Na pokraji smrti (2002)

Cool rezie, cool kamera, cool strih, cool scenar, cool herci, cool hudba. Proste cool film. ... A ted vazne: parta cernych raperu spolu s belosskym tloustikem se mlati ve zbesile sestrihanych a nesmyslnych scenach a keca nesmysly. K tomu navic otravna hudba a obcasne zpomalene zabery. Boze...

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Terminator 3 je dle meho nazoru film ciste pro znalce predchozich dvou dilu. Nevim, co si z nej odnesou divaci jineho razeni, mozna mirne nadprumerny akcni spektakl. Film ma ze zacatku velmi dobrou atmosferu, ke konci mu trochu dochazi dech, ale zaver je opet dobry. Vybuchy jsou efektni, zvukove efekty jsou hlasite, pouze nektere vycpavkove vysvetlovaci pasaze jsou prilis dlouhe, ale alespon ve vetsine pripadu vylepsene humorem. Temer kazda scena v T3 ma svuj predobraz v predchozich dilech, pouze v obracenem gardu ci je nejak parafrazovana (za zminku stoji napr. bitka na zachodcich, ktera cituje bitku v tovarne z T2, nebo uprk pred jerabem, coz je zase jakasi vylepsena verze uniku pred nakladakem z T2, a tak by se dalo pokracovat do nekonecna). Arnold se predvadi v nejlepsi forme a (skoro) neni poznat, ze je o nejake ty roky starsi. Pouze scena vnitrniho souboje ke konci filmu je znacne usmevna a troufam si rici, ze to tak tvurci nezamysleli. Kristanna Loken ma ten spravny terminatorsky kukuc, takovy jaky zname z T2. A navic je desne sexy. Jediny, kdo zklamal je Nick Stahl, ktery je sice vyborny herec, nicmene se pro roli Johna Connora nehodi. Pusobi prilis uslapnute a neverohodne. Skoda Furlonga, skoda. Hlavni herecke predstavitele uzavira Claire Danes, ktera ma nejmene prostoru a jejiz postava je nejhure napsana. Taky ji to neslusi tak jako treba v Hodinach, ale to uz je jenom moje osobni uchylka :-) Suma sumarum 4 hvezdicky pro znalce a 3 pro akcni fanousky.

Mystic Pizza (1988)

"Holky z pizzerie" - sablonovity pribeh o trech mladych servirkach z pizzerie se zacinajici Julii Roberts a spoustou znamych, lec obtizne zaraditelnych, tvari. Solidni zabava se znacnou davkou romance. Pouze pro sentimentalni jedince.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Becko (mozna cecko) jako vysity: stupidni dej (jezismarja, to byla slatanina), mizerne herecke vykony, nekvalitni triky. Obcas jsem se i zasmal, ale obavam se, ze komedie to podle tvurcu byt nemela.

Proč to všechno (1994)

Patnact povidek, nektere kratke, nektere dlouhe, nektere jsou pouze hricky, nektere jsou velmi propracovane. Dost casto stavi na dialozich (ci vnitrnim monologu). Vsechny humorne a dost casto o sexu (podane s vytribenym vkusem). Castecne spanelsky, castecne katalansky. Jinde neuvidite :-)

Lovec démonů (2001)

Ze zacatku pomerne zajimava, ale ke konci znacne prekombinovana hororova hricka, ktera jako by z oka vypadla nejakemu dilu Akt X.

Taková normální holka (1999)

U filmu jako je tento neni dulezity cil, ale cesta ktera k nemu vede. Tato cesta je sice velmi prima a proslapana desitkami starsich titulu, ale hlavni hrdinka nastesti neni zadna Popelka. V souladu s modernim trendem jde o nezavislou a emancipovanou divku, o ktere si nastesti nikdo nemysli, ze je oskliva (pouze divna) a tudiz neprojde promenou z ropuchy v princeznu pouhym sundanim bryli. Jak by taky mohla, kdyz ma telo i tvar Rachael Leigh Cook. Cele podbarveno neutralnim popikem. Takze podtrzeno, secteno prijemna oddychova komedie.

Bláznivá mise (1982)

Blaznivy film, ktery kombinuje kde co, od Kojaka po roboty a koreni to bojovym umenim. Nostalgicke ctyri hvezdicky.

Chicago (2002)

Neni to Moulin Rouge, nejsou to Vlasy, je to stary dobry poctivy muzikal. Pribeh o korupci a manipulovatelnosti spravedlnosti je sice trochu upozaden, nicmene i tak je dle meho nazoru zajimavy, i kdyz do naseho pravniho prostredi z casti neprenosny (O.J. Simpsona jsme u nas jeste nemeli). Avsak to co u muzikalu rozhoduje jsou muzikalova cisla, kterych se nam dostane mnozstvi vetsi nez male, z nichz nektera jsou vylozene vyborna (napr. Cell Block Tango ci brichomluvecka loutka). Nasi postmoderni mladez z toho asi nadsena nebude, ale milovnici starych klasik by mohli byt prijemne prekvapeni.

Frida (2002)

Vizualne velice pusobivy film, ve kterem se obrazy Fridy Kahlo prolinaji se skutecnym zivotem, ktery, ac misty velmi drsny, je zobrazen s jemnym humorem. Hereckemu obsazeni vevodi Salma Hayek a Alfred Molina, pricemz nelze opomenout ani prijemna camea Antonia Banderase a Edwarda Nortona. Jednoznacne stoji za videni.