Patrola (2012) odpad!

Jestli to mělo fungovat jako náborový film, tak nevím - podle mě mohl zapůsobit tak na dvanáctileté děti nebo osoby značně retardované. O takové policie L.A. stojí? A pokud i ano, projdou psychotesty? Jestli to mělo příběh (myslím složitější než počítačová střílečka) nezachytil jsem ho. A jestli to měla být komedie, nepochopil jsem ji..

Hrdost a sláva (2008)

Poměrně dobrý příběh, který trochu shazují stereotypy, sentimentálnost a také značné přehrávání hlavních představitelů v "emočně vypjatých scénách" (patrně chyba režisérova vedení - tito herci hrají ve zbytku filmu i ve svých dalších rolích dobře). Zajímavé je také hudební podbarvení některých lokací a celkově dobře zpracovaná atmosféra zimního New Yorku.

Dům dlouhých stínů (1983)

Proč je jako žánr uvedeno komedie, když tam není jediný vtip? Je to jen neskutečná nuda, která se možná pokoušela vzdát hold několika slavným hercům, což ale rozhodně nevyšlo, protože vzhledem ke svému věku zde nebyli herecky příliš oslniví.

Symfonie strachu (2013)

Tak nevím - je to komedie? Parodie? Scénář a herecký výkon Elijaha Wooda by tomu odpovídal (většinu času se tváří, jakoby pořád ještě váhal, jestli tam má ten prsten hodit nebo ne). Představy tvůrců o "světě vážné hudby" jsou dost ujeté. Hrané skladby jsou děsné s*ačky - respektive přeslazené aranžmá klasické hudby: důraz je kladený na harfu a rumba koule a celkově to zní jak z benefičního koncertu Báry Bazikové (takhle nějak si asi umění představuje bílý Američan, žijící na předměstí v karavanu). Tak nevím - byla to komedie? Parodie?

Konfident (2011) odpad!

Přesně tohle naše společnost potřebuje: další film, který se "vyrovnává s totalitní minulostí". V klidu se usadit do křesla, zaujmout jednoznačný morální postoj (v tom křesle raději posez) a opakovat si mantru pražských filmových tvůrců: "Hlavně neřešit současné problémy! Hlavně neřešit současné problémy!"

Mise (1986)

Vydržel jsem to 40 minut. Pokud se silných témat (příběh vychází ze skutečné historické události) chopí Hollywood, výsledek je slabý, povrchní, nepřesvědčivý. Všechny ty emoce jsou tady tak nějak uhlazeně líbivé - moc hezké na podívání, ale nic pořádného to ve vás nevyvolá.. Pokud chcete vidět, jak se lze s podobným motivem vypořádat opravdověji, určitě doporučuju Herzogův Aguirre, hněv Boží. Ostatně, zde tolika uživateli obdivovaná scéna De Nira táhnoucího zbroj pralesem, je v Herzogově podání mnohem silnější. A právě tak herecké výkony v Misi jsou pouhým stínem ve srovnání s Klausem Kinským..

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Ve srovnání s německými romantickými komediemi dobré. Ve srovnání s ostatními Allenovými filmy slabé, velmi slabé..

Predátor (1987)

No, v dětství se na to dívat dalo, ale jinak souhlasím s tehdejším názorem mého kamaráda: "Ale stejně by Termoš toho Predoša přepral!"

Darebáčci (2000)

Hodně komentářů zde vyjadřuje lehké zklamání. Ale já se u tohoto filmu pořádně nasměju pokaždé, když si ho pustím. A to je přece u komedie to důležité: "Vítejte v mém skromném příbytku.."