Shortbus (2006)

Ani sa necudujem, ze tento film vzbudil na filmovom festivale v Cannes najväcsie diskusie, pretoze tu si reziser John Cameron Mitchell podobne ako Larry Clark pri filme KEN PARK nedal ziadne servitky pred usta. Vlastne sa cudujem, ze sa vobec takyto film na festival dostal, pretoze toto naozaj nie je film pre kazdeho. Mozno asi tak na 60% pre gayov kvoli hlavnym hrdinom a ich problemami a tych zvysnych 40% nechcem radsej zaradit. Jasne, ze okrem soft pecka tu ide aj o psychologiu postav, ale aj o cinskej sexualnej terapeuticke Sophii, ktora nikdy nemala orgazmus a pocas celeho filmu sa snazila prist na to, ako ten orgazmus dostat :-) Pre mna to bolo dost nudne, ale mozno pre mnohych to bude aj zaujimave alebo skor nechutne kvoli odvaznym scenam, pre ktore maju reziser a herci moj obdiv............ 14.08.2008 ______ Sook-Yin Lee - (Sofia) +++ Paul Dawson - (James) +++ PJ DeBoy - (Jamie) +++ Lindsay Beamish - (Severin) +++ Raphael Barker - (Rob) +++ Hudba: Yo La Tengo +++

Život jde dál (2006)

Posledny film, ktory som videl s Jennifer Garner bol JUNO (2007), kde si zahrala zenu tuziacu po dietati a v tejto usmevnej drame si zahrala podobny typ ulohy, smutnu Gray, ktorej zomrel snubenec a odstupom casu po jeho smrti zistila rozne sokujuce informacie. Okrem toho sa pocas filmu zalubila do Fritza v podani Timothyho Olyphanta HITMAN, SMRTONOSNA PASCA 4.0. (obe 2007). Myslim si, ze film je ladeny predovsetkym pre zenske publikum a druha polovica filmu je lahko predvidatelna a zaver rozpravkovo sladky, az nerealny. Chvilkami je film nudny, kde obcas bezia prijemne melodie (nic v zlom, v noci by som asi zaspal :-), inak ukecany Sam v podani Kevina Smitha, ktoreho poznam ako mlcanliveho Boba z filmu DOGMA (19999 mi obcas zlepsil naladu...14.08.2008 ______ Jennifer Garner - (Gray) +++ Timothy Olyphant - (Fritz) +++ Kevin Smith - (Sam) +++ Sam Jaeger - (Dennis) +++ Juliette Lewis - (Maureen) +++ Fiona Shaw - (Paní Douglasová) +++ Joshua Friesen - (Mattie) +++ Hudba: Tommy Stinson, BT +++

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Teraz uz chapem, preco sa to mnohim uzivatelom nepacilo. Sklamany som bol aj ja, ale nie az natolko, aby som dal 2 hviezdicky. Priznam sa, ze sa mi viac pacila prva polovica filmu, ako druha, kde uz len proti sebe bojovala armada digitalnych mumii, ale v porovnani s predchadzajucimi Mumiami to ma naozaj dost daleko. Jednak hned bolo citit, ze ma reziu niekto iny a bolo to vidiet aj na niektorych nepodarenych alebo lacnych trikoch, hlavne ked sa Jet Li premenil na trojhlaveho draka. Taktiez tam chybalo nejake to napätie, ake bolo napriklad v prvej casti. Jeta Liho ako herca mam rad, len skoda ze nema stastie ani na poriadny kvalitny Blockbuster, akym tretia Mumia mohla byt. _____ Brendan Fraser - (Rick O´Connell) +++ Maria Bello - (Evelyn O´Connell) +++ Luke Ford - (Alex O´Connell) +++ Jet Li - (Cisár Han) +++ John Hannah - (Jonathan Carnahan) +++ Michelle Yeoh - (Zi Juan) +++ Isabella Leong - (Lin) +++ Hudba: Randy Edelman +++ Produkcia: Stephen Sommers +++ (Videl v kine 12.08.2008) +++

