit za každou cenu a to doslova. Seriál má velmi svižné tempo a napětí,které vás nenechá v klidu.

Králové Jo’burgu (2020) (seriál)

Pro mě nahlédnutí do jiné země a její kinematografie s trochou tajemna. První série je dějově čitelnější,druhá více nejasná a chvílemi chaotická. Ale překvapení v podobě zajímavých hereckých výkonů.

Sněžné bratrstvo (2023)

Silné téma o přežití v krajních podmínkách. Máte pocit,že tam jste a máte hlad a je vám zima. Bojím se,že dnešní stejně staří jedinci by už nepřežili. Když by nešly mobily a nebyl by návod tak spánembohem. Ale třeba by nás překvapili.

White Lines (2020) (seriál)

Hodnotím hlavně nádhernou přírodu,pláže,teplo no mňam. Když venku neustále fičí studený vítr je to moc a moc příjemné. k tomu trochu sexu a hezký vyhazovač. Ale ten zbytek no nevím. Jednání některých postav, jejich reakce a postoje jsou velmi podivné a tak bych někdy nebyla daleko jim ublížit.

Francouzská revoluce (2020) (seriál)

Líbilo se mi spojení historického prostředí s hororem. Myslím,si,že lidstvo je skutečně nakaženo nějakou chorobou,protože se často chová jako bez rozumu a racionálního uvažování. Jen jestli je aspoň jeden lékař,který má zájem hledat lék.

Triptych (2023) (seriál)

Napínavé i zábavné,ale trochu překombinované a přesto aspoň pro mě předvídatelné. No ale ta zima je letos tak odporná,že asi podvědomě vyhledávám teploučké Španělsko.

Jako hrob (2023) (seriál)

Krásně vášnivé,žádná z postav není ani vyloženě nesympatická,ale ani sympatická. I když farář mi byl nesympatický a dokonce chvílemi odporný. Nemám v lásce podivné sekty, které se ohánějí vírou v boha za každou cenu. To vždycky smrdí.

Časové pásmo bylo změněno