Blázni ve vězení (1980)

I když jsem se u mnoha Wilderových filmů (Mladý Frankenstein, Sherlolck Holmes či Žhavá sedla) zasmál mnohem víc, tento snímek mě nezklamal. Vtipný je dost, a k tomu je v něm krásně humanistický, smířlivý pohled na svět..

Toni Erdmann (2016)

Smutná komedie - a na rozdíl od trapných českých "tragikomedií" je výborná.

Benga v záloze (2010)

Několik scén bylo vtipných, ale více spíše trapných. A hlavně mnoho vulgárních a nechutných, což výrazně snižuje moje hodnocení.

Hitlerovy poslední hodiny (2016) (TV film)

Ve filmu se objevuje rozhovor s panem Lorenzem - na rozdíl od snímku Na samotě u lesa je zde ale neobyčejně stručný. I přesto to byla nejzajímavější pasáž celkově velmi nudného dokumentu.

Belle epoque (1992)

Španělské filmy mám rád, ale tenhle mě nezaujal. Značná nuda, některé postavy (otec hlavních hrdinek) doslova iritují tím, jak jsou pitomé a celkový dojem byl tak špatný, že jsem vydržel jen do půlky.

Sbohem, baby (2007)

Dobrý příběh s velmi sympatickou (partnerskou) dvojicí detektivů.

Millerovi na tripu (2013)

Skvělá komedie. Velmi mile mě překvapil výkon Jennifer Anistonové (v poměrně nudných Přátelích patrně nedostala tu správnou možnost předvést svůj komediální talent - zde naštěstí ano). A český dabing tradičně výborný.

Romeo a Julie (1996)

Výborné. Silná stylizace mi sedla. A skvělá hudba. Vůbec jakoby v tomhle filmu bylo to lepší z devadesátých let...

Na scestí (1998)

Zvláštní (v tom dobrém slova smyslu) film, ze kterého jsem cítil atmosféru sklonku devadesátých let. Jediné, co mi trochu nesedlo, bylo obsazení jedné z hlavních rolí Madsem Mikkelsenem, na kterého jsem silně alergický po té hrůze Po svatbě, ale zas objektivně musím uznat - tady hrál dobře, Po svatbě asi nebyla jeho chyba..

Síla umění (2006) (seriál)

Vynikající! Výborná hudba, výborná práce kamery při snímání detailů jednotlivých obrazů, ale především komentář Simona Schamy je to, co dělá tuto sérii dokumentů mimořádně silnou.