6. Batalion (2005)

Reziser John Dahl urobil jednu chybu. Mna divaka nudil pripravou zachrany vojakov z japonskeho zajatackeho tabora pocas piatich dni a pritom mohol dej sustredit hlavne na zaverecnu zachranu vojakov, co by bolo pre mna omnoho zaujimavejsie. Na druhej strane nechcem cely film len kritizovat, pretoze zaverecna polhodinka bola slusne natocena a okrem toho pocas filmu boli Japonci dost brutalni k americkym zajatcom. Takze priklanam sa skor k priemeru... 11.08.2008 _____ Benjamin Bratt - (poručík Colonel Mucci) +++ James Franco - (kapitán Prince) +++ Joseph Fiennes - (major Gibson) +++ Connie Nielsen - (Margaret Utinsky) +++ Robert Mammone - (kapitán Fisher) +++ James Carpinello - (Aliteri) +++ Hudba: Trevor Rabin +++ Produkcia: Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++

Rudovous (1965)

Moj prvy film, ktory som od Kurosawu videl a som velmi milo prekvapeny. Ani som necakal, ze ma az tak budu zaujimat osudy roznych ludi, ci uz chudobnych, chorych, alebo aj tych, ktori nemaju len fyzicke bolesti, ale aj dusevne z roznych dovodov. Ani dlzka filmu mi neprekazala a cas mi uletel, ani neviem ako. Najviac sa mi pacila druha polovica filmu s krasnou hudbou, kde do nemocnice zobrali dievca, ktore bolo stale bite a umyvala podlahu alebo chlapec, ktory kradol, pretoze jeho rodina bola chudobna. Ale vlastne ma zaujal kazdy pribeh, kazdeho cloveka, preto 5 hviezdiciek... 31.12.2008 _____ Toshiro Mifune - (Dr. Kyojio Niide, ´Akahige´ Red Beard) +++ Yuzo Kayama - (Dr. Noboru Yasumoto) +++ Tsutomu Yamazaki - (Sahachi) +++ Reiko Dan - (Osugi) +++ Miyuki Kuwano - (Onaka) +++ Terumi Niki - (Otoyo) +++ Hudba: Masaru Sato +++ Produkcia: Akira Kurosawa +++

Nebeští jezdci (1968)

Na tu dobu skutocne skvely film. Dnes som sa pri par scenach trosku nudil, ale nemozem dat menej, ako 4 hviezdicky, pretoze reziser z tohto filmu urobil maly zazrak, ze dokazal natocit film a pritom nemal k dispozicii ani jedno funkcne lietadlo. Herecke vykony tiez perfektne, obrovska skoda, ze takyto film musel byt dlho v trezore... 17.06.2009 ______ Jiří Bednář - (Študent) +++ Jiří Hrzán - (Prcek) +++ Svatopluk Matyáš - (Pavel) +++ Elsie Randolph - (Sestra Hendersonová) +++ Joan Seton - (Paní Watkinsonová) +++ Charles Cameron - (Bradley) +++ Jana Nováková - (Patricia) +++ Winston Chrislock - (Tommy) +++ Vojtěch Holý - (George) +++ Ivan Krajíček - (mechanik) +++ Hudba: Evžen Illín +++

Tvoje, moje a naše (2005)

Rodinna komedia na jedno pozretie, pri ktorej som sa asi tak 2 krat zasmial. Russo a Quaid su sice sympaticki herci, ale ani oni nedokazali zachranit nelogicke situacie v scenari. Napr. katastrofalny chaos v predajni na stavebny material, kde deti nasadli do elektrickeho vozika, cim nabrali otca Quaida, zhodili do nejakej modrej tekutiny a este sa mu na hlavu vysypal piesok. Pri tejto scene som sa nezasmial, mozno sa zasmeju len deti. Strih! Cakal som nejake prisne riesenie doma, ale namiesto toho si Dennis Quaid sedi spokojne s Rene Russo a o niecom sa rozpravaju, akoby sa nic nestalo. Alebo deti poupratuju kompletne cely dom, pride Rene Russo domov a zacne sa rozculovat, ze ako ma teraz v tomto poriadku najst svoje veci atd. Viem, ze tuto komediu netreba brat vazne, ale mozno ako 12 rocny by som sa na nej pobavil omnoho viac, dnes to uz ale nie je ono... 09.08.2008 _____ Dennis Quaid - (Frank Beardsley) +++ Rene Russo - (Helen North) +++ Linda Hunt - (pani Munionová) +++ Jerry O´Connell - (Max) +++ Josh Henderson - (Nick De Pietro) +++ Hudba: Christophe Beck +++

