Happy (2008)

Film, který osloví možná spíše ženské publikum.., možná..

8 miliónů způsobů jak zemřít (1986)

Pro mě nadprůměrná akční detektivka se sympatickými postavami a atmosférou osmdesátých let (už úvodní přelet nad L.A. s továrními komplexy byl nádherný).

Všichni říkají: Miluji tě (1996)

Spíše zklamání - nejsem z těch, kdo ocení muzikál (či jakýkoli jeho náznak), ale hlavní problém byl v tom, že velká část vtipů zde byla dost jalových, hluboko pod obvyklou úrovní Allenových filmů a zachraňovaly to jen scény se samotným Woodym..

Café society (2016)

Ačkoli jsem od Allena shlédl mnoho filmů, nevzpomínám si, že bych na některém byl v kině, takže o šanci vidět takto Café Society jsem nechtěl přijít. Chvíli jsem měl pocit, že to bude jen banální příběh, který Woody natočil, aby mohl opět vzdát poctu svému New Yorku (záběry jsou opravdu nádherné), ale postupně jsem začal cítit, že je to velmi křehký film. A velmi smutný, asi nejsmutnější, jaký jsem od Allena viděl..

Bedekr (2014) (seriál)

Dojem ze zajímavých a hezkých míst je bohužel značně ztrháván pražsky buranským přístupem moderátorů, kteří se pokouší být vtipní stylem (méně inteligentních) žáků ZŠ, a okázale nespisovná čeština Petra Rajcherta vyloženě tahá uši..

Bílé dlaně (2006)

Velmi silné byly scény z tréningů, trochu mi nesedly ty cirkusové..

Černé duše (2014)

Vynikající! Cítil jsem mrazivě stísněnou atmosféru už od úvodních záběrů, přestože snad celou první polovinu filmu "k ničemu nedojde". I později se otevřené násilí téměř nevyskytuje. A závěrečná scéna byla (aspoň pro mě) naprosto nečekaná a osvobozující zároveň - takovou katarzi jsem v kině dlouho nezažil..

Hra (2014) (seriál)

Celé je to velmi stylizované - gesta, kulisy, architektura.. A především je to "kůl retro". Já jsem to moc neocenil, ale hipsteři si jistě přijdou na své..

Automata (2014)

Další případ filmu, který atraktivní téma zpracovává naprosto neatraktivně - klíčová slova jsou zde "nuda" a "zdlouhavost".