Smrtelný hřích (1945)

Okrem zaujimavemu pribehu ma na tomto starom filme z roku 1945 fascinovala nadherna farebna kamera (zasluzeny Oscar) ako aj takmer rozpravkove prostredie, kde sa film odohraval. Avsak hlavna hrdinka Ellen v podani skvelej Gene Tierney (zasluzena nominacia na Oscara za herecku v hl. ulohe) taktiez bravurne zahrala chorobne ziarlivu manzelku, ktora chcela mat manzela iba pre seba a akakolvek ina bytost je Ellen proti voli, dokonca aj vlastne dieta a preto robi vsetko pre to, aby si manzela nechala len pre seba, co bude mat pre nu a jej okolie neprijemne nasledky... 12.09.2008 ______ Gene Tierney - (Ellen Berent Harland) +++ Cornel Wilde - (Richard Harland) +++ Jeanne Crain - (Ruth Berent) +++ Vincent Price - (Russell Quinton) +++ Mary Philips - (pani Berentová) +++ Hudba: Alfred Newman +++

Durhamští Býci (1988)

Na filme ma viac ako baseball zaujal predovsetkym herecky koncert super trojky Costner, Sarandon a Robbins, pricom bol film casto i humorny, ale chvilkami aj dramaticky. Costnerovi sa vzdy hodili hrat ulohy drsnych chlapikov, ako v tomto filme, napriklad prve stretnutie s blbym Ebbym v podani Tima Robbinsa. Preco s blbym, to uvidite, ked si pozriete film :-) V podstate ma tu baseball ani tak nezaujal, ako skor vztah Annie, ktora bola priserne zalubena do Crasha, ale spavala proti svojej voli s Ebbym. Je to prijemny filmik, ale u mna tak na jedno pozretie :-) Reziser Ron Shelton rad nataca sportove filmy, napr. BILI MUZI NEUMEJI SKAKAT (1992), COBB (1994), ZELENY SVET (1996) opät s Costnerom alebo BOXERI (1999) ale prekvapivo napisal aj scenar k filmu MIZEROVE 2 (2003)...12.09.2008 ______ Kevin Costner - (Crash Davis) +++ Susan Sarandon - (Annie Savoy) +++ Tim Robbins - (Ebby Calvin) +++ Trey Wilson - (Joe Riggins) +++ Robert Wuhl - (Larry Hockett) +++ Hudba: Michael Convertino +++

Wanted (2008)

Ano, film je plny nelogickych, nerealnych strielaciek a autonahanaciek, ale ja som si to vychutnaval tak, ako sa na blockbuster patri. Mozno uz som tychto cool spomalenych zaberov so zrazajucimi alebo lietajucimi gulkami cez tela ludi, pricom strieka krv do vsetkych stran videl od cias MATRIXU (1999) viac nez dost, ale mna to neunavuje a ani nenudi. Spomeniem napriklad gulku, ktora preletela Martinovi Lawrenceovi cez zadok vo filme MIZEROVE 2 (2003). Jeden z uzivatelov napisal v komentari k Bekmambetovemu filmu NOCNA HLIADKA (2004), ze ak takyto film dokaze natocit s tak nizkym rozpoctom, tak potom aky film by natocil v Hollywoode s omnoho vyssim rozpoctom? No a tu je vysledok. ________ James McAvoy - (Wesley Allan Gibson) +++ Angelina Jolie - (Fox) +++ Morgan Freeman - (Sloan) +++ Terence Stamp - (Pekwarsky) +++ Thomas Kretschmann - (Cross) +++ (Videl v kine 09.09.2008) +++

Článek 99 (1992)

Zaujimavy film, ktory ukazuje zrkadlo americkeho zdravotnictva alebo o setreni peniazmi prave tam, kde ich treba najviac. Bol som prekvapeny, ze pri tak vaznej teme sa podarilo reziserovi natocit aj par komedialnych scen. Kiefer Sutherland si tu zahral doktora, ktory prave nastupil ako novy zamestnanec do najväcsieho chaosu a Ray Liotta ako jeden z najlepsich doktorov, ktory bude mat najviac do cinenia s riaditelom nemocnice, ktoreho predpisy su prednejsie, ako zivot chorych ludi. Aj napriek tomu, ze reziser Howard Deutsch najradsej nataca komedie si film udrzal spravnu dramatickost, takze som spokojny... 10.09.2008 ______ Kiefer Sutherland - (Dr. Peter Morgan) +++ Ray Liotta - (Dr. Richard Sturgess) +++ Forest Whitaker - (Dr. Sid Handleman) +++ Lea Thompson - (Dr. Robin Van Dorn) +++ John C. McGinley - (Dr. Rudy Bobrick) +++ John Mahoney - (Dr. Henry Dreyfoos) +++ Hudba: Danny Elfman +++

Líbánky v Las Vegas (1992)

Romanticka oddychovka, ktora prijemne pobavi tych, ktori od nej vela neocakavaju. Akekolvek reakcie alebo rozhodnutia Sarah Jessicy Parker vo filme su dost nepravdepodobne, takze treba vsetko brat s rezervou. Od rezisera Bergmana sa mi omnoho viac pacila romanticka "rozpravka" MUZE TO POTKAT I VAS (1994) opät s Cageom...10.09.2008 ______ Nicolas Cage - (Jack Singer) +++ Sarah Jessica Parker - (Betsy / Donna) +++ James Caan - (Tommy Korman) +++ Pat Morita - (taxikár) +++ Anne Bancroft - (Bea Singer) +++ Hudba: David Newman +++