Alibi (2006)

Celkom slusna komedia plna ironickych vtipnych situacii o nechcenej vrazde, ktora sposobi planovane vyvrcholenie vsetkych postav vo filme v jednom hoteli. Rebeca Romijn je pekna zena a konecne som ju mohol vidiet aj inak, ako zamaskovanu Mystique z X-Menov a paradoxne si tu zahral aj Robert Marsden taktiez z X-Menov znamy z ulohy Scotta. Aj napriek chaotickemu koncu, ktory som si pozrel radsej 2 x mi nieco ku styrom hviezdickam chybalo... 08.08.2008 _____ Steve Coogen - (Ray Elliot) +++ Rebecca Romijn - (Lola) +++ Deborah Kara Unger - (Dorothy) +++ Sam Elliott - (Mormon) +++ John Leguizamo - (Hannibal) +++ James Marsden - (Wendell Hatch) +++ Selma Blair - (Adelle) +++ James Brolin - (Robert Hatch) +++ Hudba: Alexandre Desplat +++

The Visitation (2006)

Jeden z dalsich filmov, ktory sice nebol az tak zly, ale mohol byt lepsi. Opät posobil na mna prilis lacno a je skoda, ze Edward Furlong nedokaze dostat lepsiu ulohu v nejakom kinofilme, pretoze na to, ze ho pre ulohu Johna Connora v T2 nasiel reziser James Cameron niekde vonku na ulici, je aj ked nie vyrazny, ale celkom dobry herec. Posledna polhodinka bola celkom napinava, ale nestaci ani na 3 hviezdicky, pretoze na tento film zabudnem dost rychlo. Kelly Lynch som tiez spoznal zaciatkom 90-tych rokoch v rodinnej komedii KUDRNATA HOLKA (1991) alebo v thrilleri po boku Mickeyho Rourka a Anthonyho Hopkinsa HODINY ZUFALSTVI (1990), ale v neskorsich filmoch som si ju nejako nevsimol. Ani reziser Robby Henson nie je znamy a ma za sebou malo filmov. Takze podtrzeno, secteno - slaby thriller... 07.08.2008 ______ Martin Donovan - (Travis Jordan) +++ Edward Furlong - (Brandon Nichols) +++ Kelly Lynch - (Morgan Elliot) +++ Randy Travis - (Kyle Sherman) +++ Richard Tyson - (Šerif Brett Henchle) +++ Don Swayze - (Abe) +++ Priscilla Barnes - (Dee Henchle) +++ Hudba: David Bergeaud +++

S čerty nejsou žerty (1984)

Pekna humorna rozpravka, avsak mne staci na jedno pozretie... 22.01.2009 ______ Vladimír Dlouhý - (Petr) +++ Ondřej Vetchý - (Janek) +++ Jana Dítětová - (Babička) +++ Josef Kemr - (Kníže) +++ Viktor Preiss - (Správce) +++ Jaroslava Kretschmerová - (Dorota) +++ Dana Bartůňková - (Angelina) +++ Monika Pelcová - (Adélka) +++ Karel Heřmánek - (Lucifer) +++ Petr Nárožný - (Kaprál) +++ Vladimír Hrubý - (Čert-písař) +++ Luděk Munzar - (Vypravěč) +++ Jiří Růžička - (Čert) +++ Petr Růžička - (Čert) +++ Hudba: Jaroslav Uhlíř +++