Vice (2018)

Skvěle natočený a zahraný politický film. Jediná  vada na kráse je, že je nasvícena politická psychopatická hyena od republikánů. Ty demokratické hyeny nejsou o nic lepší. Jsou stejně prohnilé. USA ovládá plutokracie. Politici jsou jen loutky. Skvělý popis jak funguje washingtonská bažina. Administrativa USA je ovládaná lobbisty. Christian Bale je herecký genius.

Takoví normální Američané (2013) (seriál)

Parádní retro s 6 metrovými plavně se houpajícími amerikami. Hravé momenty kdy rodiče u snídaně oznámí dětem, že auto nestartuje (mají v kufru uloveného přeběhlíka) a musí jet do školy metrem.

Diplomatické vztahy (2023) (seriál)

Obraz západního světa. My jsme ti dobří. Musí to být hrůza pracovat ve státním aparátu. Těch intrik. To že seriál psala scénáristka je patrné. Důraz na jiné věci než by řešil muž. To není misogynie, ale fakt. Neříkám, že je seriál špatný. Jen jiný.

Zocelovací kúra (2015)

Hlavní hrdina vypadá jako degenerát a podobně je i vtipný. Ale v Americe se to líbí.

Všechno, všude, najednou (2022)

Neuvěřitelná slátanina. Nejhloupější multikulturní woke sci-fi hra na paralelní vesmíry. A tohle dostalo Oskara? Další film, který předstírá hloubku, kterou ani náhodou nemá. Barevná iluze pro životem ubité starší ženy (i muže), že silou vůle a odvahou mohou svůj život změnit. Kdyby tomu tak bylo, nebyli by životem ubití. Musím dát za pravdu Verbalově recenzi i když na hodnocení odpad! odvahu nemám.

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Veselý segeďín. Přidáme mleté maso, pórek, ajdam a v zapíkací misce zapíkáme s bramborem. Rád bych znal myšlenkové pochody dramaturga který tento mediální formát uvedl v život.

Menu (2022)

Další ze serie komedií parodující bohaté snoby. Skoro bych řekl, že to zapadá do doby chiliastického třeštění zeleného údělu a návratu do ne/dobrovolné chudoby oslavované politiky a miliardáři létajícími soukromými tryskáči na zasedání do Davosu.

Na nože: Glass Onion (2022)

Je to takové bezpohlavní. Naleštěná banalita. Stokrát ohrané motivy známé z desítek detektivek. A jako třešnička na dortu geniální afroamerický vamp obklopený bílými nemorálními blbci.