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Takze v prvom rade musim napisat, ze je to naozaj lepsi film, ako surodenec taktiez od Eastwooda VLAJKY NASICH OTCU (2006). Pribeh bol omnoho zaujimavejsi, ale i emotivnejsi. Samovrazda granatmi bola dost brutalna, smutne bolo i zabitie psa ale aj citanie listu od matky jedneho z americkych vojakov, akoby si Japonci pomysleli, ze takto podobne im napisala list aj ich vlastna matka, pretoze kazda matka ma strach o syna, ked ide do vojny. Sympaticky bol aj general Kuribayashi v podani Kena Watanabeho a pochvalit chcem aj hudbu. 140 minutovy film mi ubehol ako voda, pretoze ma dokazal bez problemov vtiahnut do deja... 06.09.2008 ______ Ken Watanabe - (General Kuribayashi) +++ Kazunari Ninomiya - (Saigo) +++ Tsuyoshi Ihara - (Baron Nishi) +++ Hudba: Kyle Eastwood, Michael Stevens +++ Produkcia: Clint Eastwood, Steven Spielberg, Robert Lorenz, Paul Haggis +++

Topkapi (1964)

Asi tak, ako napisal uzivatel Matty, tiez mi pocas filmu behali myslienky k filmom Mission: Impossible a Dannyho partaci :-) Len skoda, ze prve dve tretiny boli tak trosku natiahnute a tym padom aj nudne, pretoze ani humornych scen tam prilis vela nebolo a tiez som bol zvedavy, za co dostal Peter Ustinov Oscara. Vysledok je skor prekvapujuci, pretoze na Oscara sa mi to nezdalo. Posledna tretina bola pri kradnuti diamantovej dyky napinava, zaujimava, nastastie bez hudby, ale aj humorna pri panickom Simpsonovom strachu z vysok. Inac grecke melodie su vo filme prijemne a dobre sa pocuvaju. Vidiet, ze hudbu vo filme zlozil alebo prebral Grek Manos Hatzidakis... 04.09.2008 _____ Melina Mercouri - (Elizabeth Lipp) +++ Maximillian Schell - (Walter Harper) +++ Peter Ustinov - (Arthur Simon Simpson) +++ Robert Morley - (Cedric Page) +++ Jess Hahn - (Hans Fisher) +++ Hudba: Manos Hatzidakis +++

Démon pomsty (2006) (TV film)

V druhej tretine sa filmik celkom dobre rozbehol, bolo tam aj par brutalnych vrazd, kde sa krvou ani trosku nesetrilo, ale pribeh nebol moc zaujimavy a co je este horsie, monstrum vyzeralo ako z hororov 80-tych rokov a vrazdilo zlych ludi, takze som sa nemal o koho bat, skor mi bolo jedno, koho to monstrum zabije. V tretej tretine ubral reziser z plynu a skor som sa nudil. Neviem, preco Lance Henriksen nedostava lepsie ulohy. Jeho je podla mna skoda, aby sa objavoval v takychto filmoch... 04.09.2008 ______ Doug Bradley - (Doc Fraser) +++ Lance Henriksen - (Ed Harley) +++ Douglas Roberts - (Bunt Wallace) +++ Lisa McAllister - (Dahlia Wallace) +++ Tess Panzer - (Molly Sue Allen) +++ Hudba: Rob Lord +++

Rozpolcená dívka (2007)

Tak ako uz napisala Zazie, film podla scenara vyzera byt celkom zaujimavy, ale urcite nie originalny. Ani to, ci je originalny alebo nie je, nezohrava ziadnu ulohu. Tento film som videl na tajnej predpremiere v Nemecku, kde po kazdych desiatich minutach odchadzali ludia prec, kedze sa film vliekol tak pomalym a nudnym tempom, ze som takmer odisiel aj ja. Moja zvedavost bola avsak silnejsia, o to väcsie bolo aj moje sklamanie po skonceni filmu. Mozno keby som zostal doma a pozrel si v telke Columba, mal by som väcsi zazitok. Po tomto filme som sa rozhodol, ze uz asi nebudem chodit na ziadne Sneak Preview - Tajne predpremiery, pretoze v poslednej dobe som zazil viacej sklamani, ako tajnych filmovych prekvapeni :-( Film odporucam hlavne zenskemu publiku... 11.01.2008 _____ Ludivine Sagnier - (Gabrielle Aurore Deneige) +++ Benoit Magimel - (Paul André Claude Gaudens) +++ Francois Berléand - (Charles Denis) +++ Mathilda May - (Capucine Jamet) +++ Hudba: Matthieu Chabrol +++

Úplný idiot (2007)

Priznam sa, ze som od tejto komedie ani nic neocakaval, len som bol zvedavy, ci ma dokaze Oliver Pocher po roznych trapnych ale i humornych skecoch v nemeckych televiziach v tejto komedii rozosmiat. No a nedokazal. Asi 2 krat som sa zasmial, inac som sa skor nudil a tesil sa na koniec filmu. Mozno sa na tom zasmiali nemecki pubertaci v kinach, (o slovenskych pochybujem). Tento film patri zial medzi dalsi nemecke somariny v zanri komedia... 03.09.2008 _____ Oliver Pocher - (Simon Peters) +++ Oliver Fleischer - (Flik) +++ Tanja Wenzel - (Paula) +++ Hudba: Cecil Remmler, Stephan Remmler +++