• Fantasy

V obležení nepřítele (2005) (TV film)

Jo, opět chuťovka, kterou nabídl Cool, jako má ve zvyku v pozdních hodinách. Překvapivě tentokrát i trochu zajímavá! Ale jinak, co dodat. Děj stupidní, efekty trochu lepší, než nejhorší, ale stále na svůj rok děsné. Další z řady levných filmů, který se sice snažil, ale ne dostatečně, abych už předem neviděl to černé číslo, které mu padne jako ulité.

Ve jménu krále 2 (2011) odpad!

První díl měl, i když minimálně, aspoň trochu něco do sebe. Tohle? Týpek se dostane do minulosti, samozřejmě v klidu, protože tohle se přece stává každý den. A pak se tu řeší jedna kravina za druhou, nudná výprava odehrávající se v nemastných neslaných lesích, pár nudných soubojů a nulová chemie, která by měla mezi určitými postavami panovat. A ten drak na konci? Byl jsem zděšen stejně, jako všichni ve filmu. Ale já z důvodu, jak strašně byl zpracovaný. Prostě děs, děs, fantasy leda tak s kapkou fantazie o ničem.

Aladdin a lampa smrti (2012) (TV film) odpad!

Mě prostě tyhle typické levné filmy baví. Hledat se na nich dá totiž jen to dobré, protože to špatné tam je už od základu ve velké míře. Víceméně se jedná o řadový pokus, který nedopadl dobře. Špatně napsané postavy, primitivní příběh, příšerný výběr lokací, kdy na první pohled snesitelnou poušť vystřídají generické lesy. A ty efekty... Ironický džin, který připomínal spíš jakousi podivnou stvůru a plnil každé přání doslova. Nevědělo se ani, komu vlastně slouží a komu ne, když vyhověl i jakémusi náhodnému "kolemjdoucímu". Jo, ten byl z části i dobře zpracovaný, co se CGI týče. To ostatní ale klasika. Celkově, spíš to připomínalo 86 minutový díl nějakého laciného seriálu (čistá TV produkce evidentní). No, nestojí to za řeč. Vkládal jsem do toho naděje, ale přineslo to akorát už od první scény očekávané.

Kameňák 4 (2013)

Není to už sice Kameňák, jako býval a už vůbec se neblíží snad jediné opravdu dobré jedničce ani na milimetr, ale pár hlášek bylo fakt dobrých a příběhově to bylo takové decentní. Pokus dobrý, dopadlo to o něco lépe, než jsem očekával (očekával jsem odpad). Ale bude lepší, když už další pokračování nevznikne.

Turecky snadno a rychle (2012) odpad!

Trapná německá zhovadělost s naprosto stupidním dějem. Komedie? Kde? Primitivní zápletka s odpudivým vyvrbením, příšerné postavy, no hrůza. Může snad na poli teenagerských komedií vzniknout ještě něco horšího? Dokoukáno jen proto, že i sebehorší film musím vidět do konce. Každopádně, proti gustu žádný dišputát...

Zajíček Bezušáček a ušaté kuře (2013)

A tahle blbost má v současné chvíli nad 60%? Mně už přijde, že se už pomalu neví, co natočit a když to navíc vezme do ruky německé animační studio, vznikne z toho takováhle ptákovina. Ano, je to pro děti, kdy bych se ale nedivil, kdyby to ani jim nějak extra nesedlo. Jeden z těch horších animáků, co jsem měl tu možnost zatím vidět.

Já, robot (2004)

Will Smith je prostě výborný herec. Zde ztvárnil taktéž výbornou postavu, která mě bavila už jen svými hláškami a vtipným, sarkastickým přístupem ke všem situacím, které se ve filmu udály. Film jako takový je velice futuristický a není možné, aby se držel trochu realističtějších kolejí, ale musím říct, že zápletku má dobře promyšlenou, která se ke všemu dopracuje postupně a tak i případné počáteční pochyby budou vyvráceny. Osobně jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který mohu vidět kdykoliv a vždy mě baví stejně.

Ve jménu krále (2007)

Připadá mi to jako levně natočený drahý film. Efekty poměrně nic moc, střihy v mnoha případech nepůsobily vůbec dobře a souboje, které byly nudné a jeden z nich trval snad 10 minut a nebyla tam byť jediná chvíle, která by byla nějak pro děj důležitá (tedy, kromě až samotného konce). Vše by se to dalo zkrátit. Děj taky chudý, začátek výpravy tří "hlavních hrdinů" vypadal dobře, ale bylo tam z ní sotva pár minut. Jinak docela nuda, možná námět docela ucházející, ale nuda. Rozhodně se nejedná o nic extrémně strašného, ale mohlo to být mnohem, mnohem lepší.

Legenda o Lilith (2004) (TV film)

Jedna hvězda možná tak za trochu zajímavý nápad. Jinak to byl typicky "levný" film a to ještě výhradně určený do televize. Pár postav, interiérů, příšerné efekty a to samé kamera. I těch 87 minut stopáže se mi zdálo nesmírně dlouhých. S tématem se teoreticky dalo pracovat lépe, ale bohužel.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Čekal jsem víc. Pomalý rozjezd z náhlým dojezdem, kdy se děj následně ubíral až trochu zbytečnou cestou, která namísto velkolepé bitvy známé třeba ze třetího dílu Pána prstenů působila spíše komorněji. Navíc, dost věcí těžce předvídatelných, sice mnou opomenuté, ale i tři závažnější technické chyby. Samozřejmě, díkybohu za vůbec takovéto zakončení. Ale 4*, které jsem udělil, jsou tentokrát velmi slabé a přihlížím na to, že i přes veškeré zklamání to přece jenom bylo zábavné a napínavé. A vůbec, že mi téma Hobita jako takového přirostlo k srdci. Úprava: Nakonec sníženo na 3*, protože si to ty 4 prostě nezaslouží. Možná změním názor, až to uvidím podruhé.