My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Joklovi, Hrdinovi, Povejšovi a Olivovi aneb život rodin v 80. letech, ve kterých se nacházejí studenti jedné základní školy. Nikdy bych si nepomyslel dokud jsem neviděl tento seriál že to s námi v éře komunismu bylo až takhle špatné. Spousta problémů, spousta hnusáren a podrazů a hlavně ta dramatická depresivní hudba alá Star Wars mě bude děsit ještě dlouho. Nepředpokládám že si tohle pustím někdy znovu, protože té radosti zde mnoho není a člověk si nechce nutně kazit náladu když nemusí. Překvapilo mě že ve školních lavicích toho času zase tolik nestrávíme. Herecky zde dominuje moudrý Bartoška a samozřejmě Milan Šimáček v roli Jirky Olivy. 50%

MovieZone Live Speciál (2018) (pořad)

Kluci jsou dobří, sleduju docela poctivě a ani mě už nevadí že občas se věnují filmu, o kterém mě teda ty zajímavosti zase až tolik nezajímají. Když vezmu že si pod drobnohled už stihli vzít: Policejní akademii, Sám doma, Predátora, Smrtonosnou past, Robocopa, Tango a Cash, Cliffhanger, Pravdivé lži, Halloween, Návrat do budoucnosti a mnoho dalších, prostě mě nezbývá než se těšit na další díly a jsem zvědavej čím mě příště překvapí. 100%

Modrý blesk (1999)

Udělal jsem chybu, že jsem na film nekoukal v originále. Lawrence disponuje solidní vyřídílkou a tedy jsem byl jistě ochuzen o pár vtipnějších momentů. Modrý blesk je jinak nenáročná pohodovka na víkend, kterou si může pustit prakticky kdokoliv. Konec dobrý, všechno dobré. Peter Greene ve své době záporáky uměl jedničku. 60%

Vdovy (2018)

Chápu že nároky na Steve McQueena jsou obrovské, ale minimálně u mě opět dokázal zabodovat. Vdovy si můžou podat ruku s filmy, u kterých nedokážete přesně odhadnout co v příštích minutách bude na plátně odehrávat. Dialogy jsou často přímo luxusní a navíc herecká sestava obdivuhodně zajímavá. Divím se zdejšímu nízkému hodnocení, protože já se bavil více než slušně. 75%

Obecná škola (1991)

Vzpomínám si když v roce 1994 poprvé vysílala TV Nova, tak její první film byl zrovna Obecná škola. Nemůžu tomu dnes přiznat stejné kvality jako v 90. letech. Svěrákova režie není vskutku nic vyjímečného. Na druhou stranu je Obecná škola natřískaná podařenýma scénkama a skvělými herci. Aniž bych si to kdy uvědomil, tak spousta dnes populárních hlášek pochází právě z tohohle filmu. Jan Tříska jako učitel Igor Hnízdo se navěky zapsal do historie českého filmu. 90%

Critters 4 (1992)

Série měla skončit 2. dílem a nemuseli bychom dostat tenhle blivajs. Nápady došly, přesun do vesmíru nějaký potenciál skrýval, ale tvůrci byli buď děsně nešikovní nebo líní vymyslet lepší příběh. 20% PS: Bylo by zajímavé, kdysi se někdo pokusil sérii oživit. Minimálně jednička a dvojka nabízí slušnou zábavu i po více než 30 letech.

Critters 3 (1991)

Critters terorizují obyvatele jednoho činžáku a jaksi postrádají nějaké větší ambice škodit a žrát. Opět se setkávají se svým králičím nemesis. Třetí díl se mě kdysi líbil mnohem více. Hlavně tedy jejich řádění v kuchyni. Musím ovšem uznat, že se jedná i přes účast DiCapria o díl bez kterého bychom se vklidu obešli. Obětmi jsou jen 2 zloduši. 40%

Critters 2 (1988)

Druhý díl přináší více komediálních prvků a taky více Critters. Obyvatelé městečka Grover Bend si s nimi užijí nejen zábavu. Navíc se to odehrává o Velikonocích. Takže vlastně velikonoční filmová klasika. 70%

Critters (1986)

V mém dětství hrály jeden čas Krytrsky hodně důležitou roli. Všichni jsme to viděli, všichni jsme se smáli. -"Mají zbraně." -"No a co." -"Do prdele." Nostalgie funguje, trošku to zestárlo a samozřejmě se nejedná o zase až tak dobrý film. Kdysi nám to stačilo a když jsem to viděl poprvé tak jsem se i trošku bál. 80%

Ten nejlepší (2000)

Je to opravdu tak, během sledování jsem si to myslel a teď se mé podezření potvrdilo, režisér JE černoch. Nedokázal bych si jinak vysvětlit tu ukrutnou sílu protlačit jistě hrdinský příběh Carla Brasheara. Ta účelovost byla neskutečně patraná. Naštěstí zde ovšem vedle hereckého dřeva Cuby hraje i jistý Bobby De Niro. A to je panečku zase nádhera. Ten člověk si svou postavu dává naprosto s přehledem. Nebýt něj tak bych Men of Honor viděl jako černošskou odpověď na Pýchu národa. 70%